Red Rocket

• Kanada Red Rocket (více)

Tenhle pornoherec má časy největší slávy dávno za sebou. Rozhodne se proto vetřít zpátky do svého rodného města v Texasu, aby tam naplánoval velký návrat do Hollywoodu. (Netflix)

Rocky88

Musím uznat, že mě nyní nenapadá větší filmový prospěchářský hovado, než zdejší Mikeš. Nezdráhá se využít skoro-ex, sousedovic kluka, starý babky či nezletilou zrzavou jahůdku (která sbírá všechny sympatie do doby, než ukáže lentilky po tátovi). Hubu prořízlou, jedna lež za druhou, ale podává to naprosto přesvědčivě, protože tomu sám věří. K tomu white trash oblast Texasu, takže je člověk rád, že tohle není jeho život. Na druhou stranu je to chvílemi nůďo a přestřelená stopáž tomu nepomáhá. I tak ale doporučuji vidět. ()

M.i.k.e

mám rád tyhle malá nezávislá white trash dramata a Red Rocket je rozhodně jedním z těch lepších.Sice by úplně nemuselo mít přes dvě hodiny,protože zas tak moc se tam toho nestane,ale nevadí.Simon Rex,kterého jsem měl doteď zafixovaného jako pitvořícího se magora se Scary Movie překvapil a jeho vyžilá polozapomenutá pornohvězda je pro něj životní rolí...70% ()

Goldbeater

Sean Baker nás bere na exkurz mezi texaské maloměstské pochybné existence, jejichž životní osudy jsou možná politováníhodné, přesto poutavé a v každém případě zcela uvěřitelné a chvílemi podvratně sympatické. Zvlášť hlavní (anti)hrdina v podání Simona Rexe je tak charakterově nízký prospěchářský hovado, že je ho člověku až srdečně líto, protože on je tak čistá duše, že si to sám neuvědomuje a asi nikdy ani neuvědomí. A film ho za to nijak nesoudí. Red Rocket je snímek, který byl letos prakticky ignorován na všech velkých filmových oceněních a přitom patří k tomu nejlepšímu, co jsem z loňské filmové produkce viděl. ()

Morien

Mám dojem, že tentokrát se v tom Sean Baker po tonální stránce ztratil. Protože jakkoliv můžou být jednotliviny tohoto příběhu "zábavné", tak tvůrce úplně zapomněl reflektovat, jak negativní a beznadějný příběh z nich dohromady poskládal. Po úvodní sekvenci jsem byla nadšená a nemohla se dočkat, kam to všechno vygraduje, ale nejenže je finální produkt moc dlouhý (hehe) a důsledkem toho se na určitých místech propadá sám do sebe, ale ještě se to i (a nezdá se, že úplně úmyslně) nikam neposunulo, což činí sledování zbytečným a film samotný bezvýznamným. ()

Anderton

Príbeh bývalého pornoherca, ktorý z nejakého dôvodu nie je milionár, alebo aspoň boháč, a lepšie zapadá do prostredia lúzy. Ide o veľkého sympaťáka, avšak len na pomery filmovej postavy, toľko problémov, čo vyrobí, by ste s ním ako parťák zdieľať nechceli. Všetci herci, či "herci", sú do svojich úloh obsadení dokonale, najmä "máti" vyvoláva smiech a zároveň strach v očiach. Osobne som odhadoval iné vyústenie, ktoré by podľa môjho názoru k predchádzajúcemu deju lepšie pasovalo. Ale aj s tým skutočným rozuzlením nemám väčší problém. ()

• V nabídce na okně bistra, ve kterém pracuje Strawberry (Suzanna Son), si lze všimnout i „Kolaches“. Skutečně se jedná o české koláče, které v Texasu začali péct a prodávat čeští přistěhovalci v 19. století a dodnes jsou mezi místními oblíbené, především ve východním a středním Texasu. Texaská kuchyně ale – na rozdíl od české či slovenské – zná i slané koláče, například s vepřovým masem. (Šéfik)
  • Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Texas, predovšetkým v meste Texas City a Galveston. (Real Tom Hardy)
  • Simon Rex začínal svou kariéru jako pornoherec pod přezdívkou Sebastian, načež se dostal v 90. letech na výsluní díky účinkování ve filmech a roli video žokeje pro MTV. (HellFire)