Bývalá rytířka Jedi Ahsoka Tano zjišťuje, že zranitelné galaxii hrozí nové nebezpečí. (Disney+)

Diskuze

Darth_AK

Tak remaky obou částí KOTORu (dneska je to v kurzu a když se to udělá pořádně - vidíme nejen úžasné vizuálně modernizované, ake dokonce v mnohém vylepšené verze původních her - Dead Space, RE4 a další) nebo přímo třetí pokračování bych bral okamžitě.

W.Dow

Hele ve starém EU se děly i šílenější věci, a taky se vše motalo kolem Luka, Hana a Leii, pořád dokola. I mean, Luke se tam i přidá k temné straně. Takže tohle je ještě hodně malá frekvence událostí v galaxii o tisících hvězdných systémů.

Darth_AK

Jo, to je asi nejlepší období a po odehrání Old Republic, je i mou nejoblíbenější postavou toho univerza Lana Beniko, to mi připomíná že bych si zase měla na měsíc přeplatit a odehrát ty další rozšíření. :D

Darth_AK

Upřímně, ne. Pro mě Ahsoka ztratila lesk už tím koncem Rebelů, stejně jako její neustálá glorifikace v jiných projektech. Pro mě jí vlastně potkal ten nejhorší osud jaký může fiktivní postavu potkat a to, že se s ní autor bojí rozloučit ať už z osobních důvodů, popularity a peněz, přestože plně naplnila svůj potenciál a hlavně účel. Vzhledem k tomu, že Vader už jí nezabije myslím, že svůj zasloužený konec nezíská, stejně jako se bude plácat nejspíš celé to období.

Mě přijde, že na těch pár letech už se toho odehrává moc a až příliš mnoho projektů je jen o něm, jsem toho tak trochu nasycená.

na příspěvěk reagoval Darth_AK, TheDarKnig

Darth_AK

Vrcholná republika ale měla taky svůj díl docela nepříjemných problémů :) Jsem zvědavý, kam přesně do toho období zařadí tu videohru (nebo jich má být dokonce možná víc?), má to docela velkej potenciál.

W.Dow

Mě právě Vrcholná republika moc nezajímá, je to takové období kdy bylo vše na vrcholu, to mi nepřijde moc vzrušující. Krize, chaos, války, období studených válek, to mi přijde jako zajímavé podhoubí. Jinak viděla jsi celé TCW, takže musíš uznat že Ahsoka se v jejich průběhu změnila v plnohodnotnou postavu, které jen škodí, že je jí v kánonu tolik - ale reálně, pokud dostane uspokojivé zakončení v některém z chystaných projektů, budeme spokojení, ne? :)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, W.Dow

Darth_AK

Tak to já bych tunu Ahsoky nedala :D Radši bych někoho jiného ve vedení ale já nejsem moc hard fanynka SW, takže vlastně je mi to jedno. Momentálně můj směr stejně směřuje spíš k Vrcholné republice než tomuhle období.

J.e.r.e.c

Tady musím souhlasit s AKčkem, že do CW se souboj s Vaderem tematicky nehodil, tam jedině tak jí nechat umřít během 66 nebo pokud už by jí měl zabít Anakin, tak jediná šance byla v té jeho čistce řádu a mohla tedy chránit a padnout s jinými učedníky. Druhá možnost by mohla fungovat, ale chtělo by naprosto jinou výstavbu ale hlavně bez jejího odchodu, by to podkopalo snahu seriálu odůvodnit ztrátu důvěry Anakina v řád.

W.Dow

U něho se mísí spousta dobrých nápadů s některými fakt ulítlými (viz vrtulníčky), ale obecně za sebou zanechává spíš miniaturní přešlapy, když se to srovná s handlingem sequelů. Za mě je ten chlap budoucnost Star Wars a správný člověk místo KK. I kdybych kvůli tomu musel přežít tunu Ahsoky :D :)

Darth_AK

Já tím spíš myslela, jako středobod tak, že okolo ní musí každý proletět :D Je celkem schopný, dokud si nevzpomenu na inkvizitorské vrtulníčky, pak si říkám jestli spíš neměl občas štěstí :D

Darth_AK

Tak. Pravidla kvalitní scénáristiky (a o smysluplnosti a lore nemluvě) by byly porušeny právě, kdyby to vše nacpali na konec TCW.

J.e.r.e.c (hodnocení, recenze)

W.Dow

Rebels už jsem fakt nedal, ale tam snad nebyla hlavní postavou, ne? To bylo o nějakých jiných hrdinech a ona tam jen přicmrndávala, pokud vím.

Ten souboj s Vaderem měl být už v poslední epizodě CW jako završení a katarze celého toho nekonečného seriálu. Tím, že toto, ehm, vyvrcholení oddálili a posunuli ho do nějakého úplně jiného seriálu, podle mě porušili pravidla pořádné scenáristiky. A že nakonec neměli ty koule dotáhnout to ani tam, to už jen "báječně" zapadá do celkového kontextu Star Wars za posledních cca 10 let...

na příspěvěk reagoval Darth_AK, W.Dow

W.Dow

Hele uznávám že v tomto máš pravdu, ale Filoni nemá Ahsoku úplně jako středobod, už jen s tím rozvinutím projektů a možností co má, by ji klidně mohl procpat do všech řad Rebels, a ne jen do jedné :). Zkrátka je to oblíbená fanouškovská postava, která už hodně přesluhuje, ale bude tu, dokud ji fans budou tlačit, s tím nic nenaděláme. Filoni je talentovaný chlap a určitě nežije jen Ahsokou.

J.e.r.e.c

Já myslím, že skvělou příležitost měli v Rebels, kde měla umřít rukou Vadera, krásně by to tak završilo její oblouk ale i ukázalo, jak dalece Anakin klesl a stal se Vaderem. Krásně by to uzavřelo celý kruh, Vader by stále byl ten antagonista, který si buduje oprávněně respekt i u diváka, že neváhá zabít i populární postavy. Bohužel, to by nesměla být OC Filona  a jeho středobod galaxie :D

na příspěvěk reagoval Darth_AK, J.e.r.e.c

J.e.r.e.c (hodnocení, recenze)

Ahsoce měli dát finální souboj a heroickou smrt už na konci Clone Wars, tím by to celé krásně završili a logicky uzavřeli její příběhový oblouk. Místo toho neuzavřeli příběh nejen její, ale snad vůbec žádné důležité postavy, a z celých CW v podstatě udělali jen teaser na další a další seriály...

fabecc1222

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Thrawn a Ezra tipuju ten "závěrečný" film, co má Filoni schválenej. Čekám, že v něm se propojí všechny linky z jeho aktuálních seriálů. A Thrawn tam bude jako hlavní záporák

Bender0101

Ty totiž žádnou myšlenku nemáš, pouze názor, že Disney je ten zlý, ať udělá cokoliv. S čím prostě já a stále dost dalších fanoušků nesouhlasí. Ale názor ti neberu, snad tě SW ještě dokážou něčím zase potěšit.

Tykání v diskuzi tady je úplně normální, to rozhodně není "špatné chování". Na přehnaně negativní lidi jsem alergický, v dnešní kultuře, kdy převládá všude nenávist a toxicita (i u úplných pitomostí). Nicméně toxickým pitomcem jsem tě nenazval, to bylo myšleno obecně na lidi, kteří opravdu jsou toxičtí pitomci (a že jich v SW fandomu je habaděj). A falešným fandou taky ne, jen jsem se zamyslel, zda lidi jako ty za fandy považovat. No, lišíme se v tom, že já jim výhodu pochybnosti dávám, ty ne a bereš vše moc vážně, což já osobně nemám moc rád, ale budiž. Necháme to tak :)

TheDarKnig

G. Lucas z EU občas čerpal (Aayla Secura, Coruscant atd.) a měl slovo ve starém EU (ohledně důležitých postav a období prequelů před jejich zfilmováním). Nebral je jako vlastní SW, ale chápal, že jsou rozšířením univerza. Opět jste minul moji myšlenku ohledně použití EU. S knihami to pravděpodobně bude mít společného méně než více. Nejsem přehnaně negativní. Znovu, od sequelů se nedistancujete tak, že uděláte přímé pokračování. Ohledně "špatného chování"... vy jste mě nazval toxickým pitomcem, falešným fandou a tykáte mi.                                                                                                                                                           P.S: Uvítal bych kvalitní hrané SW a klidně uznal, že jsem se v predikcích mýlil. Po tom všem by ale byla hloupost dávat jim "výhodu pochybnosti".

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Jediné, co můžou fanoušci hodnotit je to, až když třeba film/seriál s Thrawnem vyjde, jak moc se to liší od té slavné knižní trilogie a třeba si i postesknout, že v knihách to bylo lepší (ale naděje, že by někdo zfilmoval ty knihy prakticky nikdy neexistovala, takže je to jen takový relativně zbytečný povzdech)... ale pak stejnou měrou hodnotit film/seriál sám o sobě, jak funguje bez ohledu na souvislost s knižní postavou - jak dobrý příběh má, jak dobře napsané postavy atd.

Bender0101

Provést se to určitě dá, jen to chce šikovné tvůrce jako např. Knighta. :) Já ti tu fakt nebudu vypisovat moje fanfikce, žádné totiž ani nemám. Ale nejsem přehnaně negativní a škarohlíd jako ty. I když opatrnost je na místě, naivní fakt nejsem a na ten film z toho období se proto s oznámených věcí těším nejméně.

EU byla odhozena už Lucasem, nikdy kánon nebyla! Ještě to budeš chtít zopakovat párkrát, pak ti to docvakne? Jak jsem už napsal, ani Lucas by v případě, že by on sám dělal sequel trilogii, nic z EU nepoužil! Takže to, že Disney teď něco z EU používá, je jen a pouze pozitivum pro všechny skutečné fanoušky SW. Skutečné fanoušky, ne toxické pitomce.

na příspěvěk reagoval Bender0101

TheDarKnig

Budou se chtít distancovat od sequelů a restartovat pomocí pokračování s Rey jako hl. postavou? Aha. Představu o tom, jak by se to dalo kloudně provést z vás očividně nedostanu. Ano, o vašem nadšení z použití EU jste psal, ale ignoroval jste mou poznámku o odhození EU a jeho nynějším používání jako návnady. "Fanaticky negativní" nejsem, snažím se být realistou. Lehké nadšení co jsem SW týká jsem zprvu cítil u Kenobiho; to mě opustilo nějakou dobu před premiérou, když bylo předem jasné, jak bude seriál vypadat. Váš doufání v kvalitní obsah, po všech těch nekvalitních adaptacích/pokračováních minulých let (nejen SW), se dá označit jen jako naivní.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Bender0101

A reakce ha zbytek tvého prispevku by byla zbytečná, protože můj názor na věc ( použití EU) jsem už popsal dříve. A ty patříš mezi ty, kteří jsou zbytečně až fanaticky negativní, I když Disney dělá i dobře věci - jako právě s tím EU.

na příspěvěk reagoval Bender0101

Bender0101

No je skoro určitě jistě, že ten film s Rey. Po tom přijetí sequelů se budou chtít od nich co nejvíc distancovat. Takže čekám něco jako lepší restart (budoucnosti po puvodni trilogii) než byl ten sequel TFA restart.

TheDarKnig

Třeba nějakou reakci v odpovědi nejen o posledních dvou větách. To už je jedno. Pak jsem se ptal, jak konkrétně může být podle vás proveditelná oprava sequelů, a odpověď byla "výborný scénárista a ten potenciál na lepší další "restart" nikdy neumírá". Zajímalo by mě, co má být lepší další restart...

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, TheDarKnig

W.Dow

Ano, S. Knight je (alespoň zatím) jediná slibná věc. Popravdě, sequely (ne trilogie), byly špatné všechny, TFA to schytala zpočátku nejmíň, protože se jedná (ač o nepovedený) remake ep. IV, což mnoha lidem bohatě stačilo. "Toxický nářek" po TLJ je na místě, přece jen R. Johnson svého času řekl, že je pro něj víc vzrušující, když bude jeho film jedna skupina mít ráda a druhá nesnášet. Zde se mu to povedlo na jedničku, což je jeden z podstatných důvodů naprostého failu v podobě TROS.

P.S.: V Ahsoce to opravdu vypadá na dark jedie, ta učednice má padawanský copánek.

Uživatel Bender0101 smazal svůj příspěvek.

Star Wars: Akolytka končí první sezónou

Star Wars: Akolytka končí první sezónou

21.08.2024

Část fanouškovské základny franšízy Star Wars následující novina rozhořčí, jinou část možná spíše potěší. Vedení Lucasfilmu hlasovalo pro zrušení potenciální druhé série seriálu Star Wars: Akolytka… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD