Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Akčnosti zbavená detektivka, která by ráda zaujala psychologicky prokreslenými studiemi jednotlivých postav, se odehrává ve žhavém létě roku 1947. Kriminalisté tehdy odhalí rozvětvenou síť podloudného obchodu s nedostatkovým textilem. Režisér Ivo Toman se pokoušel těžkopádné vyprávění osvěžit občasnou humornou nadsázkou, ale nakonec se mu nepovede téměř nic. Film jen dotvrzuje, že ani dobří herci nic nesvedou, jestliže jim chybějí základní podmínky pro činorodou tvorbu. (Lexikon českého filmu)

(více)

Recenze (45)

Gavin87 

všechny recenze uživatele

Film je velmi nudný. Na jeho začátku by měl být uveden varovný titulek "V tomto filmu se opravdu nic nestane". Herci v podstatě nemají co hrát, dialogy jsou nudné a často nemají smysl. Některé celé scény jsou neuvěřitelně hluché a prázdné. Milenecká dvojice Budínová - Kanyza opravdu nepůsobí věrohodně a gangsterské scény vzbuzují spíše smích. Celkově mě na celém filmu zaujala pouze postava italského kouzelníka v podání pana Kopřivy. Jednu hvězdu dávám za blok televizních reklam, které mě probudily a byly mi příjemným zpestřením tohoto nudného filmového večera. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Naprostý žánrový mišmaš, který míchá atmosféru spíše 30. let než roku 1947, šantány, kapitalisty a hodné komunisty, hazardní hráče a kasaře, italského varietního "umělce" v Kopřivově podání, a takové množství postav, až by si z toho člověk šel psát zápisky z podzemí. Jsou chvíle, kdy je otázkou, zda se daná scéna skutečně odehrává, či zda nejde o sen některé z postav. Všeobecnému zmatku přispívá hodně i kamera, sama zmatená jak panic poprvé v ložnici se slečnou. ()

Reklama

mh.mail 

všechny recenze uživatele

10% - A tohle bylo jako co??? Kdyby byl tento film natočen v padesátých letech, dalo by se to svést na naivitu tehdejší doby, kdy většina lidí věřila na světlé zítřky a myslela si, že je buduje. Ale o dvacet let později? To už je spíš na nějakou diagnózu. Kromě všudypřítomné naivity byl film ještě velmi nudný a nezáživný, nevím, jak si tvůrci mohli myslet, že někoho může bavit sledovat pátrání po původu ukradených látek z poválečného černého trhu. Tím spíš, že ta smrt avízovaná v názvu filmu přišla až téměř úplně na konci a ještě byla taková divná. A nevytrhl to ani pokus o „oživení“ v duchu šantánu. Spíš nebylo jasné, jestli tvůrci chtěli natočit vážný film anebo komedii. Scenárista Drahoslav Makovička si aspoň vyzkoušel koncept, který o pár let později o trochu úspěšněji použil ve filmu „Anděl s ďáblem v těle“. ()

Zazie 

všechny recenze uživatele

Když uvážím, že v době vzniku jsem chodila do kina minimálně jednou týdně a o existenci tohoto filmu jsem dodnes neměla tušení, je vidět, jaký to byl už tehdy blockbuster ;-). Musím bohužel souhlasit s dalšími komentáři: nezajímavé, nezáživné, slibované psychologické studie postav jsem hledala marně, zrovna tak konec 40. let (tanečnice z Grand varieté Drahňovský jako by si odskočily z hlavního silvestrovského programu Československé televize, o účesech mladších pánů ani nemluvě). Přitom je to tak dobře obsazené... Snad aspoň honoráře pomohly pánům hercům zaplatit pár složenek, jiný smysl ten film mít nemohl. ()

farfalla 

všechny recenze uživatele

Zajímavé, že tolik známých herců bylo zhromážděno, aby zahráli roličky, někteří dokonce bez textu. Režisér měl patrně ambici natočit další z příběhů o hříšných lidech města pražského, ale jejich kvalit nedosáhl. Také kvůli tendenčnímu zdůrazňování detailů z té doby, např. bohatý politik, majitel koní podporuje černý trh, aby byl stát nucen přijat Marshallův plán; západní cizinec se podílí na pašování stejně jako soukromí majiteé podniků. Krátký příběh byl nafouknut do délky filmu tím, že bylo přidáno hodně detailů, jako např. jsme se dověděli o minulosti mnohých postav a proč se dostali do současné situace, což je spíše záležitost seriálu. Nikdy předtím jsem o tomto filmu neslyšela a teď vím proč. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Praze a ve Velké Chuchli. (ArthasKarfa)

Reklama

Reklama