Kdysi známá herečka Eva (Emília Vášáryová), která se vrací z protialkoholního léčení, by udělala cokoliv, aby znovu získala přízeň člověka, kterého v životě ranila nejvíce – svého syna. (AČFK)

Autogram

Reštart života po šesťdesiatke, to je neľahká vec. So závislosťou to ide o to ťažšie, keď život dáva toľko dôvodov si dať lepidlo na dušu. Úloha herečky ďaleko za zenitom nemusela byť pre Emíliu Vášáryovú celkom jednoduchá. Nedostať už ani úlohu v dabingu a z núdze skončiť predstaveniami pre senilných dôchodcov, to môže byť priam hororová predstava, ale odchovaní bulvárom aj oni dali pár pekne podpásových otázok. Našťastie prvá dáma slovenského herectva sa úlohy zhostila skvele, hoci ľahké sledovanie to nebolo. Hudby vo filme veľa nie je, ale Gottove C'est la vie padlo do situácie dokonale. –––– Ani teraz, keď ste stará, vám nechýba rodina? –––– Každý by mal mať možnosť dostať ešte jednu šancu. ()

nascendi

Už dlho čakám na ďalší slovenský film, ktorý by som mohol zaradiť do svojej Top 100 bez toho, aby dôvodom bolo nejaká forma falošného vlastenectva. Videl som Osadné Marka Škopa a mal som pocit, že jeho prvý hraný film by mohol byť tým očakávaným.A skutočne jeho a kameramanove majstrovstvo boli v niektorých momentoch neprehliadnuteľné. Samozrejme absolutórium si zaslúži Milka Vášáryová, spoza chrbta ktorej sa dral dopredu aj Milan Ondrík. Problém vidím v tom, že sa tieto vynikajúce segmenty neposkladali do rovnako vynikajúceho celku. Niečoho bolo viac, ako bolo potrebné, niečo chýbalo a tak si na oceniteľný slovenský film ešte počkám. ()

Flego

Silná rodnná dráma stárnucej herečky - akoholičky je predvšetkým herecký koncert Milky Vášáryovej. Film začínajúceho režiséra na hranom filmovom poli je nemilosrdnou sondou do života ženy, ktorej sa zrútil profesný svet, ale čo je horšie aj vzťah so synom. Príbeh je rozprávaný pomalým tempom, každá scéna dokáže doznieť v divákovi, psychológia postáv je prepracovaná do najmenších detailov. Záverečná scéna je len dokonalým vyvrcholením tohto mrazivého filmu. ()

hygienik

Presne takíto sú priemerní Slováci. Hoci nie všetci sme alkoholici, máme v sebe ten nedefinovaný pocit melanchólie, ktorý s pribúdajúcimi rokmi prerastá do sebaľútosti. Scénka ako frustrovaná, ujdená manželka sedí pri vypustenom bazéne na záhrade viedenského domu, kde pracuje ako opatrovateľka a hovorí: "Deti sa tu majú dobre, Franz ich denne vozí do školy aj späť," mi vyrazila dych. Áno, tu vo Viedni, Londýne, New Yorku je lepšie, lebo... tu nie som doma a nepripadám si ako trpiteľ (slúžka, otrok). ()

emo

Mrazivo autentická a nepríjemná sonda do života bývalej slávnej herečky a abstinujúcej alkoholičky. Milka Vášáryová predviedla famózny herecký koncert a opäť raz potvrdila, že je prvou dámou slovenského filmu. Marko Škop sa prekonáva nielen ako režisér, ale aj ako scenárista a výsledkom je bez debaty najlepší slovenský film za posledných minimálne 10 rokov! ()

• Takmer všetky fotografie z minulosti Emílie Vášáryovej, použité vo filme, pochádzajú z albumov herečkinej obdivovateľky, ktorá ich zbiera od dvanástich rokov. (ambron)
  • Emília Vašáryová považuje alkoholismus za závažný problém celé východní Evropy. Podle svých slov se bojí opilých lidí a velmi jí údajně vadí opilé ženy. (klukluka)
  • Snímka bola uvedená v svetovej premiére, v sekcii Discovery, na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte 2015. (JančiBači)