Siri69

Už to neni takový akční nářez jako jednička,ale pořád je to super film !!! Akční scény a hlavně ty bitky jsou výborné stejně jako v prvnim díle... Mínusy - Příběh je už poněkud slabší a Neovo schopnost létat mě docela naštvala... Pořád to ale patří mezi super akční filmy !!! 4* ()

ghatos

Spíše to bylo romantické drama. Carrie-Anne Moss fakt neumí moc hrát (spoléhá hlavně na svůj ksichtík). Samoúčelných scének tam bylo přespříliš. 65%. ()

Taio

O koulilincek slabšie ako jeho štartujúci predchodca ale tu sa nam aspoň NoeONE predvedie v plnej paráde. Mr. Smith mi v tomto diele prišiel zbytočný a dopočtu ale Weavingov neni nikdy dosť! Trošku je to hala bala čip čap čep ale pohodička inak. Dialnica luXus, Bellucci luXusne jebatelná (ach ta prdelína mmm) a tak dále a tak dále... ()

mkubalikova

Chápu kritiky, chápu i nadšení. U mě je to někde na půl cesty. Forma dokonalá, obsah diskutabilní. Už to není to wow, ale je dobře, že to je. Tenhle příběh se musí dovyprávět. 90% ()

Autogram

Akcie je viac, miestami je akčnejšia ako v prvom dieli, autá a motorky sú rýchlejšie, diaľnica nikdy nekončí, Matrix funguje. Čo však nefunguje, je atmosféra, ktorú sa nepodarilo celkom preniesť aj do reality Zionu a tam sa napriek veľkým očakávaniam dostávame len do podzemia plného príbehov, ktoré akoby sme už niekde videli. Ako samostatný film by Reloaded mohol dostať 5*, ale ako pokračovanie Matrixu určite nie. (6.4.2013) –––– Pri zopakovaní po 15 rokoch by som váhal aj nad tými štyrmi hviezdami, ale zachraňuje to dvojica Neo-Trinity a ich príbeh. (16.2.2018) ()

Ichabod

Jestli jednička je nejlepší scifi, tak dvojka je rozhodně můj nejoblíbenější akční film vůbec. Asi žádný film nemá lépe hudbou podkreslené akční scény. Pokaždé mi běhá mráz po zádech když Morpheus vezme do ruky katanu a honička s Dvojčaty začne. ()

Jaro.Krafcik

Podobné ako prvý dieľ. Akurát že tu je viac akčnejších pasaží a nápadite boje a naháňačky. Druhý matrix je dosť vydarený. Mrzí len otvorený koniec ktorý ale musel byť kedže sa jedna o trilógiu. Neo lietal ako superman a jednoducho bavil. ()

stitch7

/// Druhý Matrix (ne druhé pokračování, to by znamenalo trojku) mě zklamal. Byl jsem upozorněný, že není tak povedený jako jednička, a snažil jsem se hledat si to pozitivní, ale bohužel. Film především nemá skoro žádný děj, postavy jen putují od jedné nezajímavé vedlejší postavě k další, k čemuž se přidá tentokrát skoro nesnesitelné filozofování, které podezřívám z toho, že ani nedává smysl. K tomu všemu to občas působilo až směšně a akční scény už z nějakého důvodu nechytnou tak moc, jako minule. Samozřejmě mě to začalo zajímat až úplně na konci, jenže si prý musím počkat na příště. Hm, tak snad. ()

Molir odpad!

Ojoj jsem si rikal pote, co jsem Matrix2 videl... a rikam si to porad... udelat z pocatecni faze pribehu, ve ktere se maji predstavit (osvezit znalost) prostredi, postavy, vztahy mezi postavami, a na jejiz zaver se ma odpalit konflikt, dvouhodinovy film, to je opravdu snad svetovy unikat... ne nadarmo se rika, ze umet skrtat ve scenari/textu je stejne dulezite, ne-li dulezitejsi, nez umet psat... no Wachowsti zjevne skrtat neumi... kdyby jo, tak dvojku srazi na 30-40 minut, ve kterych by byla opravdu zabavna, a daji to tam kam to patri, totiz na zacatek M3... Abych to uzavrel - scenar je naprosto katastrofalni, vycpavany, natahovany, nema zadny zasadni zvrat, ktery by se projevil jeste behem filmu... kdyz ma film dobry scenar a horsi triky, tak mi to vubec nevadi, ale kdyz ma scenar na nic, tak to ani sebelepsi triky nezachrani... Zkratka "Tudy ne, pratele!" ()

Kaja

Jak se říká,dvojka mnohdy nepředčí jedničku a v tomto případě to opravdu platí. Nejen, že příběh je celý zmatený a rozuzlení se dozvíme až v trojce, což je ostatně záměr všech filmů na pokračování, ale i dialogy poměrně pokulhávají. Na oplátku si divák může užít skvělé akční scény, které jsou ale v některých chvílích docela chatrné. Nemůžeme také upřít výkony hlavních herců a několika dalších, kteří vynikají-Monica Belluci, ale celkově vzato, je to docela neúspěch, od toho co se očekávalo, ale nechme se překvapit trojkou.. ()

silent cut

Sem si ho večer pěkně vyhonil...Bylo to bezva. Proč? Protože v té chvíli hladina mého sebeuvědomění vystoupali k do té doby netušeným oblastem splývajícím až se samotným všehomírem...hm...a nepotřeboval jsem k tomu ani ohnout lžíci...ani sluneční brejle... ani latex...Za mělkost tohoto komentáře se omlouvám, ale jít do hloubky v tomto případě znamená zabořit se až po uši do pseudo-intelektuálních s**ček... ()

Philoun1

Více akce a více triků než v jednotce, neuškodí. Ale přece mi to jen trochu vadilo. Tady už nejde o Matrix tady jde o válku. ()

Specs

Hlášky: agent Smith: - "To nejlepší na mně je, že je nás mnoho." & Vědma: - "Dáš si bonbón?" Neo: - "Jak se můžu rozhodnout, když víte, co řeknu?" Vědma: - "Už jsi se rozhodl." & Radní: - "Staří muži se už nezabývají logikou. To nemá logiku." Neo: - "Tak proč nemá rada mladší členy?" Radní: - "To má logiku." & Morpheus: - "Některé věci se nikdy nezmění. A některé ano." & agent Smith: - "Zabil jsem vás a musím říct, že s jistým uspokojením." & Trinity: - "Co vidíš?" Neo: - "Kód je nějaký divný." Morpheus: - "Šifrovaný." Trinity: - "A to je pro nás dobře nebo špatně?" Neo: - "V každém patře jsou výbušniny." Trinity: - "Takže špatně." & Neo: - "Co chcete?" agent Smith: - "Jsem jako vy, chci všechno." Morpheus: - "I kulku do hlavy?" & Persofone: - "Jak jsi říkal miláčku, příčina a následek." Merovingian: - "Jaká příčina? Jakou tohle může mít příčinu?" Persefone: - "A co ta rtěnka?" Merovingian: - "Jaká rtěnka? O jaké rtěnce to mluvíš?" (Otírá si rty.) Persefone: - "Nelíbala tě na rty." Merovnigian: (koktá) - "Ale to nic nebylo. Vážně ne." ()

manonfire

Kde jsou ty časy, když akční hrdinové možná neměli jako Keanu kukadla jak zrcadla, ale měli fyzický fond, svaly, nebo se uměli rychle otáčet. Dnes už se chodí na hadrové panáky na laně a oživlé angličáky transformers. Dneska ve velkém vymlacují zuby klisničky jako Keira Knightly, Ann Moossová, Keanu reeves a Tobey McGuire, tedy lidičkové co podělili více hormonků po mamince. Vzhledem k tomu, že nejsem a ani nikdy nebudu unešen počítačovou filmografií, fantasy snímky a pod....tak to budou mít se mnou tyhle filmy těžké. Pomalu jsem to ani nedokoukal. Konec konců první díl taky ne. 30% ()

P1tr

Akčnější, příběhově chudší, ale stále dobré. Reloaded působí ze začátku velice podivně, neboť přehršel nových postav, které se do dějě bez hlubšího vysvětlování, či dokonce zmiňování v předchůdci, přidají umocňují pocit, že Wachowští se snaží rozvést Matrix do větších rozměrů, než je třeba. Ono je to víceméně pravda, neboť, ačkoliv je Neo stále hlavní postavou, není mu již věnováno tolik prostoru, jak by bylo příhodno. S novými vedlejšími postavami jsem se jen tak nesžil, což byla jedna z potíží, které s Reloaded mám. Nicméně po slabších chvílích vždy situaci zachránila další výborná akční scéna a na nedostatky se zapomělo. Reloaded je příběhove chabým nástupcem Matrixu, nicméně akční složku vypilovalo téměř k dokonalosti. Konec slibuje velké završení v Revolutions, nicméně toho se nám nedostane. ()

Wbcko

Je to pořád starý dobrý matrix, bohužel trochu zameričtěl a vyměkl. úžasně vizuálně zpracovaných bitek a efektních záběrů si užijete dosytosti, Neo je drsnější než kdy dřív, jen Smith už není to co býval :) Bohužel některé scény ("restartování" tinity apod) byly moc nejen na Operátora, ale i na mne. Jako akční pecka, výborný, příběhově se s prvním dílem nedá srovnávat. ()

voleman

Přeci jen ne tak skvělé jako první Matrix, ale to se asi dalo čekat. Má to samozřejmě slabší děj, a celé je to trochu zmatečné . Po více shlédnutích a spojení s Matrixem Revolutions to celé sice funguje, ale přeci jen na 5* to není. Co určitě stojí za pochvalu jsou ovšem znovu vynikající triky, zvuk, režie a herci. Akční scény jsou sice perfektně natočené, ovšem je jich tam skoro až moc a někdy máte pocit že se opakují. Vrcholem je pak skoro legendární scéna na dálnici, které se ale vytknout nic moc nedá. Druhý Matrix je prostě mnohem akčnější a příběhově mnohem slabší než jeho předchůdce. Stále se však jedná o velmi kvalitní akční sci-fi, které se ve spoustě věcech určitě povedlo. 80% ()

venca163

Wow, koukam, že to leze hodně mým přátelům krkem. A já váhám mezi 4 a 5 hvězdičkama. Mně se líbí, jak si poradili s pokračováním jedničky (ta samozřejmě pro pokračování nebyla vůbec stvořena). Je to najednou takový ještě hlubší. Jednička je parádní nářez a bravurní film, kterej funguje samostatně naprosto bez zaváhání. Dvojka (s trojkou) to nakopává do vyšší dimenze (a přidává víc digitálních bitek). Mně se líbí všechny ty filosofický kydy. A taky dvojčata, celá scéna z dálnice!, Zion, správce, techno párty, Monica Bellucci a dort, který přivodí Tory Mussett orgasmus. (90%) ()

Darth_AK

Vyvolený jde do dalšího kola a tím je záchrana "města sexuálních orgií", Sionu. Neo se tentokrát dostává do šlamastyky-sice si po nocích užívá s Trinity, ale pořád ho trápí, že ona umře, tj. nakonec umřou všichni-a on jediný tomu může zabránit, což je pro něj dost těžké. Pokecá s vědmou, narve tam trochu slovní vaty, udělá si pěkný souboj s nejlepším matrixovským záporákem, agentem Smithem, přičemž protože jeden záporák není dost, vyvalí se jich na něj rovnou 100. Potom chodí sem a tam, až nakonec se střetne se slavným Merovejcem, který umí přes Matrix vzrušit ženy a také kecat o příčině a následku. Vedle něj je suverénně jeden z nejpozitivnějších aspektů filmu-krásná Monica Belluci, která jako Persefona ve své krátké sekvenci svým sex-appealem strčí Trinity do kapsy tak hluboko, že už se z ní nikdy nedostane. Sekvence na dálnici je dobrá, ale po nějáké chvíli už mi přišla zdlouhavá. Celý film jako celek považuji za nejslabší z trilogie a to pro nějvětší slovní vatu, nejméně posouvající děj a Neův supermanovský styl létání. Opět oceňuji efekty, některé herce (Reeves, Weawing, Fishburne, Bellucci) a podivuhodnou hudbu. Za vrchol filmu považuji scény s agentem Smithem a rozhovor s architektem. Jako celek si ale film slabé 4* udrží. "Pane bože!" "Stačí jen Smithi." ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro