Dva nezadaní už mají po krk toho, že jsou na svátky vždycky sami, a tak uzavřou dohodu a na všech oslavách v roce si navzájem dělají doprovod. Pak ale přeskočí jiskra. (Netflix)

Necrotongue

Vánoční romantická komedie od Netflixu. Po takové větě už se toho od filmu příliš očekávat nedá (alespoň v mém případě), takže jsem se pohodlně usadil, připravil se na odpadování a šel do toho. Začnu negativy. Netflix se tak soustředil na všerasové obsazení (chyběli snad jen Eskymáci a indiáni či spíše původní Američané, holt zeměpis za Kolumba...), že úplně zapomněl na všechny kapitálky z abecedy. Hmm, teď, když to po sobě čtu, ani nevím, zda jde o negativum... Postava nejlepšího kamaráda hlavního hrdiny sice naplňovala kvóty, ale zdála se mi být úplně zbytečnou. A tím bych tuto kapitolu asi uzavřel, protože i přes tu až příliš okatou multikulturní sestavu jsem se u snímku překvapivě dobře bavil. Emma Roberts mi na rozdíl od své slavné tety sedí, Kristin Chenoweth mě nutí k úsměvu pokaždé, když ji vidím, humor jasně vítězil nad romantikou (navíc šlo o humor, který mi byl blízký) a romantika samotná nebyla až tak zběsile přebujelá. Snad až na ten závěr. Shrnutí: Byla to v podstatě taková vánoční hovadinka, ale já jsem se u ní bavil, takže jí nebudu ubírat hvězdičku jen proto, abych tu byl za velkého drsoně. ()

Spiker01

Nikdy nechci vidět nic z rozsáhlé nabídky stanice Hallmark a bohužel už jejich tvorbu přebírá i Netflix. Jsou to takové ty bezduché, lacině vypadající, vesměs vánoční rom-comy jako přes kopírák, s nudnými tvůrci za kamerou a totálně céčkovými herci, kteří hrají jen tam a nikde jinde je neuvidíte. A zmiňuji to proto, že Netflix originály typu Holidate se tomu nebezpečně blíží, nicméně si snad i do budoucna nechají nějaké ty schopnější herce. Přiznávám, že se nejedná o žádné veledílo a užil jsem si to hlavně proto, že jsme na to koukali na Silvestra s přítelkyní a vínkem..ovšem i bez toho bych to hodnotil jako neurážející romanťarnu s několika cringe momenty, ale i těmi příjemnými...70% ()

asirtes

Spomedzi romcomov ostatných rokov jednoznačne nadpriemer. Myslím, že je celkom v pohode, keď sa takto točia romantické komédie. Umiernená dávka romantiky, značná dávka solídneho vzťahového humoru, odľahčená atmoška, sem tam nejaké to (zaručené) klišé, ale nikde to "žrádlo" z hrnca tak úplne nevykypí von. Whitesell to zvládol. S nutnou dávkou vkusu. ()

rikitiki

A pak že to nejde! Jde natočit vánoční romantickou komedii! I za cenu toho, že se tenhle film romantickým klišé záměrně vysmívá. Dobře, i takový princip už tu byl, ale herci zde jsou aspoň hvězdní, někteří i slušně hrají a scénář je opravdu vtipný. Hlavní dvojice k sobě pasuje a umí se roztomile špičkovat, vydařené jsou i některé vedlejší role. SHRNUTÍ: Jak se zasmát o Vánocích (Velikonocích, Valentýnu…atd.) a neudusit se přitom cukrkandlem. ()

UhLee

(5/10). Nebudu zastírat, že jsem si film pustil z velké části kvůli Emmě. Ale i Luke byl překvapivě sympaťák se skvělým australským přízvukem. Chvílemi jsem si říkal, že je to snad i brácha Chrise Hemswortha a nebo jeho levnější kopie, ale postupem času si mě oba s Emmou získali a až na pár do cringe situací (platic teta), to byl docela dobře investovaný čas s Netflixem. ()

• Ve scéně v obchodě, kde Sloan (Emma Roberts) mluví o tom, že by Ryan Gosling nikdy nešel sám nakupovat, je za jejími zády vidět muž u chladícího boxu, který nápadně připomíná právě Ryana Goslinga. Všímaví diváci o tom hojně diskutovali na sociálních sítích, až nakonec herec Chad Zigmund (který je Goslingovi velmi podobný) na Instagramu prozradil, že tuto postavu ztvárnil právě on. (Nikitera)
  • Natáčení začalo v květnu 2019 v Atlantě ve státě Georgia (USA). (ČSFD)