Napoleon

• USA Napoleon (více)

Epické drama zachycuje život francouzského císaře Napoleona Bonaparte, jeho vzestup k moci a vztah k životní lásce Josephine, a ukazuje jeho vizionářské vojenské a politické taktiky na pozadí nejdynamičtějších bitevních scén jaké kdy byly natočeny. (Falcon)

TMNT

Napoleona nežeriem, ale tento film je výsmechom jeho osobnosti a navyše je venovaný scottovmu psovi. 1) chaotický zlepenec. 2.) plochý a nezáživný prednes. Ako chápem, že ak by sa snažil niekto vysmiať Napoleonovi tak aspoň nech jeden element filmu je dobrý, pretože ak to už tak je tak je to iba patetický odflákanec. Ani neviem ako viac to popísať, je tento komentár chaotický a nezrozumitelný a taký jalový? Tak presne taký bol ten film. Venované mojim oblúbeným bežeckým teniskám. ()

bearmeedek

Jak se dalo očekávat, film je silně profesionální, perfektně zpracovaný a hlavně za to je moje hodnocení. Dějově se jedná o vojenskou historii velkého vojevůdce a jeho cestu k vzestupu na vrchol a pak konečný pád. Do filmu se muselo vtěsnat spousta událostí a nezbylo místo na větší hloubku postav. V podstatě jsou viditelné jen dvě postavy, Napoleon a Josephina. Ostatní jsou jen stíny. A vzhledem k délce filmu a množství děje, jsou zde hluchá a zdlouhavá místa, která se dala nahradit něčím jiným a pružnějším. Bitvy jsou parádně natočené a podmanivé a nemyslím si, že by film měl být jedna nekončící bitva. Ale právě proto, že film byl podán jako jakási historická rekonstrukce a přitom tam byly ty brzdící chvíle, tak by to další bitevní pojetí jen zlepšilo. ()

vikino1

Chtělo by to mín řešit nevěry. plodnost a otcovství a podstatně víc ukázat geopolitké rozložení Evropy a hlavně mi tam chybělo vykreslení Napoleonovi umění války, výběr místa bitvy, rozložení sil, bojové strategie. Slavkov je brutální scéna jen je moc krátká. On je to film o jednom z největších bojových stratégů lidských dějin a skoro nic tam o tom není. V čem byl vlastně výjimečný - to se moc nedovíme. ()

honeja

Vizuální stránka je dle očekávání opět úchvatná. Paříž, Toulon, Egypt, Rusko, všechny ty kostýmy, rekvizity a drobné detaily v pozadí... Radost pohledět! V tomto je Ridley světová špička. Bitevní scény jsou zvládnuté obstojně a herecky jak Joaquin, tak Vanessa přesvědčují o svých kvalitách. Film však scénáristicky tápe. Především v druhé části skáče z jedné události do druhé a mě se zmocňuje pocit, že sleduji dějepisný dokument, a ne výpravný film. Vztah Napoleona a Josephiny, který tvoří jakýsi tmel celého příběhu, mě až tolik neoslnil, vedlejší postavy přichází a mizí, aniž by zanechaly hlubší stopu a celkově na mě film působil poněkud nesourodě. Ani jsem si na konci nebyl pořádně jistý, co vlastně chtěl říct. Tato nejednoznačnost je možná i tvůrčím záměrem, jak divákům přiblížit Napoleonovu rozporuplnou postavu. Mnohem více by se mi však líbilo, kdyby si autoři vybrali jednu část Napoleonova života a té se do hloubky věnovali. Celkově však film určitě není propadák, pro milovníky žánru jednoznačně povinnost, ale dalo se z toho vytřískat víc... ()

st3f0o

Pre nezainteresovaného diváka 158 minút čistého chaosu, pre zainteresovaného celkom slušný kvízmúvi so zadaním; doplňte chýbajúci dej/hist.udalosti/postavy medzi jednotlivými scénami tak, aby vám vo výsledku dávali zmysel. Byť v tej prvej skupine, hodnotím nižšie. Každopádne som veľmi zvedavý na full verziu, no mám celkom silné obavy. ()

Franc1s

Herecky fantastický koncert, škoda jen toho rychlo-sestřihu...nějak jsem kolikrát něvěděl kdy a kdy v kolik a proč...3 bitvy docela stáli i za to, jen jsem doufal v nějakou delší a taktickou podívanou. I tak Ridley si jede to svoje a těším se na Gladiatora. ()

Simomon

POSLEDNÍ SLOVO: Totálně divně sestřihaný film, ve kterém se nic neděje. A když už jo, tak je to zmíněno meziřečí, či to divák musí odhalit z kontextu toho, co se (ne)děje na plátně. Nuda, nuda, nudaaa 20 %, 1/5 ()

BAJOHA

Joaquin Phoenix a krutá realita tehdejší doby, to nejvíc, co mohlo v člověku zanechat silnou stopu po shlédnutí filmu. Co se tyče dějství, bohužel v tak rychlém tempu si člověk jednotlivou dějovou linii nedokáže poradne užit. Snad až trochu více v úplném závěru. Film stojí za to vidět, hlavně v kině! ()

Aleix

Hnidopišsky se pídit po nepresnostech a hystericky řvát o špinění francouzských dějin dokáže každý vůl. V dnešní Francii polovina populace nemá tušení kdo N byl a těžko je trápí zda Josephine byla kreolka a ve kterém roce se ve skutečnosti poznali. Vizuálně i výpravně to bylo dobré. ()

Hashirama

Další zdokumentovaný případ toho, jak se legendární tvůrce ztratil v nekonečném pískovišti streamovacích služeb. Každý záběr Napoleona demonstruje velkofilmový potenciál a příslib epiky, Ridley Scott nám ale servíruje jen bodové poznámky z učebnic dějepisu prostřednictvím krásně nadesignovaných a zrealizovaných scén, které by ale pasovaly lépe do opulentního dokumentu s komentářem. Samy o sobě jen vzdáleně připomínají celistvý film a jediný náznak koherence zde představuje osobní linka s manželkou Josefínou. Tohle měl být ten film, který se bude objevovat v seznamech nejzásadnějších děl kinematografie dvacátých let, pokračovatel Království nebeského a Gladiátora, historický flák se vším všudy. Místo toho jsme dostali minisérii hovadsky sestříhanou do jednoho kusu. Byť samozřejmě zrealizovanou pevnou rukou zkušeného matadora a s oddaným hereckým ansámblem. 6/10 ()

LordMysti

Film na kterém je vidět velký rozpočet, má krásné bitvy a i herecky zvládnutý na jedničku, ale jako celek mi prostě nesedl a podruhé bych si ho nepustil. ()

Trixinka

Ruku na srdce, jak může dopadnout pokus nacpat život tak významné osobnosti jakou Napoleon bez debat byl, do formátu kina 2,5 hodiny. Špatně. Mezi bitvami, z nichž ty nejzajímavější (bitva u Slavkova a u Waterloo) trvají 12 a 16 minut, je obsažen pouze nezajímavý balast keců a prázdných scén. O osobnosti hlavního hrdiny se příliš nedovíme, o okolním politikaření taktéž nic zásadního neobjevíme, láska Napoleona k Josephině sice značně rozvedena ale celkové podání nelze hodnotit jinými slovy než takové nijaké. Možná ona režisérská verze (jestli někdy vyjde) bude výstižnější a zajímavější. Velká škoda, že nebyl tento filmový počin o tak velké osobnosti vydán ve dvou dílech, jak už tomu v minulosti u některých filmů bylo. ()

Sweat55

Hodnocen Director's Cut: Scott je jeden z posledních velikánů, kteří si můžou natočit takto velkolepé filmy. Po režijní stránce jde o parádní podívanou, kdy je každý záběr vypiplaný do posledního detailu. Reálné sety, praktické efekty a dobové kostýmy vytvářejí parádní atmosféru historické Francie. Bohužel ve vyprávění to úplně nefunguje, místo politiky se až příliš titěrně řeší vztah mezi Napoleonem a Josefínou, který v některých scénách drží nad vodou jen parádní herecké výkony hlavní dvojice. Když ale přijde čas na tu politiky, popřípadě perfektní a velkolepé bitvy, tak to všechno skvěle šlape a je těžké z obrazovky odtrhnout oči. ()

Maximilianus

Takmer rok som čakal na vydanie režisérskej verzie, ale musím povedať, že to čakanie za to nestálo a možno by som urobil lepšie, keby som si pozrel tú klasickú. Joaquin Phoenix hrá ako som u neho zvyknutý, a ja už ani neviem, či je to dobré alebo zlé. Bitky boli spracované veľmi chudobne a v podstate film ponúkne bližší pohľad iba na dve. Zvyšok je nejaký súhrn Napoleonovho života, ale každý koho toto zaujíma lepšie urobí, keď si o ňom radšej prečíta knihu alebo len článok. Je to osekané, skratkovité a nič nehovoriace. Samozrejme Napoleon nie je úplne zlý film, tie dve bitky sú spracované obstojne, čo to málo sa o hlavnej postave a jeho osudovej láske dozvieme, ale na tri a pol hodiny by toho malo byť viac a v lepšom podaní. 6,3/10. ()

Skratik

Pokud chtěl Ridley Scott ztvárnit na kameru život osoby Napoleona Bonaparta, tak by to dalo buď na velmi rozsáhlou (ale zároveň obsahově okleštěnou) trilogii a nebo rovnou na celý seriál. Autor se rozhodl z jeho příběhu udělat jediný film a kloubí dohromady x osobností Napoleona (NB vojevůdce, NB politik a nebo NB jako občan Francie a manžel)- bohužel dohromady to působí všechno trošku slabě a osekaně. Jediné, kde si film potrpí na důraz, tak je protagonistův stav k jeho femme fatale Josefínou a upřímně si myslím, že tam si měl Scott zastavit. Než vynechat události před korunovací, první i druhé tažení v Itálii, Trafalgar, Španělsko, Holandsko a ve velké míře Prusko, tak by bylo vhodnější se soustředit jen na něco menšího z jeho života, třeba zmíněnou Josefínu. ()

lksvcr

Začnu tím pozitivním. Výprava je luxusní, hudba je dobrá a jen díky ní, jsem během filmu pocítil aspoň nějaké emoce. Herci jsou skvělí a Phoenix je fenomenální.  Tím ovšem list poněkud končí. Jak jsem už naznačil, tak největší problém pro mě byl, že jsem u toho nic necítil. Celou dobu jsem jen pozoroval, nebyl jsem v tom příběhu a celé to působilo ploše. Do toho tam byly historické nepřesnosti (bitva u Slavkova), které mi u historického filmu trochu vadí. Hrozně se to soustředilo na vztah s Josefínou a to čím se Napoleon proslavil, tedy taktická genialita, tam byla v podobě krátkých montáží, bez jakéhokoli kontextu. Viděl jsem historický velkofilm, ale nezažil jsem jediný wau moment, nesoucítil jsem z žádnou postavou a děj jsem jen pasivně přijímal. ()

Lenart

Vždy, keď som si povedal, že je to až príliš útržkovité a skratkovité, vytasil na mňa Scott poriadny epický výjav alebo dobovú atmosféru. A keďže mám na historické veľkofilmy slabosť (a točí sa ich už akosi málo), dokážem mu odpustiť aj tú nevýraznú hudbu, epizodickosť a absenciu nejakého kompaktného hlavného motívu. Phoenix, samozrejme, perfektný.          70 % ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům