Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

Anderton

Taký mainstreamový priemer, ktorý sa snaží nás presvedčiť, že je niečím viac. Pitt je tu pomerne dosť drevený, čo je prekvapenie, pretože sa vtedy nachádzal na vrchole svojej kariéry a všetci boli z neho paf ako z nového supertalentu. Jediný Hopkins sa snaží dodať svojej postave hĺbku, ide mu to ale iba podľa možností scenára. Najlepšia smrť je Jessica Lange v All that Jazz. Neskutočná dĺžka bráni opätovnému zhliadnutiu. ()

Dudek

Fenomenální snímek! Tři hodiny krátká podívaná, jak trefně poznamenal Gemini. Čas s tímhle snímkem totiž utíká velmi rychle, není totiž dlouhý, pouze nikam nespěchá. Abych se přiznal, jedná se o jeden z těch filmů, které mi dlouho zůstávají v hlavě a nevím jak se k nim správně vyjádřit. Hopkins je parádní, absolutně jsem mu věřil, z jeho postavy přímo číší co si zrovna v ten který moment myslí a nemusí kvůli tomu ani nic říkat. Stejně přesvědčivý je i Pitt jeho nerozhodnost, překvapenost a zároveň vysoké sebevědomí je zahráno opravdu excelentně. Mezi všemi herci létají vzduchem emoce... Jak už jsem psal, nemám slov. ()

tron

„Nie si Smrť. Si len chalan v obleku.“ Nahraďte matného, nepresvedčivého Brada Pitta niekým charizmatickejším, vyrazte polovicu postáv (začnite Weberom a Tamborom), tým pádom sa vám to skráti o dobré dve hodiny a potom sa na to možno bude dať pozerať. Dovtedy je to len zlý sen, ktorý nemá konca kraja; dokonca ani vynikajúci Anthony Hopkins (a arašidové maslo) to nezachránia. 178 minút a 90 miliónov dolárov - neviem, ktorý číselný údaj ma viac dostal do kolien. S odstupom desaťročí to trochu v mojich očiach získalo... ale nie o veľa. ()

meave

Nie sú to čisté tri *, ale na druhé pozretie musím ubrať zo štyroch. Keby to bolo kratšie, tak by to bolo OK. Takto ma to nudilo. Myslím, že ten istý obsah životných právd by sa vmestil aj do omnoho kratšej stopáže. Miestami film pretekal sentimentom a musím povedať, že mi nevyhovovala ani mimika Claire Forlani. Na niečo, čo má byť "veľký" film je to málo. ()

Amarcord_1

70% - Geniálně natočená blbost. Jedna z výjimek, kdy zcela nepřesvědčivý scénář vnímá divák pouze okrajově. Pro skvostné herecké výkony a emotivní hudbu Thomase Newmana se totiž omezí pouze na pár myšlenkových útržků z dialogů, či situací. Výsledný dojem je pak: Nasládlý, ale jinak povedený koktejl z pohádky, romantické lovestory, a duchařiny, ve kterém je zapíchnuto paraplíčko z recyklovaného materiálu. ()

• Postava, ktorú hrá Anthony Hopkins, je vo filme oslovovaná ako Bill. Na porade, kde sa hlasuje o jeho odchode z funkcie, sa dozvedáme, že jeho meno je William. Skrátene je to teda Will Perish, čo v angličtine znamená “zomrie”. (LUIGISde)
  • Rozpočet filmu byl 90 milionů amerických dolarů, za což mohla mimo jiné přehnaná pečlivost Martina Bresta, který natáčení mnohých scén nespočetněkrát opakoval. To ohromně vytáčelo Anthonyho Hopkinse (William Parrish), který se kvůli tomu s režisérem na place nejednou pohádal. (CrypzzXD)
  • Existuje i zkrácená dvouhodinová verze filmu, která se vysílala v televizi a v letadlech, v níž chybí většina pracovních scén Williama Parrishe (Anthony Hopkins). Martin Brest se od tohoto sestřihu distancoval a nechal své jméno odstranit z titulků, kde bylo nahrazeno jménem Alane Smithee (pseudonym používaný režiséry v podobných případech). (CrypzzXD)

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster