John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr na velmi ulítlé cestě pomalovaným autobusem s hosty a hlavně a parádními písněmi. Jedou odnikud nikam, ale rozhodující je tady pěkná hudba.
Po filmech Perný den (1964) a Help! (1965)z iniciativy Paula McCartneye, který se po smrti manažera Briana Epsteina v srpnu 1967 stal vedoucím souboru, Beatles natočili televizní film Magical Mystery Tour s mimořádně úspěšnými písněmi Hello Goodbye a All You Need is Love, ale zazní zde i Penny Lane a Strawberry Fields Forever. Pozoruhodné je obsazení hostů této podmanivé hymnické písně: All You Need Is Love: George Martin – piano, Mick Jagger, Keith Richards, Marianne Faithfull a další – vokály. Píseň Fool on the Hill vysoce oceňoval Leonard Bernstein ve svém pětadvacetidílném TV cyklu Koncerty pro mladé publikum (v ČT bylo uvedeno jako „Leonard Bernstein o hudbě"). Premiéra filmu o vánocích sklidila plno záporné kritiky, která „muzikál“ zákonitě proslavila.
Stejnojmenné gramofonové album vyšlo 27. listopadu 1967 ve Spojených státech a 8. prosince 1967 jako dvojité EP, obsahující šest písní, i ve Spojeném království. První strana alba je soundtrackem ke stejnojmennému filmu. Druhá strana pak obsahuje písně ze tří singlů, vydaných v roce 1967 (skladba I Am the Walrus se objevila jak ve filmu, tak jako B-strana singlu Hello Goodbye). Na prvním místě žebříčku v USA se album drželo osm týdnů a v roce 1968 Magical Mystery Tour bylo nominováno na Grammy za nejlepší album. (oficiální text distributora)

radimartin

Na sledování tohoto výstřelku Beatles, který si sami natočili (potom co uznali natáčení takového filmu za snadnou věc), ani lehké drogy nestačí. Bez silnější režisérké ruky vzniklo něco kouzelného, plně zachycujícího atmosféru psychotropních drog šedesátých let, podporovaného zejména neskutečně dokonalou hudbou. ()

liborek_

Jsem velký fanoušek liverpoolské čtyřky, ale nejsem nekritický... Tenhle film byl průšvih už v roce 1967 a čas tomu na kvalitě nepřidal. Celý tenhle film není vlastně nic jiného než slepenec výborných videoklipů k vynikajícím skladbám (I am the Walrus, The Fool On The Hill....) s nudným až trapným balastem, který vyplňuje mezery mezi nimi... Nejde o psychedelično, ulítlost a já nevím co ještě, ale mnohem víc jde o totální amatérismus... McCartney je sice od boha nadaný skladatel, ale filmař z něj nikdy nebude, což kromě tohoto snímku dokázal i propadákem Pozdravuj na Broad Street. A právě on se v tomto období chtivě chápal vesla (na lodi, jejíž potopení se blížilo). Magical Mystery Tour je vlastně takový symbolický začátek konce Beatles. Končilo jejich nejslavnější období ohraničené známými akordy v písních A Hard Day's Night (1964) a A Day In The Life (1967) a tento film útlum nezabrzdil. Nezbývá než souhlasit s názorem, že kdyby žil Brian Epstein, tahle slátanina by nikdy nevznikla. ()

honajz2

Psychedelický trip (berme trip v obou výrazech), který by ani Noe nebo Lynch nenatočil. Absolutně žádný děj, maximálně se tu jede busem z bodu 0 do bodu 0 a nějací kouzelníci ovládají tu atmosféru v tom autobuse. Je to i celkem experimentální a absurdní, ale mě to jednoduše nebavilo, naopak, hrozně mi to lezlo na nervy. Kdyby to mělo aspoň nějaký jednoduchý děj a šlo to z bodu A do bodu B, tak by to bylo snesitelnější, ale tohle pro mě bylo jenom úmorné šílené otravné nic. Jako jo, nějaký písně tam jsou hezký a jediná povedená "hláška" je, když tam tu průvodkyni asi čtyřikrát za sebou pozdraví a taky tam furt vystupují v polích a dělají závody s policií a nějakým knězem či kdo to byl, ale mě to prostě nebavilo ani náhodou a to mám experimentální šílenosti rád. Ale to se musí prostě umět a Beatles to nezvládli. Zlatá Žlutá ponorka... 2* ()

Pokryvac

Chel som dať hviezdičku naviac za piesne, ktoré vo filme odzneli, ale to by som nehodnotil film. Ten je napriek výbornej hudbe len organizovaný chaos bez nejakého zmyslu. V popise je taktiež zavádzajúce, že tu odznejú skladby ako Strawberry Fields Forever, Hello Goodbye, All You Need is Love alebo Penny Lane, čo nie je pravda. Tieto piesne sa objavili len na CD verzii Magical Mystery Tour, keďže pôvodné 2EP (dvojitý minialbum), ktoré vyšlo ako soundtrack k filmu, ich vôbec neobsahuje a tak sa teda nevyskytujú ani vo filme. Pre fanúšikov, samozrejme, hodné pozretia. ()

Pítrs85

Pokud nejste fanoušci The Beatles (teda za předpokladu, že někdo takový vůbec existuje), tak vám to hlava asi moc nepobere. Ale pokud vám ke kvalitnímu filmovému zážitku stačí skvělé songy (u mě vede nejspíš McCartneyho The Fool on the Hill a samozřejmě výborná I'm the Walrus) a ten fakt, že tady máme všechny čtyři Brouky ještě pořád pohromadě, tuhle magickou mysteriózní jízdu si určitě užijete. ()

• John Lennon vždy tvrdil, že text k písni "I am the Walrus" vznikl díky dopisu jednoho školáka. Chlapec mu psal, že je učitel nechal rozebírat texty Beatles. John přiznal, že do písničky namlátil všechny nesmysly, co ho zrovna napadly, a poté potměšile poznamenal, ať tenhle text někdo zkusí rozebrat. (Robbi)
  • Film měl televizní premiéru o Vánocích 1967. Prakticky všechny recenze v časopisech a denním tisku byly negativní, jediný New Musical Express jej ohodnotil příznivě. Tisk také neopomněl připomenout Paulu McCartneymu jeho sebevědomé prohlášení, že "... dělat film není tak těžké, je to víceméně záležitost zdravého rozumu." Kritici po premiéře směřovali k baskytaristovi Beatles dotazy, kolik rozumu tedy má, když zplodil takový nesmysl. (Robbi)
  • Album "Magical Mystery Tour" v době premiéry filmu ve Velké Británii nevyšlo, písničky z filmu se objevily pouze na dvou EP deskách. Elpíčko v USA vydal Capitol Records a na ostrovech se prodávalo v obchodech s importovaným zbožím. Teprve v roce 1976, v rámci velké vlny reedicí desek Beatles, pustila společnost Parlophone na trh i LP "Magical Mystery Tour". (Robbi)