John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr na velmi ulítlé cestě pomalovaným autobusem s hosty a hlavně a parádními písněmi. Jedou odnikud nikam, ale rozhodující je tady pěkná hudba.
Po filmech Perný den (1964) a Help! (1965)z iniciativy Paula McCartneye, který se po smrti manažera Briana Epsteina v srpnu 1967 stal vedoucím souboru, Beatles natočili televizní film Magical Mystery Tour s mimořádně úspěšnými písněmi Hello Goodbye a All You Need is Love, ale zazní zde i Penny Lane a Strawberry Fields Forever. Pozoruhodné je obsazení hostů této podmanivé hymnické písně: All You Need Is Love: George Martin – piano, Mick Jagger, Keith Richards, Marianne Faithfull a další – vokály. Píseň Fool on the Hill vysoce oceňoval Leonard Bernstein ve svém pětadvacetidílném TV cyklu Koncerty pro mladé publikum (v ČT bylo uvedeno jako „Leonard Bernstein o hudbě"). Premiéra filmu o vánocích sklidila plno záporné kritiky, která „muzikál“ zákonitě proslavila.
Stejnojmenné gramofonové album vyšlo 27. listopadu 1967 ve Spojených státech a 8. prosince 1967 jako dvojité EP, obsahující šest písní, i ve Spojeném království. První strana alba je soundtrackem ke stejnojmennému filmu. Druhá strana pak obsahuje písně ze tří singlů, vydaných v roce 1967 (skladba I Am the Walrus se objevila jak ve filmu, tak jako B-strana singlu Hello Goodbye). Na prvním místě žebříčku v USA se album drželo osm týdnů a v roce 1968 Magical Mystery Tour bylo nominováno na Grammy za nejlepší album. (oficiální text distributora)

*Elfík*

Sedíc na cornflaku pozoruji muže pojídajíc talíř. Normálně na sucho! Chřoupe ho, převaluje v ústech. Na hlavě má bažanta. Ne, počkat, to je klokan. Ale no ták, bažanti přece v Česku nejsou! Jsem v Česku? Ne, jsem v Cornwallu! Pšeničné lány, stanová městečka, kobylky velké jako strom, židle s nožkami nahoru, lidé chodící po čtyřech. Něco mě šimrá! Že by blecha? Ovšem že ne, ty jsem měla minulý týden! Tohle bude pravděpodobně asfalt. Ano, je to on. Pěkně si to teče po korku. Mám podlahu z korku. Jistěže ji nemám na sobě. Za okny padá sníh, je parné léto. ,,Děkuji za svářečku'', pravila jsem umývači oken, jež se občas mihne naší ulicí. Jeho vozík je absolutně pojízdný. Okna jsem totiž myla sama! V létě, ale to je dávno za námi. Proč by... Ach ano, zatleskat si musím. To někdy dělávám. Vlastně, dost o mně. Jak se máte? Určitě skvěle! Máte také rádi závěsy? Spíte v nich nebo je máte jako prostěradlo? Není to moc intimní otázka? A co sifón? Ale to ne, někdo mi krade můj velocipéd! Konfrontace na obzoru, jak frustrující!! Nevadí. Jsem vaječná, na co je mi velocipéd. Jsem mrož! Máte stejný pocit? ()

waits

Taškařice natočená v éře vrcholícího hnutí hippies, všeobjímající lásky a LSD. A podle toho to taky vypadá. Krátce před natáčením zemřel manažer Beatles Brian Epstein, slavné čtyřce tudíž neměl kdo rozmluvit nápad tenhle film režírovat. Největší ambice v tomhle směru měl Paul, ale svůj podíl na celkovém výsledku si odpracovali všichni. A jak že taková režie vypadala? Paul vyplácal skoro půlku rozpočtu na hledání kopce ke skladbě The Fool on the Hill, John si svůj skeč odbyl nakládánám jídla na stůl lopatou, do toho se mihne pár kamarádů kapely a a chvíli je konec. Film byl uvedený jako vánoční beatlácký speciál před konce roku 1967 a nevzbudil zrovna kladný ohlas. A proč že dávám čtyři? Protože přes všechny výhrady je z filmu cítit, s jakou radostí Beatles film točili ( už počáteční nástup do autobusu je jak vystřižený z Monty Pythons). Protože se na Beatles můžu dívat v jakékoliv blbosti. Protože film obsahuje jednu z nejlepších skladeb (I am the Walrus, Lennon v rozšířeném soundtracku - obsahuje i Strawberry Fields Forever - McCartneyho doslova převálcoval). A protože tohle bylo první VHS, které sem si v 1990 roce přivez z Anglie. Mám ho pořád, i když video na VHS už ne. ()

klúčik

V prvom rade je to hudobný film The Beatles... Táto skupina zmenila veľa v hudbe , a tento film je úplne niečo iné, pre niekoho zaujímavé a pre niekoho bláznivé... Osobne tento film nemusím, ale uznávam, že v dobe vzniku to muselo byť niečo, čo vyvolalo rôzne názory... Film hodnotím 75%, hudbu 95%. ()

Nalimator

Je to super, líbilo se mi to mnohem více než předchozí beatlesácké rádoby-filmy s dějem. Jedná se vlastně o ulítlé videoklipy propojené tématem autobusového výletu a to vše v hipísácko-groteskním provedení. Některé scény jsou velmi legrační, třeba ta s tím důstojníkem, co tam komanduje všechny nesrozumitelným jazykem, nebo anglický bobíci tancující na zdi v I am the Walrus. Dokonalá ukázka psychedelického úletu, instruktážní video "jaké to bylo v éře hippies". ()

maaan

"The Magical Mystery Tour is hoping to taking you away...". Zajímalo by mně, jestli ve verzi filmu s titulkama je přeložené něco z monologu toho důstojníka :-) "I am the eggman, they are the eggmen. I am the walrus!" Chybělo mi tam akorát klip Strawberry Field Forever. 85%, tedy 4****. ()

• Film měl televizní premiéru o Vánocích 1967. Prakticky všechny recenze v časopisech a denním tisku byly negativní, jediný New Musical Express jej ohodnotil příznivě. Tisk také neopomněl připomenout Paulu McCartneymu jeho sebevědomé prohlášení, že "... dělat film není tak těžké, je to víceméně záležitost zdravého rozumu." Kritici po premiéře směřovali k baskytaristovi Beatles dotazy, kolik rozumu tedy má, když zplodil takový nesmysl. (Robbi)
  • Skladba „The Fool on the Hill“, která se ve snímku také objevila, vznikla v Paulově hlavě na základě skutečného příbehu společne s prvky fantazie. Po jednom bujarém večírku a požití lehkých drog se šel Paul s kamarádem brzy ráno projít na nedaleký kopec. Kromě jich dvou nebyl nikdo v okolí, až se najednou podle Paulových slov zjevil tajemný pán v černém kabátě. Řekl jim jen pár slov o počasí a než se nadáli, byl zase pryč. Do kopce ho neviděli přicházet a za pár vteřin by údajně nedokázal jen tak zmizet bez povšimnutí, protože z místa, kde se setkali, byl dokonalý výhled na všechny strany. Paul byl přesvedčen, že nešlo o sen, ale že se stali svědky zázraku. (kosticka7)
  • Natáčení probíhalo mimo jiné i v jižní Francii a byla to jedna z nejdražších scén celého filmu. Paul McCartney totiž vyrazil na kontinent bez patřičného vybavení a dokonce i bez pasu. Na letišti Heathrow namluvil pasové kontrole, že s doklady na něj čeká manažer v Paříži, tam zase pro změnu tvrdil, že pas mu přiveze zvláštní kurýr z Londýna. Díky svému věhlasu se dostal až na místo natáčení a volal osobního asistenta Beatles Petera Browna, aby mu urychleně poslal peníze a filmovou techniku. Snový záběr, v němž Paul poskakuje nahý v dvojexpozici s jakýmsi kopečkem vyšel filmové oddělení firmy Apple na tři tisíce liber. (Robbi)