Reklama

Reklama

John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr na velmi ulítlé cestě pomalovaným autobusem s hosty a hlavně a parádními písněmi. Jedou odnikud nikam, ale rozhodující je tady pěkná hudba.
Po filmech Perný den (1964) a Help! (1965)z iniciativy Paula McCartneye, který se po smrti manažera Briana Epsteina v srpnu 1967 stal vedoucím souboru, Beatles natočili televizní film Magical Mystery Tour s mimořádně úspěšnými písněmi Hello Goodbye a All You Need is Love, ale zazní zde i Penny Lane a Strawberry Fields Forever. Pozoruhodné je obsazení hostů této podmanivé hymnické písně: All You Need Is Love: George Martin – piano, Mick Jagger, Keith Richards, Marianne Faithfull a další – vokály. Píseň Fool on the Hill vysoce oceňoval Leonard Bernstein ve svém pětadvacetidílném TV cyklu Koncerty pro mladé publikum (v ČT bylo uvedeno jako „Leonard Bernstein o hudbě"). Premiéra filmu o vánocích sklidila plno záporné kritiky, která „muzikál“ zákonitě proslavila.
Stejnojmenné gramofonové album vyšlo 27. listopadu 1967 ve Spojených státech a 8. prosince 1967 jako dvojité EP, obsahující šest písní, i ve Spojeném království. První strana alba je soundtrackem ke stejnojmennému filmu. Druhá strana pak obsahuje písně ze tří singlů, vydaných v roce 1967 (skladba I Am the Walrus se objevila jak ve filmu, tak jako B-strana singlu Hello Goodbye). Na prvním místě žebříčku v USA se album drželo osm týdnů a v roce 1968 Magical Mystery Tour bylo nominováno na Grammy za nejlepší album. (oficiální text distributora)

(více)

Diskuze

Mildas1

Mildas1 (hodnocení, recenze)

Tento film plně vystihuje dobu, kterou měl popisovat. Nedělní výlety britských odborářů, kdy ani sám řidič autobusu netušil kam to vlastně jede a vedoucí zájezdu se o programu rozhodoval až na místě. Může být ideálnější námět pro bláznivý film. Pro nás asi nemá tu správnou realitu, protože si nedokážeme představit, že po šestidením pracovním týdnu nasedneme se svými kolegy z práce a pojedeme s nimi na tajný výlet. My raději sami na chatu či chalupu. Tolik jen na vysvětlenou proč jsou na tento film tak protichůdné názory a to nejen zde.

liborek_

liborek_ (hodnocení, recenze)

Karlos80: To už je stará historie, to už jsme spolu přece vyřešili v poště někdy před rokem... :) Teď to tam máš ok ;-)

liborek_

liborek_ (hodnocení, recenze)

Tartarus: Máš pravdu, že o zvratcích se tam nezpívá. Jde zřejmě o nedorozumění, protože ta Karlosem citovaná pasáž v písni přesně takhle není. Ta citace je totiž básnička, kterou si Lennon matně pamatoval z dětství a kterou mu připomněl někdejší kolega z Quarrymen. Lennon si odtud vzal jen něco a navíc trochu změnil. Ostatně na konci Karlos uvádí celý text, tam je to už jasné.

Tartarus

Tartarus (hodnocení, recenze)

Karlosi, nevim kde si prisel na zvratky v I am the Walrus, i kdyz by to bylo mozna i pekny, nic takovyho se tam nezpiva a scenu se spagetama povazuju za jednu z nejlepsich :) Strawberry Fields Forever a spol. nedostaly ve filmu jednoduse prostor, ponevadz s nim nemaj naprosto nic spolecnyho, vysly v US kompilaci, ne v Britanii roku 67. Roll up...

Reklama

Reklama