Uvěříte neuvěřitelnému! Představte si, že vaše realita je jen iluzí a vaše nejtemnější noční můry jsou ve skutečnosti pravdivé. Představte si, že vaše současnost je vlastně minulostí a to budoucí se děje právě teď. Když si to dokážete představit, potom se budete cítit jako hrdina snímku Matrix Thomas Anderson (Keanu Reeves). A věřte, že to nebude příjemný pocit. Anderson je normální mladý muž, který se jen snaží přežít v každodenním shonu moderního velkoměsta. A má všechny předpoklady aby se mu to povedlo: dobré přátele, milující rodinu a perspektivní práci v multinárodní počítačové společnosti Meta Cortech. Jednoho dne, nebo lépe řečeno noci, se však do jeho spokojeného mozku zakousne strašlivá noční můra. Zdá se mu, že byl proti své vůli vložen v podobě dat do počítače a všechno to, co až dosud považoval za svůj osud, je jen vírem dat okolo několika tištěných spojů. Má pocit, že mu byla jeho mysl ukradena a uvězněna v obřím Matrix počítače budoucnosti. Začíná vážně pochybovat o své každodenní skutečnosti. Byl skutečně vhozen do stroje? Kdo je za to zodpovědný? Je tam s ním zavřeno i těch několik stovek lidí, které zná? Nebo jsou to jen projekce, které mají udržet zdání reality? A pak je tu otázka nejdůležitější: pokud je to všechno pravda, co se stane, až jeho věznitelé přijdou na to, že ji zná? (Warner Bros. CZ)

Jeffo8

Konečně něco nového, promyšleného a neuvěřitelně akčního ze soudku science-fiction. Nakonec jsem se rozhodl pro pět hvězdiček, díky skvostné akční scéně na chodbě mezi sloupy. Nicméně koukněte pouze na první díl, ostatní tři ve vlastním zájmu vynechte. 85% ()

reno112

Naprosto revoluční film, který skrytě poukazuje na reálný systém ve kterém žijeme. Ten kdo ví o čem mluvím ten mi dá zapravdu. Film je skvěle natočený, herci odvádějí skvělou práci, ale jak už jsem psal, tak nejpřednější (a to je to co si hlavně zasloužilo 5*) je to s jakým umyslem a poukázáním tento film byl natočen. Skvělá práce. ()

KingBoss

První a o kousek lepší díl, než ty 2 ostatní. Matrix je kult. Je neuvěřitelně nadčasově natočený, scénář a námět jsou dokonalé a Keanu Reeves jak by smet. Ostatní herecký ansámbl zdatně sekunduje. Co dodat? Jako děcko jsem si Matrix pouštěl 5x denně a kladl jsem si otázku, zda opravdu nežijeme v iluzi Matrixu, no a jak jsem vyrůstal, pochopil jsem skrytý význam filmu a parafrázi na naši společnost. Je to prostě pecka. Takže nejvíce COOL Kultovní Sci-fi všech dob si zaslouží 5 agentských hvězd. ()

Morsix

Zatím nikdo nenatočil takový film, který bych viděl tolikrát a po každém shlédnutí měl potřebu zjišťovat, jak to vlastně s tím bytím v našem světě je. Geniální scéna ve které Morpheus vysvětluje Neovi v jakém světě ve skutečnosti žije se mi vryla do paměti stejně jako všechny akční sekvence, kterých ve filmu rozhodně není málo. Pamatuji si jak jsem se moc těšil na druhý díl, který byl nejen pro mě velkým zklamáním. Matrix bude vždy pro mě jeden. Za jednu z mých nejoblíbenějších sci-fi je moje hodnocení: 100%. ()

QuietRioT

Matrix sa dá pozerať v dvoch rovinách chápania. Jedna je super akčný karate-kung-fu trhák s drsnými chlapíkmi v čiernych kazateľských plášťoch a druhá je metafora k dnešnej spoločnosti, kde človek napriek vnútornej vzbure predstiera, že je všetko v poriadku . Stačí si vybrať. Modrá či červená tabletka? ()

X Type

Kolik tun papíru už bylo napsáno, kolik chvalozpěvů už si Matrix vysloužil...a já v tom bohudíky musím jen pokračovat.. Miluju scénu ve stoupačkách!:) Viděno alespoň 30x:) ()

Joker.JOP34

Pokud jste fanoušky žánru sci-fi, tak Matrix doporučuji ke shlédnutí. Pro mě, jako skalního fanouška je to něco víc, než jen film, ale dalo by se to považovat za "vizi" nebo spíše "varování". Doba, kdy stroje "vládnou" lidem je v dnešní době v určité míře také a ve filmu je na to poukazováno dosti často (a to je to film z roku 1999). Vždyť kdo z nás má alespoň jeden den v roce bez elektroniky (strojů)?......... Vždycky se mi líbí scéna, kdy jde Neo a Trinity pro Morphea a následuje přestřelka mezi sloupy a pak nezapomenutelná věta: "Lžíce tu není!"................ Pro mě je to kultovní snímek, dávám jednoznačně 5*. A pak je tu ještě otázka: červená nebo modrá kapsle?:) ()

karhy

No pár chybyčiek by sa našlo, ale dá sa to prehliadnúť. Film je úžasný nielen trikmi, ale aj futuristickým pohľadom na budúcnosť ľudstva. ()

patko7777

Pre mňa osobne je Matrix mekka science fiction - nápaditý príbeh, množstvo špeciálnych efektov a neskutočné dvíhanie adrenalínu pri akčných scénach - určite jeden z najlepších filmov čo som videl - 95 % ()

stargate17

Ano, přesně takové mají filmy být! Film, ve kterém bojujete mozkem a kde je celý svět umělý program? Nádhera! A navíc, nikdo nemůže tvrdit, že to třeba takhle opravdu není! Probuzení Nea z Matrixu mě fakt dostalo! Nejlepší moment: Určitě Neovo uhnutí před kulkami! Nejlepší (a někde jsem navíc čet, že i první vůbec) bullet time scéna! ()

w31rd0

WHAT IF I TOLD YOU... ze Matrix je nejlepsi sci-fi vsech dob? Muj vysnenej hollywoodskej projekt je crossover, kde budou v latexovejch obleckach behat Carrie-Anne Moss, Kate Beckinsale z Underworldu a Anne Hathaway z TDKR a budou bojovat proti... no, o to by v tom filmu vlastne vubec neslo. ()

silencewater

Ten film se proste povedl. Strasne by me zajimalo, jak mohlo tohle nekoho napadnout. Uderil hrebicek na hlavicku, predesel svou dobu a bez slitovani nadiktoval podminky pro dalsi generace. Obsahem prokousat se neni snadne a vseno pochopit, nato aby clovek osvobodil svoji mysl a prece je tam ta zakladni pravda, ze dobro vitezi nad zlem a ze laska je silnejsi nez smrt... ()

Kulikulo

Označil by som ho za priekopníka vo svojom žánri, odštartoval novú éru akčných filmov. Plný originálnych záberov s novými nápadmi, techológiami, vizuálnou kvalitou a mnohými scénami so skrytým hlbším filozofickým významom... hoci to tak na prvý pohľad v klasickom námete boja človeka proti strojom vyzerať nemusí. Tento film ma doteraz fascinuje a núti zamýšľať sa nad súvislosťami. ()

Jingo

"Víš jak poznám, že ted nejsme v Matrixu?" "Kdybychom byli, to jídlo by bylo lepší"(TBBT) A tento zeleňoučkej filmeček je tím nejlepším chodem bratří Wachowskích pro všechny filmové labužníky. ()

Jameich

Velmi kvalitně zpracovaný sci - fi akčňák. Děj vás hned pohltí takovým způsobem, že na konci filmu nebudete vědět co je vlastně realita. Opravdu výjimečně dobrý nápad. Úžasné jsou efekty, které ani téměř po patnácti letech nezklamou. Občas nastal komický pohled na ty staré nokie o velikosti lidské hlavy. Pokrok nezastavíš..! ()

Fordy21

Mimořádně vydařené sci-fi, z celé trilogie ho osobně považuji za nejlepší (nutí k zamyšlení - nežijeme v Matrixu?). Skvělé herecké obsazení, efekty... našlo by se toho hodně málo, co filmu vytknout, možná občasné promluvy postav, které připomínají spíše béčkové akční filmy. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Bylo to takřka nevyhnutelné. Velké filmové značky jen tak nekončí a s Matrixem tomu u Warner Bros. nebude jinak. Hollywoodské studio totiž nově oznámilo, že v přípravách je aktuálně pátý díl. Zatím… (více)

Robert De Niro opět jako mafián

Robert De Niro opět jako mafián

17.08.2022

Studio Warner Bros. Discovery oznámilo svůj první původní film schválený po převzetí ředitelem Davidem Zaslavem, a nebude jím nic menšího než další gangsterský opus s Robertem De Nirem (Taxikář,… (více)

Studio chtělo oživit Matrix i bez Wachowských

Studio chtělo oživit Matrix i bez Wachowských

28.12.2021

Hollywood miluje jednu věc nade vše ostatní – peníze. Pro studio Warner Bros. tak bylo oživování značky Matrix v podstatě jenom otázkou času. Nyní producenti nového snímku The Matrix Resurrections… (více)

Wachowski nemá plány na další Matrix

Wachowski nemá plány na další Matrix

23.12.2021

Matrix Resurrections čerstvě dorazil do kin i na streamovací službu HBO Max a reakce kritiků i diváků jsou zatím značně rozdělené. Podobně jako tomu ovšem bylo na konci devadesátých let při premiéře… (více)