Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Patnáctiletý hudebník Jeremy se bezhlavě zamiluje do začínající mladé tanečnice a oba mladí lidé pak spolu objevují Manhattan i jeden druhého.  Dramatem Jeremy z roku 1973 zaznamenal Robby Benson proměnu z herce, jehož typickou rolí jsou chudí mladíci, na skutečnou filmovou hvězdu. Benson zde zosobnil titulní postavu Jeremyho Jonese, patnáctiletého hráče na cello, který se zamiluje do začínají mladé baletky ze stejné střední školy v New Yorku, Susan Rollinsové (Glynnis O’Connor). Jeremy se zpočátku velmi ostýchá, požádá tedy o pomoc zkušenějšího kamaráda Ralpha. Susan si jej zprvu příliš nevšímá, to však trvá jen do chvíle, kdy jej poprvé slyší hrát na cello. Snímek velmi jemným způsobem vykresluje, jak Jeremy postupně získává její srdce, i celkový vývoj jejich vztahu. V jeho vztahu k dívce Jeremyho podporují jeho milující a chápaví rodiče. Formální dekorativní prvky režiséra Arthura Barrona (např. detailní záběry s měnícím se zaostřením, oddalování, přibližování či záběry „uvolněné“ atmosféry) film pevně zasazují do 70. let. Snímek taktéž představoval první z několika společných projektů Robbyho Bensona a Glynnis O’Connor (herecký pár spolu údajně zažil také skutečný milostný románek). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (12)

Jossie 

všechny recenze uživatele

Jeremy je moc milý a chytrý patnáctiletý kluk, samá ruka, samá noha a jeho největší touhou je stát se skvělým hudebníkem. A pak najednou potká dívku, kterou nedokáže pustit z hlavy. On se zamiluje okamžitě, jí zaujme až když ho slyší hrát. Křehký příběh a lásce dvou mladičkých lidí s fantastickou hudbou a je mi jedno, jak moc čistě umí zpívat oba hlavní protagonisté, protože ta písnička se k tomu příběhu tak moc hodí. Koukněte se na to a prožijte znovu svojí první lásku. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Jeremy som videl kedysi dávno na ORF a okrem toho, že ma zaujal, som si nič nepamätal. Preto som vďaka MGM ocenil, že sme sa opäť našli a mohol som si naplno užiť jemného romantického snímku o láske pätnásťročných. Film má v sebe všetky vlastnosti americkej melodrámy z počiatku 70-tych rokov ( Love Story ) a veľmi kultivovaným spôsobom rozpráva o prvej láske. Keďže máme do činenia s komorným príbehom, do popredia sa dostávajú výborné dialógy, na ktorých je film postavený. ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele

Príjemný film s jednoduchým príbehom a dobrými dialógmi, s ktorým si spájam niekoľko prekvapení. Netušil som, že bol nakrútený pred toľkými rokmi (i keď cudné zábery ma mohli orientovať). Netušil som, že pri sledovaní filmu, ktorého obsah sa dá povedať jednou vetou, strávim príjemnú poldruha hodinu. Netušil som, že Robbyho Bensona som už videl v jeho prvom filme Čakaj do tmy (ale to som naozaj nemohol ani tušiť). Netušil som, že ma ešte dokáže rozčúliť týpek, akým je komentátorský sprejer dobytek. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Divnej týpek s divnejma brejlema a v divnejch hadrech se zakouká do svý spolužačky. Tu zase zaujme, že ten divnej týpek umí fidlat na violoncello a vznikne mezi nima nějakej vztah. Jenže ten vztah nemá moc dlouhýho trvání, protože pipka odletí s fotrem někam do řiti. Co z toho plyne? Týpek si ho bude muset honit sám. ()

Aelita 

všechny recenze uživatele

Jednoduchý příběh první lásky mladistvého intelektuála a dlouhovlasé baletky ve věku patnáct let v roce 1973 na americké umělecké škole. Přes svoji zkratkovitost, nespěšnost a neúdernost film má nesporné klady v tom, že přináší velmi čistý, niterný a pravdivý ve své podstatě příběh milostného vztahu, který bude souznít všem romanticky zamilovaným i těm, kdo takovou lásku prožil nebo kdo o ní sní. Přitom se začínajícímu režisérovi podařilo vyvarovat se laciného ždímání citů z diváka, což je věru těžké i pro zkušenější tvůrce. K filmu se pojí jedno zajímavé zjištění. Dr. Brian G. Gilmatin ve svém kvantitativním výzkumu o plaché lásce v roce 1987 zjistil, že nejčastěji se na film Jeremy dívali ostýchaví muži. Jeden z nich ho dokonce viděl 86 krát, stejně jako další, který po 42. zhlédnutí zaplatil za ilegální kopii filmu 1000 dolarů v hotovosti, ačkoliv vydělával jen 9000 dolarů ročně. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Glynnis O'Connor v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama