Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (962)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Miesto tretieho, zase inakšie pojatého filmu, čo by mi vyhovovalo viac sme na záver trilógie vlastne dostali len druhú polovicu Reloaded, keďže Revolutions pokračuje presne tam, kde skončil a aj v rovnakom štýle a už tu vidno, že tvorcom celkom došiel dych, aj nápady. Zase zlé to nie je, chystá sa obrana Zionu, takže tá atmosféra extrémneho nebezpečia, ktoré nastane už o pár hodín sa mi páčila, už ani tie vedľajšie postavy nie sú tak nové a nevýrazné, takže som s nimi sympatizoval a aj celá hlavná fáza filmu našťastie splní to, čo divák čaká a tak tu sa je na čo pozerať. Ale Matrix samotný je už riadne v úzadí, vlastne iba v úvode dostane nejaký priestor, inak sa film venuje reálnemu svetu a tu nemá moc čo prekvapiť, čo bolo predsa len doménou hlavne prvého filmu. A aj Neo samotný je celú prvú polovicu filmu vlastne úplne zbytočným, táto línia ma teda absolútne nezaujímala. No nanešťastie film nečaká nejaké uspokojivé vyvrcholenie a tak to po obrane Zionu dosť upadne a finále ma už vlastne vôbec nebavilo, čo je hlavne vzhľadom na prelomovosť prvého filmu riadna škoda. Už ani tie postavy nie sú, čo bývali, hlavné trio Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss a Laurence Fishburne stále majú svoju charizmu, ale majú veľmi málo priestoru a ani ten im už nedokáže ponúknuť tú štýlovosť, ako predtým. Vlastne iba v úvode. Hugo Weaving je tu už úplne zbytočný a vôbec sa mi nepáči, čo z jeho postavy urobili, to by som celé vymazal. Ale všetky tie vedľajšie postavy, ktoré majú priestor pri obrane nesklamú a fandil som im. Čo sa týka akcie, tak tá je teda poriadne rozporuplná. Určite chválim obranu Zionu, tá je perfektná v každom ohľade, je to veľkolepé, napínavé, s viacerými výbornými momentmi a navyše s vizuálom na štýl Votrelcov alebo Terminátora, čo teda určite chválim. Akcia v klube, ktorá vlastne jediná pripomína predchádzajúce diely tiež nie je zlá, ale ani už taká nezabudnuteľná, predtým to tvorcovia zvládali čosi lepšie. A samostatnou kapitolou je finálny súboj, ktorý teda išiel úplne mimo mňa. Tu chceli všetci natočiť asi najakčnejší a najveľkolepejší súboj všetkých čias, ale sa im to hneď vymklo z rúk a cítil som sa pritom len trápne. Tu sa mi nepáčilo vôbec nič. A technicky si to už samozrejme drží svoj štandard, pozerá sa na to veľmi dobre. Takže aj Revolutions som si už párkrát pozrel, kladov je tu dosť a na tú obranu Zionu je radosť pozerať, ale inak je to už jasne najslabší diel a v porovnaní s kultovým pôvodným filmom výrazný pokles. 64% ()

Lima 

všechny recenze uživatele

"Hele, Larry, byl za mnou Joel Silver." - Jo? A co chtěl ten starej lišák?" - "Ale, říkal, že má pro nás třista melounů, jestli bychom si prej nechtěli střihnout další dva díly." - "No super člověče. Tak něco sesumírujem. Nápadů máme mraky, nakopeme to na jednu hromadu, ono se z toho něco vyvrbí." - "Dobrý, takže tady bude tohle, sem zase dáme tohle, sem kopnem tu dlouhou dialogovou scénu, je to sice samá slovní vata, ale nevadí, voni to přežijou a hlavně to má deset minut a člověče, destiminutovka k desetiminutovce a jsou z toho čtyři hodiny, dva celý filmy!!" - "Jo, jo, máš recht. A sem bychom mohli šoupnout nějakou sekvenci laděnou do anime, Japonci na tohle uslyší a jsou druhej největší filmovej trh na světě, tím nic nezkazíme." - "Jo a taky nějakou love-story." - "Hele, Andy a taky hrdinský momenty by nebyly marný a ......" ....A DOST IRONIE!!!! Teď budu mluvit smrtelně vážně, budu tak vážný, jako jsou hrdinové Matrixu. Tak vážní a vznešení, že div samou vznešeností, slovy Amadea ze stejnomenného filmu, neserou mramor.....Jednou z možností, jak uchopit Matrix, je hledat a pídit se po smyslu. Hledat klíč k pravdě. Jenže je to něco podobného, jako kdyby mi spadl klíč, tentokrát od baráku, do kaluže. Já ten klíč najít musím, protože bych se nedostal do bytu, ale po pravdě řečeno, hrabat se v kaluži není příliš "interesantní" zábava. Stejně tak prohrabávat se kupou slovního balastu a trpět při vážně míněných patetických dialozích, které postrádají aspoň špetičku nadhledu. Já bych tak hrozně rád hledal a nacházel, ale Wachovští mi to díky formě svého vyprávění nedovolí. A přitom MATRIX REVOLUTIONS mohl být velkým filmem. Scéna ze stanice metra, z "mezičlánku", byla vtipná a parádní. Stejně tak samotný konec, nebojím se říci, byl ÚCHVATNÝ!!! Ale to mezi tím - strašné!! Patetické bojové scény jak vystřižené ze sovětského filmu Osvobození. Wachovští dokázali, že jsem si vzpomněl na svá dětská léta, kdy jsem zadarmo v rámci FFP chodil na sračkovité sovětské válečné filmy, plné patosu toho nejhrubšího zrna. "Kolik ti je, chlapče?" - "Osmnáct." - "Kdyby jsi řekl šestnáct, tomu bych věřil." - Tak dobře, šestnáct." - "Jsi příliš mladý na to, být vojákem." - "Vždyť je to jedno, kolik mi je, stroje mně stejně zabijou."....Toto nebyla ukázka ze sovětského JURKA, SYN VELITELE, ale z Matrixu. Americký "Jurka" chtěl bojovat a nakonec dokázal velkou věc. Ne, opravdu některé vzorce se ani po padesáti letech nemění a nezáleží ani na zemi původu...."Dokázal jsi to." - "Ne. my jsme to dokázali!"....Mimo tyhle excesy není Matrix hloupý film.. I když některé jeho výklady jsou úsměvné. Např. změna podoby Vědmy se u zastánců Matrixu vysvětluje jako Merovingianův trest, ale skutečnost je mnohem prozaičtější. Představitelka Vědmy ,Gloria Foster, během natáčení zemřela a tak si Wachovští pomohli takovouto ubohou kličkou. Proti myšlence Matrixu nic nemám, ale ta forma, přátelé, ta forma........ ()

Reklama

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Pro mě má celá matrixovská trilogie sestupnou tendenci. Jednička je špičková podívaná a k Reloaded jsem měla spoustu výhrad, přesto se mi však líbil. Revolutions mě v mnoha směrech naštval. Už tu sice nejsou tak okatě předhazovány rádoby filozofické úvahy. Ty tu nahradily patetické kecy, z kterých opravdu vře krev. Celý film na mě oproti předchozím dílům působil velice odtažitě a určité scény, u kterých bych čekala, že mě smetou, mě naopak nechaly zcela chladnou. Kromě efektního souboje Nea a Smithe jsem nenašla jedinou scénu, která by mě do příběhu vtáhla. Je tu příliš zbytečných dialogů a akce plná triků, která příliš nenadchne a rozhodně není "přelomová". Naštěstí jsem od filmu mnoho nečekala, hlavně ne nějaké rozuzlení, které by dalo všem dosavadním událostem hluboký smysl, takže vyložené zklamání se u mě nedostavilo. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Matrix, aneb generační příručka "Filozofem snadno a rychle". Patřím do skupiny těch, kterým je líto, že nějaké pokračování Matrixu vůbec vzniklo. I když se na věc dá podívat i z pohledu opačného - problémem pro dvě pokračování je první díl. Spojit nenásilně tyhle dva celky je obtížnější, než propojit teorii relativity s kvantovou mechanikou. Přemíra pseudofilozofování, patosu a pár nechtěně směšných momentů mě utvrzují, že to Wachovští nemysleli až tak vážně a opravdu se velice bavím nad "filozofickými" diskuzemi nad významem trilogie. Trošku mě ale mrazí při pomyšlení, jak snadno může fanatizmus a slepá víra zapustit kořeny. I když v tomto případě jde "jen" o film. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Spektakulární pokračování skvělého prvního dílu, část druhá. Neo nyní tráví své bezesné noci v meziprostoru, jako kdyby ho skřípnuly dveře podzemky - nemůže rubat agenty v Matrixu, ani podpořit Zion v přípravě na válku s nesčetnými hejny chobotniček. Mimochodem scéna, kdy zionští bojovníci tasí prostřednictvím svých robotických mechanoidů masivní kulomety, zahajuje jednu z nejpamátnějších bitev filmového plátna. Další pak svede rozpolcený Neo s plně nezávislým apokalyptickým programem Smithem a kapacita Matrixu je pro jejich střet téměř nedostačující. Zkrátka akce a efekty jsou znovu onou objemnou adrenalinovou injekcí, po které kroutíte hlavou, až vám vržou meziobratlové destičky. Vytknout toho lze pouze minimálně (snad jen některé dialogy nebo nelogicky realizované zásobníky s municí), děj se zjednodušil, film je až nečekaně drsný, temný a pesimistický. Soundtrack znovu hyperstylově nabušený, bullet-time v Matrixu dokonalý a Wachowští přetínají cílovou pásku ve skvělé formě. Monumentální trilogie, první díl zkultovněl příběhem, druhé dva zase ohromující akcí. 90% 150 miliónů dolarů(rozpočet)/425 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/62,5 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Galerie (134)

Zajímavosti (70)

  • Černá kočka po poslední bitvě je odkaz na déja-vu scénu z Matrixu (1999). (Elisebah)
  • Mnoho kapek ve finálním souboji je tvořeno jednoduchým kódem Matrixu, jaký můžeme ve filmu vidět na monitorech. Tento efekt byl použit, aby tvůrci naznačili rozklad Matrixu. (HellFire)
  • Trailer filmu viděly během prvních tří dnů od jeho zveřejnění stáhly dva miliony lidí. (Reiniš)

Související novinky

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)

Reklama

Reklama