Jak jsem se zamilovala do gangstera

• Polsko Jak pokochałam gangstera
Polsko, 2022, 184 min

Režie:

Maciej Kawulski

Kamera:

Bartek Cierlica

Tomasz Włosok, Aleks Kurdzielewicz, Antoni Królikowski, Agnieszka Grochowska, Magdalena Lamparska, Krystyna Janda, Julia Wieniawa-Narkiewicz (více)

Tajemná žena vypráví o vzestupu a pádu Nikodema „Nikośe“ Skotarczaka, jednoho z nejproslulejších polských gangsterů. (Netflix)

Maynard.

Je to o jednu hvězdu slabší než "jednička", ale i tak to má hodně slušný grády. Možná škoda, že to trvá skoro jako Pán prstenů, což mi přijde na jedne polskou "kriminálku" hrozně moc. Narozdíl od jedničky mi tady uplně neseděla postava hlavního hrdiny, neměl takovej charakter. Dostaneš se do polskýho podsvětí, což se nestává uplně v každým filmu. A co oceňuju fakt hodně, tak že se tady nedočkáš hepyednu... ()

Malarkey

Když mi nějaký polský film doporučí kamarád Enšpígl, tak bych měl počítat s velkým zážitkem. A tenhle film velký zážitek jednoznačně je. Neuvěřitelně sebevědomá filmařina plná sexu a drog. U těch to ale samozřejmě nezůstane. Jen těch mrtvých je tu ve výsledku míň, než byste v gangsterce čekali. Nikodem Skotarczak každopádně byla  neskutečně zajímavá postava a musím se přiznat, že jsem v jistých ohledech jeho život sledoval s neskutečným zaujetím. Pravda, že poslední hodina už byla jasná, kam spěje a ten pád tu trval déle, než by bylo záhodno. Pořád tu ale byly geniální herecké výkony a spolu i neméně skvělé scény, které v kombinaci s výbornou hudbou vytvořily perfektní trojku, ze které jsem nedokázal spustit oči. Všichni tu byli naprosto skvělí, jen teda, pravda, parťák Silvio se svým feťáckým pohledem byl ještě o úroveň jinde. Neskutečný zážitek a konečně zase Polsko, které mám tak rád. ()

cpt.Lynch

S polskými gangstersterkami se poslední dobou roztrhl pytel. A sice nevznikají legendární díla jako třeba Casino, Mafiáni, nebo Sopranos, ale svou kvalitu mají! Tenhle film není gangsterkou úplně klasickou, ale podle všeho Nikoś nebyl úplně klasický gangster. Příběh je vyprávět až skoro baladicky. Některé momenty fakt silné, jindy to plyne hodně pomalu. Je škoda že film při tak velké stopáži více nerozpracoval vztahy mezi jednotlivými postavami. A že jich tam je. Prostě někdy člověk moc nechápe motivaci jednotlivých postav, to je fakt na škodu. Naopak postava Nikośe je zpracována až úctyhodně. Ale myslím že právě vztahy mezi jednotlivými aktéry v podsvětí dávají podobným filmům šťávu. Škoda, mohlo to být ještě lepší o fous. ()

Johnny.ARN

No, akože nudnejší mafiánsky film som už dlho nevidel. Skutočne to muselo mať 3 hodiny? Prvá polka ešte ako tak, ale tá druhá bola na gulku. Stále o tom istom, jeho pred v závere som mal u prdele, nemalo to konca kraja aby sme sa dozvedeli čo? Že drogy sú zlé a nedá sa byť s každým kamarát? Nenašiel som v tom hlbší zmysel. 2 z 5 ()

dannyyy

Oproti skvělému počinu Macieja Kawulského Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (2019) je tento kousek pro mě Velký, Špatný! Poláci chtěli natočit gangsterský velkofilm hollywoodských rozměrů a jde vidět, jak moc se snažili, aby to vypadalo "COOL". Vadilo mně tam hodně věcí a především zbytečně přepálená stopáž, ve které nejednou se budete prostě nudit. Baba Jaga, která v originálním znění film vypráví, tak zní, jak by byla 5 minut před smrtí, vůbec to tam nesedí. Hudba ve filmu je fajn, ale po chvíli začnete přemýšlet, jestli se nejedná o muzikál, protože hudba v pozadí hraje asi v 80% filmu a čeho je moc, toho je příliš. A v poslední řadě nečekejte gangsterku, kde se budou bít, kde se bude střílet, atd. Je to spíše povídkový film o "největším" polském gangsterovi, který se proslavil kradením aut. ()

• Ve filmu zazní píseň „Big in Japan“ ve dvou verzích, a to od Ane Brun a od kapely Guano Apes. (pornogrind)
  • Ve filmu zazní písnička „Gyöngyhajú Lány“ od skupiny Omega, kterou v ČR známe pod názvem „Dívka s perlami ve vlasech“ od Aleše Brichty. Také zde zazní píseň „Big in Japan“ od německé skupiny Guano Apes. (Skarface)
  • Ve filmu zazní mimo jiných známých interpretů (Scorpions atd.) i norská skupina Wardruna, konkrétně jejich skladba „Odal“. (WolfIssen)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD