Na tajemné planetě začne tajemným rituálem tragická cesta dvou sester. (Disney+)

P3rcy

Doufám, že v dalších dílech bude trochu dovysvětleno, jak mohl takový malý požár všechny zabít, proč v minulém díle spáchal ten mladý Jedi sebevraždu z pocitu viny, když (z toho co jsme zatím viděli) nic špatného neudělal a jak se k "požáru" kamenného chrámu Jediové dostali tak rychle. Pokud to nebude vysvětleno, čehož se obávám, tak je to fakt neuvěřitelně stupidně napsaný. ()

d.p.1 odpad!

Některým lidem by se asi neměl dávat prostor pro zfilmování jejich vnitřních představ. Kdyby se to paní režisérce jen honilo hlavou.. jenže ona ty slátaniny nafilmovala a to je fakt neštěstí. Zajímalo by mě, kolik akčních figur hrdinů z tohodle seriálu by se prodalo v porovnání se Strormtroopery, Darth Vaderem, mistrem Yodou apod. Tipoval bych, že ty hračky by se z velké části po nějaké době, kdy by je nikdo nekupoval ani se slevou 90%, prostě jen rozemlely a slisovaly do nějakýho plastikovýho pískoviště nebo tak něco.. ()

madcap odpad!

To snad není, proboha živého, možné, že tohle tvůrci mysleli vážně ... Nejradši bych to popsal jako že "nemám slov", ale musím ta slova najít, když chci napsat recenzi ... 😀 Takže nejdřív trochu oklikou, pardon... Kdo si rozklikne moje starší recenze a dá tomu chvilku, tak brzy zjistí, že já - na rozdíl od spousty ortodoxnějších SW fans - netrpím žádnou nezvladatelnou "alergií" na značku Disney. Mám svět SW moc rád a snažím se (ano, uznávám, že je to často fuška) na Disney SW produkci vždycky aspoň ze začátku dívat pozitivně a prostě dát tomu šanci. Dost jsem tu obhajoval v nedávné době třeba Ahsoka - Season 1 (série) (2023), která byla ortodoxním fandomem hodně kritizovaná. Každopádně třetí epizoda The Acolyte ... ... to je ... ... zřejmě naprosté dno, kterého značka SW pod Disney dosáhla. Přiznám se, že pořád asi nemůžu úplně uvěřit tomu, co jsem před pár hodinami na vlastní oči viděl... A doslova mě děsí, že je to možná jen PROZATÍM naprosté dno. A NE, není to kvůli lesbám, ani kvůli diverzitě ansámblu, to je mi úplně šumák. Je to kvůli tomu, že se tvůrci dopouštějí doslova idiotského prznění základní mytologie SW ohledně síly a k tomu navíc dokázali nakupit naprosto hyper-monster-extrémní množství scénáristických chyb. Dialogy, které prostě nedávají smysl, případně dramatická prohlášení, která jsou hned ale následující větou popřena, plus k tomu kopa čistě praktických nesmyslů odporujících základní logice (jen namátkou - železobetonová pevnost blafne jako by byla postavená z balzy a papíru) ... a jako třešnička na dortu super-cringe sborový zpěv. 🤦‍♂️ Je toho prostě příliš, tohle je dno! Když jsem tu obhajoval Ahsoku, tak jsem tu v recenzích několikrát psal, že SW je v podstatě něco jako space opera/fantasy (ani ne tolik sci-fi) a že by člověk neměl být "hnidopich" a rozpitvávat každou nepodstatnou drobnost ... a že různé chybičky by se přece našly i v těch nejklasičtějších, nejlepších momentech ságy ... Kdybych tehdy jen tušil, že zanedlouho uvidím pod značkou SW něco tak neuvěřitelně zpackaného, jako třetí epizodu The Acolyte... Tady snad nebyla jediná scéna, která by neobsahovala nějaký nesmysl. 😢 Vážení ... The Last Jedi jsem měl doteď zafixovaný jako "nadir" celého SW universa ... ale proti tomuhle je to po všech stránkách dílo na Oscara ... Rád bych dal aspoň jednu hvězdičku za Jeong-jae Lee (nar. 1973%2C Jižní Korea), který se tam, navzdory té apokalypse, statečně snaží opravdu něco hrát ... ale nejde to, sorry... Můžeme se stokrát bavit o tom, že Filoni & Favreau jsou zřejmě už za zenitem a že už nějakou dobu tak trochu vaří z vody ... každopádně pořád jsou i jejich nejslabší chvíle 10x lepší, než tohle.  P.S. Ještě dodatek k některým místním čtyř a vícehvězdičkovým recenzentům ... Že jsme ještě neviděli celý příběh a že ten směšný požár zřejmě všechny nezabil a bylo za tím ještě něco jiného, to nenapadlo jen vás... 🙂 Přesto neměním ani řádek na tom, co píšu nahoře... ()

cenitel

To mělo tolik k nelogických záhad. Jak tam všechny byly mrtvé z ničeho, jedna holka vše zapálí a ony jen tak čarodějky umřou? A Jedi Son se vzal odkud? Je tam furt sledoval kolem baráku asi. Fakt újezd, že jedou hledat mladé Jedi až někam sem. Je vidět kdo to točil, bez zkušeností. Zlatá Ahsoka, tam to bylo ještě vše celkem v normě, super. Člověk se něco dověděl o spojení s Anakinem a Ahsokou. Tady se vytvořila nesmyslná odbočka před 100 lety, která nemá až tak moc hlavu a patu. Takové skoky jak míchat jablka s hruškami. Natacite celkem už blbosti. Tímto stylem Star Wars jde úplně do kopru. Co něco pořádnýho vymyslet a natočit za pár let 2-3roky pauza aspoň, jde jen o prachy, ale aby jim to něco vůbec vyneslo. ()

Galifry odpad!

Jsem rád za ty, kteří žijí v blažené nevědomosti a nesledují dění v Hollywoodu. Tohle jsou Prsteny moci v předaleké galaxii. Nemá to za cíl obohatit svět SW nebo ho dál propracovávat. Je to jen obyčejná self-insert fan fikce Leslie Headland. Má to jen překroutit a parazitovat na známé značce. Stupidní dialogy a postavy, které se chovají jako by byly za hranou demence, kdy v jedné větě něco řeknou a ve druhé to popřou. Zalité "DEI" omáčkou. A tomu dala zelenou KK, nejhorší šéfka nějakého studia v historii Hollywoodu, která díky své agendě nedokázala za 12 let  vydělat na Lucasfilmu ani dolar. Btw. nechápu, jak někdo jako Headland může v Hollywoodu zavadit o práci vzhledem ke své minulosti. Nejsem extra fanoušek SW, ale tohle mě uráží jako filmového fanouška obecně. ()

Flashback odpad!

Slušný. Disney předvedlo nové dno touto ve všech směrech příšerně natočenou female/LGBTQZHMF+ agitací, kterou režíruje další amatér/ka/to bez talentu. Tentokrát ovšem ještě navíc maximálně toxické TO, protože Leslye Headland pracovalo jako asistent/ka/to Henryho Weinsteina a je tedy nepopiratelně zapleteno do jeho znásilňovacího impéria. Se Star Wars to nemá nic společného a je to už tak špatné, že George Lucas se defakto začal soudit s Disney o tom co provádí. Je to fakt neuvěřitelné a snad Disney opravdu padne až na dno ()