Reklama

Reklama

Galaxie teroru

  • USA Galaxy of Terror (více)
Trailer

Obsahy(1)

Po ztrátě spojení s kosmickou lodí Remus, ke které dojde poté, co loď neplánovaně přistane na asteroidu Morgentus, se jí vydává na pomoc záchranná loď Explorer vedená velitelem Ilvarem (Bernard Behrens) a zkušenou kapitánkou Trantorovou (Grace Zabriskie). Po přistání a prohlídce Remusu záchranáři objeví nedaleko vraku obrovskou, zdánlivě opuštěnou základnu a rutinní záchranná mise se změní v noční můru. Při průzkumu základny dochází k záhadným úmrtím jednotlivých členů a zbytek posádky musí čelit nejen vzrůstající nevraživosti ve vlastních řadách, ale hlavně svému zhmotnělému strachu. Působivý sci-fi horor vznikl v produkci Rogera Cormana. (kosta73)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (69)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Názov vážne klame, nejde o žiadnu galaxiu teroru, ale o planétu teroru, respektíve o jedno miesto na planéte, kde je teror. Ale radšej poďme k veci. Zaujímavá mytológia, niekoľko veľmi vydarených exteriérových aj interiérových záberov, je cítiť, že architekti si dali záležať. Vo filme z produkcie Rogera Cormana ostatne figuruje aj začínajúci James Cameron. Vzhľadom na vzhľad monštra ani nejde o tak prvoplánový béčkový kopirák Votrelca, ako napríklad neskôr v prípade Creature. No možno by to chcelo nejaký poriadne producentsky ošetrený remake, meno Cameron som tu už spomínal... ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Taky klasicky parazit na uspechu prveho Aliena. Ale kedze to produkoval Roger Corman, tak su vysledne kvality natolko mizerne, ze to skoro pôsobi ako parodia, ale nie natolko zabavna, aby to stalo za pozretie. Najväcsim minusom je divna hudba, ktora narusa akykolvek pokus o budovanie atmosfery. Rovnako masky priser su priserne. Postavy mi boli ukradnute. Napriek kratkej stopazi to bola neznesitelna nuda. Jedine, co ma zaujalo, boli kulisy interieru lodi, ktore vyzerali celkom solidne. Najskôr prave tie mal na starosti James Cameron, ktory na tomto filme pracoval ako nejaky pomocnik. NIektore napady potom evidentne okopiroval a v ovela kvalitnejsom prevedeni pouzil v Aliens. 2/10. ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Zase jeden film, díky kterému jsem si uvědomil, jak nesnáším atributy 80. let :) Hlavní macho hrdina je vykreslován, aby vynikl, v kontrastu s überdebilním chováním všech (což má smysl v kontextu zápletky, ale je to pruda). A teď ta horší zpráva, vypadá jako klon Schimanskiho, a to bohužel i chováním. Na tomto filmu je pozoruhodná vizuální stránka, skvěle vypadající kulisy. Kdyby byla časová posloupnost jiná, hodnotil bych kriticky jako silný a nedostatečný plagiát Vetřelců, takhle jen poznamenám, že Cameron se zúčastnil filmu, kde to udělali špatně, a napodruhé předvedl vlastním dílem, jak měl vypadat správně. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Nízkorozpočtové sci-fi, na první pohled silně inspirované (a v mnoha ohledech ho nestydatě kopírující) Scottovým ´Vetřelcem´a produkováno béčkovým guru Rogerem Cormanem, které je v dnešní době zajímavé snad pouze ze tří důvodů : jednak bylo ve tři roky staré anketě filmových publicistů zařazeno mezi 50 nejhorších filmů všech dob, dále za jeho výpravu a podobu kulis byl zodpovědný tehdy neznámý začínající James Cameron a tu třetí pozoruhodnost si nechám na konec. Nutno říct, že oné kulisy, které v několika málo záběrech s podivem působí i nákladným dojmem, jsou to jediné řemeslně zvládnuté na celém filmu. Ostatní filmové složky patří někam do galaxie po bok Eda Wooda, Berta I. Gordona a další neumětelské legendy. Bráno ale okem nadšence pro B-movies, je to chvílemi i docela nechtěně zábavné, zejména některé vynalézavé mordy. Mezi nimi hraje prim smrt jednoho z členů posádky - černošského kosmonauta ozbrojeného samurajskými hvězdicemi (zatímco jeho kolegové třímají v rukách laseromety), když ho zabije jeho vlastní uříznutá ruka, která se plazí po zemi, sebere jednu z hvězdic a smrtícím hodem nebohého černocha skolí. Kdyby to bylo bráno s nadsázkou jako třeba Raimiho Evil Dead II. (na kterého jsem si při scéně s rukou nutně vzpomněl), nepůsobilo by to paradoxně tak směšně, jako u ´Galaxy of Terror´, které se celé tváří smrtelně vážně. Nicméně jeden primát přeci jenom toto Cormanovo produkční dítko má: je to bezpochyby jediný film z celé řady alien-klonů, kdy vetřelec v poměrně explicitním podání zabije jednoho z členů posádky, respektive členku, znásilněním. Pozorovat vetřelčí monstrum z předaleké galaxie, jak celé nadržené strhává skafandr z nebohé astronautky, je pro daný žánr pohled vskutku nevšední :o) ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Stopy smrti. Možná někdo přežil..." Roztomilý klon Vetřelce, který je připomínán téměř na každém kroku. Planeta, se kterou je ztracen kontakt, výtvarné řešení filmu, přistávací manévr, pyramida připomínající osídlení z Vetřelců, kteří teprve vzniknou, industriální hudba (Barry Schrader) a kapitánka mající za sebou peklo. Poslední třetina filmu jakoby vypadla z původního seriálového StarTreku, kde si posádka prošla podobnými situacemi. Zdařilé gore efekty (utrhané končetiny, vyhřezlé kosti s vnitřnostmi, servané maso z obličeje, exploze hlavy a podobné chuťovky) a milé příšerky (červi, pavoukovci, chapadlovci...)jsou příjemným zpestřením. Ohledně atmosféry jsou nejlepší úvodní titulky se záběry planety. Vzpomínaný J.Cameron si jistě řadu nápadů odnesl do svého pokračování vetřelčí ságy. Film není úplně špatný, ale v hlavě vám nakonec utkví jen pár scén. To jsem si uvědomil, když jsem si ho po pár letech znovu pustil... ()

Galerie (24)

Zajímavosti (12)

  • Obrovský červ dostal od filmového štábu prezývku "Maggie the maggot" - červ Maggie. (beso74)
  • Stěny kosmické lodi Quest jsou vyrobeny z tvrdého kartonového papíru získaného od společnosti McDonald. (Terva)

Související novinky

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno