Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

Diskuze

Shimitz

Shimitz (hodnocení, recenze)

Nejlepší komiksovej film je jednoznačně Spider-man 2 a basta. A Batman Forever je nejlepší Batman, co byl natočenej, Batman a Robin jsem ale neviděl.

Hitman_47

Hitman_47 (hodnocení, recenze)

Dámy a pánové, seznamte se s uživatelem RottenFox, totální čurák, který se nedívá na nic jiného, než na německé fekal porno....a je to něco jako "člověk" co si libuje v klaunských škrpálech. To jen tak pro představu.

choze (hodnocení, recenze)

JohnnyD: Hele, žádný film, kde to helikoptéra, pod níž je zavěšený sejf plný kyseliny se superhrdinou uvězněným uvnitř, napere do sochy svobody (Batman Forever) nemůže být špatný. A taky že není.

JohnnyD (hodnocení, recenze)

choze: o tvojej psychickej chorobe už všetci dávno vieme a nič nás už neprekvapí ... svoje by povedal i Ivan Drago, ktorý keď videl tvoje hodnotenie Supermana, tak ho to položilo :(

choze (hodnocení, recenze)

Abych nebyl jediný komu tu stoupá tlak z nevkusu ostatních, musím se přiznat, že se mi trojka a čtyřka Batmana líbila mnohem víc než první dva díly. Spadá to totiž do mého oblíbeného žánru "destrukční rodinná ptákovina".

JohnnyD (hodnocení, recenze)

choze: rád by som sa bavil o vážnych veciach, ale BOHUŽIAĽ Donner a spol nám ukazujú, že Superman ňou nie je a že je to len nejaký odchovanec Saturday Night Live ;) ... a áno BATMAN RETURNS!!! Také prepracované charaktery, úchylný humor a atmosféru, geniálny koniec, či božskú hudbu nikdy Superman nebude mať ... a vezmime si aj to, že doteraz vždy bol Superman iba niekedy akčnou a niekedy komickou figúrgou, kým Batman bol (až na filmy nemenovaného Joela) vždy charakternou postavou, ktorá kmitala medzi hrdinstvom a pomätenosťou!!!

choze (hodnocení, recenze)

Ne, fakt chlapci, nikdo z vás by neměl říkat nic, co už nejde odvolat. Teď se tu bavíme o opravdu vážných věcech.

Dudek

Dudek (hodnocení, recenze)

JohnnyD: Přesně tak, na seriále o Supermanovi jsem byl skoro odchován, také jej považuji za tu nejlepší verzi. K tomu humoru se také musím vyjádřit nápodobně, ten snímek si rozhodně nezasluhuje.

choze (hodnocení, recenze)

Kass: Batman?!?!? JohnnyD: Batman Returns?!?!? Tuhle jsem chtěl Rozona penetrovat kryptonitem jen za to, že hodnotil film aniž ho viděl, co bych asi musel udělat vám, za to vaše nactiutrhačné, kacířské provokování?

JohnnyD (hodnocení, recenze)

choze, Kass: omyl, omyl - najlepšie comicsové spracovanie je Batman Returns :) ... inak stále som nevidel dotatočne dobré spracovanie Supermana. Vždy to tam niekto poserie - hlavne trápnym humorom. A pritom ma Superman taký potenciál - svojho času som ho mal strašne rád a vyrastal som na ňom. Už o niečom svedčí, keď ako najlepšie spracovanie Supermana považujem seriál zo začiatku 90s :(

Kass (hodnocení, recenze)

choze: ...ten poslední trailer má na těch stránkách celkově deváté nejlepší hodnocení od tamějších uživatelů ze všech těch několika set trailerů co tam k hodnocení jsou... to o něčem svědčí.Btw. nejlepší komiksový film všech dob je - alespoň dosud - Burtonův Batman.

choze (hodnocení, recenze)

Kass: Pečlivě jsem si přečetl komentáře všech tří trajlerů a nijak neodporují tomu, co tu razím, nemluvě o tom, že je psal fanoušek Supermana, který na film půjde "už jen kvůli Luthorovi". Dudek: po tom co jsi napsal v diskusi k Rambovi IV a Rockymu Balboa jsem už nad tebou stejně zlomil hůl, takže to že jsi nedokoukal nejlepší comicsový film všech dob mě ani v nejmenším nepřekvapuje. Ale nemáš tušení, co mi to dá práce zdržet se jakýchkoliv invektiv.

Dudek

Dudek (hodnocení, recenze)

choze: Když už jsme u těch trailerů, tak tenhle rok mi padala čelist jen u jednoho a to byli třetí X-Meni, kteří jistě víš jak dopadli. Proto jsem docela rád, že Singer se spíše než na ně pořádně soustředí na samotný snímek. Jinak původní film také opravdu nemusím, vlastně jsem ho ještě nikdy nedokoukal až do konce.

choze (hodnocení, recenze)

Však já neříkám, že by se měly trajlery podbízet, jen že by u nich v případě blockbusterů jako je Superman měla jít čelist dolů a to nejen nekriticky nadšeným fandům.

Kass (hodnocení, recenze)

choze: ...já jsem hlavně rád, že - jak říkáš - jsou ty trailery své a nepůsobí přehypovaným dojmem jen v ten důsledek aby na film přitáhly všechny.A že "opravdu dobrý trailer" dokáže přesvědčit i odpůrce látky... to slovo "odpůrce" rovná se u tebe doufám "jednotlivce" ;-) V takou sílu "dobrých trailerů" v tomhle případě v globálu totiž nevěřím.

choze (hodnocení, recenze)

JohnnyD: Jestli je to tak, hádám, že to jen chce víc drog.

choze (hodnocení, recenze)

Kass: To máš sice pravdu, žádní comicsoví fanatici to zrovna nejsou, nicméně opravdu dobrý trajler dokáže přesvědčit i nezasvěcené či dokonce odpůrce. Mě se ty trajlery hodně líbí, dýchají atmosférou originálu a disponují moc hezkými obrázky, ale zároveň si uvědomuju, že nato že jde o nejočekávanejší film roku, nejslavnější comics a nejmonumentálnější příběh všech dob na nich nic až tak super není.

JohnnyD (hodnocení, recenze)

choze: som zvyknutý, že až na kryptonit je Superman viac menej Boh, ale vracať čas ... tak to už je i na mňa dosť hardcore

Kass (hodnocení, recenze)

choze: ...a jak se staví tvoji kamarádi k "původnímu" Supermanovi? Ona většina lidí má k Supermanovi výrazně vyhraněný názor už předem... podobně jako je tomu třeba u SW.

choze (hodnocení, recenze)

Jinak proti Spaceymu nic nemám, ale jeho masové adorování mi přijde přehnané. Z trajlerů se mi letos nejvíc líbil ten na Vendettu kvůli těm Moorovým myšlenkám zformulovaným do úderných, Weavingem temně zasípaných vět, ze kterých člověka správně mrazí.

choze (hodnocení, recenze)

johnnyD: Ty starej cyniku, Superman šílenej ze smrti Lois Lane a obracející sobecky tok času, aby ji zachránil (pro sebe) je jedna z nejlepších filmových scén všech dob! Kass: ty supermanovské trajlery nejsou špatné, ostatně každý jsem viděl nejmíň stokrát, jen říkám, že vzhledem k tomu jaká očekávání se k tomu filmu upírají, nenabízí ty trajlery pro obyčejného diváka nic mimořádného. Každý s kým jsem se na ně díval jen potřásl hlavou a šel do prdele. Maximálně se tak zasmál tomu bull´s eye.

JohnnyD (hodnocení, recenze)

woody: a práve o to ide u Donnerovho Supermana - dementný a detinský humor. Lex tam nie je ako záporák, ale ako komická figúrga, rovnako aj jeho poskoci. Najhoršia je však scéna s vrátením času - nevedel som, či mám plakať, alebo smiať sa. Ešte že je dvojka oveľa lepšia ... myslím, že Superman returns bude oveľa väčšia pecka ako Donnerov Supík.

Kass (hodnocení, recenze)

choze: ...a jaké trailery se ti narozdíl od těch Supermanových například líbily?

Kass (hodnocení, recenze)

Nepatřím mezi Spacey-žrouty... ale v těch trailerech se mi mimořádně líbí. I když, popravdě, ono se mi tam líbí (mimořádně) skoro všechno :-) Což je možná zajímavé, protože určitě nejsem nějaký Superman-žrout. Možná s tím má hodně co dělat letošní chudá nadílka... na co jiného už se dá těšit, než na Supermana.

Le_Chuck

Le_Chuck (hodnocení, recenze)

Choze: Boh nieje ani Spacey, ani Superman, ale Singer (of course). A presviedca ma o tom film po filme, ktore maju velice specificky feeling (kto mu robi hudbu?). Krasny priklad bol Apt Pupil, kedy dokazal nevinne vyzerajuce sceny (nazi mundur, holub v telocvicni) vygradovat tak, ze mi behal mraz po chrbte. Velmi sa tesim.

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013