Těsně před Vánoci oznámí Ivaně (Tereza Kostková), která žije jen pro rodinu, její manžel Martin (Marián Miezga) věc, která jí zničí svátky, a o které ví jen jejich společná kamarádka Adriana (Dana Rogoz), rozvodová právnička. Ta se jako jediná z party nevdala a nemá děti. Žije sama, ale udržuje poměr se svým šéfem Filipem (Martin Hofmann). Další z party Ela (Andreea Vasile) je známá televizní moderátorka, která vede harmonický život s překladatelem knih Andrejem (Ondřej Sokol) a jejich desetiletými dvojčaty, no jej do doby než se nečekaně objeví její bývalá láska David (Ján Koleník). Partu uzavírá majitel restaurace Vláďa (Pavel Bartos), který se po rozvodě s Věrou (Soňa Norisová) podruhé oženil s mladší Broňou (Dominika Morávková). Po zkušenostech z minulého vztahu si nepřeje, aby jeho žena pracovala, tak Broňa dělá všechno pro to, aby se o jejích pracovních aktivitách nedozvěděl. Ela jí v tom pomáhá. Spleť tajemství, které mají mezi sebou nejen páry, ale i samotní přátelé, se začnou ještě víc zamotávat, když se na Adrianu obrátí manželka premiéra (Petra Vajdová) a chce svého muže (Jaroslav Plesl) opustit v čase předvolební kampaně… (Falcon)

johnnie78

Tak tohle bylo opravdu strašně špatný. Asi nejhorší film za posledních pár let. Až do konce jsem marně tápal, jestli to má vůbec nějaký děj (spoiler: nemá...), nevěřícně sledoval ty ultrablbé skeče s pitvořícími se herci, příšernou kamerou, ještě horším zvukem a postsynchrony, které mi způsobovaly obsedantně kompulzivní poruchu a litoval, že jsem si včas nevypíchl oči. Hrůza a děs. ()

mia.com

V prve rade nemam rada, kdyz cesi natoci film se slovaky a ti jsou pak nadabovani do cestiny. I kdyz dabujou sami sebe, jde to desne slyset a je to divne poslouchat. Pane boze, v Cesku zije tolik slovaku a naopak, tak proc je takovy problem natocit ceskoslovensky film, kde budou obe strany mlivit svou reci? Aspon my cesi tu slovenstinu uplne nezapomeneme. Ted k filmu samotnemu. Herci jsou sice fajni, ale nejvesti problem je delka. Kdyby to melo max tech 90 minut, nebylo by to nudne pomale a utahane. Pribeh by celkem i sel, kdyby tech postav mozna bylo mene. Asi do pulky filmu jsem tapala, kdo je kdo. A koho hraje Norisova mi doslo az uplne na konci. No a pokud davate do filmu psanou konverzaci, chce to trosku zvetsit a nechat to tam aspon chvili, at to normalne stihnem precist. ()

Djoker

Když mohl být v Česku premiér Slovák, tak proč by nemohl být na Slovensku premiér Čech? Řekla si Ferencová, popadla blábol od Twardzik a začalo peklo. Propojení rozvodu průměrného páru a vrcholného politika je fakt bizár. Humor nefunguje vůbec a postsynchrony jsou jen pro labužníky. Jedna za Rumunky. ()

silentname

Marta Ferencová pre mňa ako režisérka nikdy nevynikala, no jej predošlé filmy, ktoré robila s Evitou aspoň trošku mali nejaký režijný a kvalitatívny štandard. "V Lete Ti Poviem Ako Sa Mám" je však schopné tento štandard ešte podliezť a tak tu máme komédiu, ktorá sa kvalitou radí skôr medzi snímky ako "Věčně Tvá Nevěrnáalebo "Chlap Na Střídačku". Niečo, čomu by som chcel dať moje najnižšie hodnotenie, no má to aspoň nejaké kvality. Vďaka tomu to nie je absolútna strata času ako bolo "Zoufalé Ženy Dělají Zoufalé Věci", no ak mám byť fér, ďaleko od toho tento film nemá. Mám taký pocit, že vo svete Evity Twardzik každý chce s druhým len chrápať, alebo byť neverný, alebo byť tak neskutočne sprostý a žijúci vo svojej bubline, že prehliadne úplne všetko čo sa deje. Nikto tu nič nechápe, film má veľmi málo scénok, ktoré pôsobia skutočne a úprimne (najlepší moment je podľa mňa scénka, kde Danu Rogoz sekne v krížoch, nevie sa ani len postaviť a Martin Hofmann jej musí pomôcť posadiť sa na záchod aby sa vyčúrala. Ostatné momentky sú divné, často trápne, nechápete na čo sa dívate a miestami sa dokonca aj v tom scenári celkom strácate. Okrem toho tu máme dve rumunské herečky, ktoré boli dosť okato predabované a neviem čo som si z toho filmu mal odniesť. Je to pre mňa absolútny výstrel, kde Evita si môže robiť čo chce, a svoje publikum si nájde. Je jedno jak zlé to bude. Popravde však poviem, že čiste len z fascinácie by som si asi radšej pozrel znovu Luciu Vondráčkovú v "The Perfect Kiss". Toto je totiž neskonalá nuda a trapas. S pár dobrými momentkami, ktoré by ste spočítali na prstoch jednej ruky. Hodnotenie: D- ()

Johnny.ARN odpad!

Nezačali tie evitovky u mňa vysoko a napriek tomu dokážu ísť stále hlbšie a hlbšie. Tu, kým sa divák zorientuje, kým sa dostane do deja, kým pochopý, kto, čo, ako a prečo, sme dávno za polkou, kde prídu dve rýchlejšie a super zmätočné sekvencie a je (našťastie) koniec. Neviem, možno kniha je lepšia, vtipnejšia, ale do filmu sa to veľmi nedostalo. Plus ten experiment s rumunkami, no nie. Snáď sa to niekomu páčilo a niečo si z toho odniesol, ja som to teda nebol. ODPAD! ()

• Premiéru filmu na televizní stanici TV Nova sledovalo přes 659 tisíc diváků starších 15 let. (rublik05)
  • Scéna v sále, kde se nachází klavírní křídlo Petrof, se natáčela v hotelu Imperial v Karlových Varech. (soarka)
  • Nakrúcanie sa nezaobišlo bez drobných zranení. Dana Rogoz v priebehu jedného dňa dvom hercom vrazila do zubov, ďalšiemu natrhla peru a ešte aj omylom vytrhla zárubňu na dverách. (krasomama)