Na tajemné planetě začne tajemným rituálem tragická cesta dvou sester. (Disney+)

Ahsoka

K čomu vlastne táto epizóda bola? 90% jej obsahu už stihol byť prerozprávaný v predchádzajúcich dvoch epizódach. Zvyšných nových 10% sa týka pôvodu dvojčiat. Čarodejnice k SW patria, takže prečo nie. Vyzdvihnem opäť pekný vizuál, v tomto prípade masky a kostýmy, niečo čo v priebehu seriálu asi štandard nestratí. Podrobnosti záverečnej udalosti v epizóde sa ake ďalej mlžia. Pridáva to však na deji alebo na jeho mysterióznosti? Vôbec, keďže sme tam, kde sme aj boli. Túto epizódu si viem predstaviť buď ako hneď prvú, alebo ako flashback v záverečných častiach aj s patričným odhalením chýbajúceho zbytku. Ako E3 nedáva zmysel a tým pôsobí skutočne len ako zneužitie značky na inú propagandu. ()

Martrix

Flashbacková epka ve které se tvůrkyně (bohužel) nespokojily s pouhým vysvětlením, co stojí za rozdělením dvojčat, resp. nenávistí Mae k Jediům. Rozhodly se jít do hloubky...jenže do míst, kam se jen málo SW fanoušků touží nořit. Nejsem tiktok generace, která vše potřebuje instantně a zrychleně, ale tohle bylo i na mě zbytečně rozvláčné. Ten vztah/rozdíly mezi děvčaty... to šlo divákovi zprostředkovat méně doslovně. Kdyby se scénáristky spíš než vztahovými kotrmelci pověnovaly logice... . Že by ten požár působil moc věrohodně... . Z jednoho spáleného sešitu shoří kovová, kamenná budova a silou obdařená tlupa čarodějnic se otráví kouřem? I když se to v rámci příběhu servírovalo malé Oshe a prostoduchým divákům...je to přeokatě naivní. I ti nepředvídaví diváci tuší že výjde najevo, že požár i povražděný coven má na svědomí někdo další...nejspíš postava v pozadí...mistr Mae. Možná tvůrkyně podceňuju, ale zatím mi k tomu dávají spoustu příležitostí. Jediné co považuju za pozitivum je, že se na scéně (byť asi jako slepá ulička) objevily čarodějnice a že se rozmlžil původ dvojčat. Nicméně pořád je to velká slabota. Tahle epa měla být zdrcnutá do patnácti minut a měla být úvodník první epizody. Pokud to bude i nadále takhle nedynamické, tak půjde o další SW průser. ()

sepp odpad!

SPOILER ALERT  Tak spratek Mae se nepohodne se sestrou a hned podpálí barák (ze šutru), ale v poslední epizodě nám jistě tvůrci vysvětlí, jak jí máme litovat, soucítit s ní a že za nic nemlže, že to všechno ti zlí Jediové - a z nich nejspíše stejně vinu ponesou jen bílí humanoidi. Už se nemůžu "dočkat"... Jo a jak se tam zničehonic v té teplárně v té jeskyni (pun intended) objevil Sol, he? A jak to, že chce trénovat tak odrostlé dítě jako Padawana, když to učení jediů výslovně zakazuje? I u Anakina s tím byl megaproblém, a to se jednalo o vyvoleného. Ale tady najednou nic neplatí očividně. V tomhle vidím největší výsměch světu SW v tomto dílu... Že někteří jediové dokáží být s etikou trochu na štíru nám už mimochodem představily prequely, ale tady už máme jedie jako únosce dětí a utlačovatele menšin (jak jinak, že). A ti pisálci, co tuhle kravinu vyplodili, asi mají za to, že na jejich dílko budou koukat jen naprostý retardi, proč by jinak dětským verzím postav Mae a Oshy dávaly stejné účesy? To jako ty vlasy nosí stejné po celý život, lol? No ale když vidím některé ty oslavné komentáře zde tak ano, retardů se najde hodně mezi SW "fans"... Co ta scéna kde má ta hlavní matka prezentovat, že síla dvou je více než síla jedné - ta scéna nedává absolutně smysl. A proč se ti holky perou za jejími zády v takovém momentu? No protože jsou to spratci, proto. A nakonec jim hlavní matka vypráví, že na individualitu není v dospělosti prostor a že musí splynout s kolektivem - wow. Co nám to asi jen tvůrci chtějí říci... Mimochodem, už léta tu máme spoustu důkazů o tom, že v Disney pracují groomeři, no a zde to potvrzují a dokonce dávají i zcela ostentativně najevo - jak nutí Oshu do něčeho, co nechce, tedy připojit se k jejich kultu. Chce se mi zvracet z téhle odpornosti. Tak spratek Mae se nepohodne se sestrou a hned podpálí barák (ze šutru), ale v poslední epizodě nám jistě tvůrci vysvětlí, jak jí máme litovat, soucítit s ní a že za nic nemlže, že to všechno ti zlí Jediové - a z nich nejspíše stejně vinu ponesou jen bílí humanoidi. Už se nemůžu "dočkat"... Jo a jak se tam zničehonic v té teplárně v té jeskyni (pun intended) objevil Sol, he? A jak to, že chce trénovat tak odrostlé dítě jako Padawana, když to učení jediů výslovně zakazuje? I u Anakina s tím byl megaproblém, a to se jednalo o vyvoleného. Ale tady najednou nic neplatí očividně. V tomhle vidím největší výsměch světu SW v tomto dílu... Že někteří jediové dokáží být s etikou trochu na štíru nám už mimochodem představily prequely, ale tady už máme jedie jako únosce dětí a utlačovatele menšin (jak jinak, že). A ti pisálci, co tuhle kravinu vyplodili, asi mají za to, že na jejich dílko budou koukat jen naprostý retardi, proč by jinak dětským verzím postav Mae a Oshy dávaly stejné účesy? To jako ty vlasy nosí stejné po celý život, lol? No ale když vidím některé ty oslavné komentáře zde tak ano, retardů se najde hodně mezi SW "fans"... Jo a nedáme si vesmírnou zmrzlinu? Můžeme ji jíst vesmírnými lžícemi a česat se navzájem vesmírnými hřebeny...  Co ta scéna kde má ta hlavní matka prezentovat, že síla dvou je více než síla jedné - ta scéna nedává absolutně smysl. A proč se ti holky perou za jejími zády v takovém momentu? No protože jsou to spratci, proto. A nakonec jim hlavní matka vypráví, že na individualitu není v dospělosti prostor a že musí splynout s kolektivem - wow. Co nám to asi jen tvůrci chtějí říci... Mimochodem, už léta tu máme spoustu důkazů o tom, že v Disney pracují groomeři, no a zde to potvrzují a dokonce dávají i zcela ostentativně najevo - jak nutí Oshu do něčeho, co nechce, tedy připojit se k jejich kultu. Chce se mi zvracet z téhle odpornosti. EDIT: Tak se už navíc i ukazuje, že Lesley opravdu nejspíš uctívá satanismus (jako ostatně mnoho kalifornských queerů): https://www.youtube.com/watch?v=nLElFNPthEk () (méně) (více)

UncleMorty odpad!

To je tak když se na scénáři LGBTV96?!+# sejde banda tonážních vyleptaných feministek co po večerech znásilňují okurky z Albertu při čtení Nemaskulární verze Zaklínače kde je jediným zdrojem inspirace desetistránková kapitola o čarodějkách který klátí Cavill jak na běžícím páse. To stačí pak být jen fanouškem hvězdných splátek a dojebat i to dalším rádoby kultem superžen, které jsou nejdokonalejší bytosti v předaleký galaxii, který k rozmnožování tý veleúžasný propagandy nepotřebují ani zlý heterosexuální muže. Fakt by mě zajímalo jak se cejtí Lucas při pohledu na tuhle bez emocí označenou sračku. ()

fabecc1222

Tak tohle ne. Jestli něco vážně nepotřebujeme, tak je to dětská epizodka o dvou spratcích, kteří mají problémy se závistí. Dětské charaktery jsou často problém a tady opravdu nejsou tvůrci natolik šikovní, aby je dokázali prezentovat nějak víc sympaticky. Aspoň, že se vrátila Carrie-Anne Moss, a nebyla tak jen lákadlo do jedné scény. Je teda jasný, že tvůrci pořád kamuflují, co se stalo, a že za to dost možná nakonec bude moct maskovanej týpek, takže se nabízí taková paralela Anakin - Palpatine, což by bylo tak neoriginální... ()