V seriálu Akolytka se při vyšetřování šokujícího zločinu postaví uznávaný mistr Jedi (Lee Jung-jae) proti nebezpečné bojovnici z minulosti (Amandla Stenberg). Jak se objevují další stopy, vydávají se po temné stezce, kde zlověstné síly odhalují, že vše není tak, jak se na první pohled zdá... (Disney+)

Diskuze

W.Dow

Presne preto hovorim, ze Clone Wars (2008) je "odpad" (nie v 0/5 zmysle ako na CSFD :D az take zle to nie je). Ja osobne ten serial neberiem do mojho "head canonu" presne kvoli tomu, ze si radsej precitam knizky od Karen Traviss.

Rypicong

Tak asi mi ty kung fu souboje přijdou logičtější, než používat světelný meč jako katanu :D Přece jen, jako mírotvůrce mi nepřijde nelepší používat zbraň, která zabíjí tak snadno.

na příspěvěk reagoval SeTTi

W.Dow

Prave naopak, pri zmienenych produktoch som pocul vela ludi ze priznali ze je to kvalita a pacilo sa im to, kdezto pri star wars sa vzdy (okrem Andora) potvrdi ze to co ti tupci tocia pred vydanim je presne vidiet aj v seriali a kvalita je vzdy v kosi. A "PR tanecky" sice vzdy boli, ale nie na takejto chorej urovni, kde sa bavime o tom kto s kym lezi v posteli ako keby si pisali svoje vlastne sexualne fan fiction. Chapeme Leslye si lezba, takze kazda druha tvoja postava musi byt tiez.

SeTTi , SeTTi

Největší problém těch seriálů je dle mě scénář a pak prostě točení v tom Visionu nebo jak se ta technologie jmenuje, kdy nemůžeš mít na scéně více než 3 herce, protože se tam nevlezou :D

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

misor

A co třeba Mandalor a hození hromady knih do koše autorů, které o tom ještě psali. Pokud se nepletu, autorka Republic Komanda měla tehdy rozepsanou sérii a radši jí hodila do koše, protože vše co vybudovala napříč několik knih jí zničil pár epizodami?

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

No, tak nevím. Fakt nevím, co si mám o tom myslet, jestli se mi to komplexně líbí atd.

Rozhodně je vidět, že do toho někdo narval hodně peněz. Je tam hodně komparzu, plno funkčních věcí atd. Casting je také hodně zajimavý - ač očividně ( a neodpustím si to ), se někdo snažil nenabírat bílé muže.

Hodně se mi líbí design lodí a hadrů. Je tam cítit Naboo design. Ta Vrcholná republika je tam celkem cítit.

Souboje - Ip man Star Wars. Jako vypadá to super. Jestli se mi to hodí do Star Wars nevím.

Nevím proč jsem měl u seriálu pocit, že koukám na Prsteny moci.

Největší slabina je příběh. Tam se bojím, že to dopadne špatně...

misor

Co to má společného se samotným seriálem? Hromada PR keců se vedla vždy, vždy je to snaha získat diváky v jiných skupinách než na jaké je mířený, dělo se to vždy. Měl to i Rod draka, Dungeons and Dragons: Čest Zlodějů, X-meni, 97, a kdejaké individuum na internetu hlásalo jaký to bude odpad a pak ti dotyční radši mlčí, max o tom prohodí jen tak mimochodem pár slov a rychle jdou dál :D Lidé by měli hodnotit samotný výsledek, tyhle PR tanečky byly, jsou a budou.

W.Dow

To je sice pekne, ale presne preto sa ludia tesili, Disney malo kopu materialu ktory mohli vyuzit, vsetko mali dopredu napisane, stacilo to sfilmovat, ale ocividne tam na to bolo malo ich agendy. Clone Wars (2008) maju dost svojich problemov (napr. Dooku bojuje s Obi-Wanom a Anakinom kazdy druhy tyzden, tak ktore "posledne setkani" myslel Anakin v epizode 3?), je to to najslabsie Star Wars pod Lucasom.

W.Dow

Nejhorší je, že ten hmatatelný posun tu až na světlé výjimky (Rogue one) zprostředkovává animovaná / CGI tvorba.

Už jen kvůli tomu doufám, že ma milovaná knižní scifi nebude nikdo zfilmována.

W.Dow

Pozrite sa na to co jedine o tom serialy rozpravaju tvorcovia a herci, je to obycajna propaganda, prva vec pri kazdej druhej postave ktora musi byt spomennuta je ze je lezba alebo gay, nie z akej planety pochadza, aku ma minulost, staci len dat dole ruzove okuliarky, neverit zapredanym recenzentom ktory pochvalia vsetko len aby dostali pozvanku na "tu dalsiu vec". A prva vec ktoru sme poculi ked serial oznamili bolo ze to bude zensky serial bojujuci proti patriarchii, co si ma potom clovek povedat? "Force is female" proste. A taktiez dostal serial dost kritiky za to kto je jeho tvorca, pozrite si zverstva ktorych sa Leslye Headland zucastnovala a potom nech este hovori nieco o patriarchii.

SeTTi (hodnocení, recenze)

Největší problém všech tří seriálů je to, že to byly původně filmové materiály, které se kvůli VOD natáhly a tudíž musele být více (Obiwan) či méně (Mando) zaplněny vatou.

misor

Možná by se lidi měli uvědomit, že každý příběh je v nějaké formě politický, žádný autor nežije v bublině :D Jo, Disney všechny ty knihy spálil na popel :D Vymazal je z existence, počkat vlastně ne, nevymazal ale někdy mám takový pocit, jako by všude běhali muži v černém a mazali všem paměť :D

Samotný Lucas na knihy kašlal jak jen mohl, celé Clone Wars popírali hromadu knih, jeho pokračování by stejně tak nebralo ohled na knihy.

misor

Tady je spíš problém v přístupu "fanoušků" a fandomu, který je neskutečně toxický a vlastně sám pořádně neví co chce, nebudu pak zmiňovat idiocii, kdy lidé kydají hnůj na seriál už od oznámení a jen papouškují rádoby moudra a nijak podložené informace nějakého individua z internetu, nebo dělají kauzu z toho, že se v rozhovoru herec přeřekl a nebo není fanoušek Star Wars, jasně protože herecké obsazení prequelů určitě bylo jen z fanoušků :D

W.Dow

Nema, ale ma sa posuvat logickym smerom pre tu znacku, nie pre sucasnu Kalifornsku politiku a agendu. Knizky (ktorych sa Disney pri prvej prilezitosti zbavilo) boli vyborne a bolo tam neskutocne vela novych veci, az do roku 2012 bolo stale nieco nove. Samozrejme aj tam sa najdu pribehy ktore su otrasne, niektore este horsie ako tie od Disney ale stale tam aspon bolo vidno snahu, tu je vidno maximalne ich snahu natlacit tam co najviac "progresivnych" myslienok. X-Men 97 je to iste ako Andor, kvalitny serial, ktory si ale bohuzial nikto nepozrie, lebo Marvel je na tom taktiez zle (+ je to animovane, tie by som povedal ze vzdy pozera menej ludi).

misor (hodnocení, recenze)

K Andorovi len tolko, ze serial je to kvalitny, keby vysiel ako prvy projekt pod Disney, sledovanost by bola neskutocna. Po tolkych rokoch co Disney a Lucasfilm (na cele s Filonim, nie len KK) Star Wars zabijaju do zeme hlupostami uz je to naozaj mrtva znacka a to sa odrazilo na sledovanosti Andora a odrazi sa to aj na sledovanosti The Acolyte.

W.Dow (hodnocení, recenze)

Takže má po 50 letech zůstat značka stejné, nepokoušet se posunout, a stagnovat na místě? Místo snahy přinést něco nového a růst? Tak ano, to je pak asi mrtvá, a nepatřím zrovna mezi ty, co by něco obhajovali jen kvůli univerzu, obzvlášť když nejsem nějak hardcore zainteresovaná do něho, sakra většinu SW seriálů spíš kritizuju :D Ahsoka, Kenobi, Boba, i poslední série Manda jsou fakt špatný ale sakra, Rebel Moon je liga sama pro sebe :D

A Marvel, nevím ale takový X-meni 97 byly naprosto skvělý :)

na příspěvěk reagoval misor, SeTTi

Uživatel W.Dow smazal svůj příspěvek.

W.Dow

Asi preto ze to so Star Wars nema nic spolocne, moj nazor a ocividne aj vacsiny ludi a po dalsej epizode uz to bude jasne kazdemu. Ak niekto este stale po tolkych rokoch obhajuje Disney, neviem pochopit a nikdy asi ani nepochopim, asi len neochota priznat si ze nieco co sme vsetci milovali je mrtve. Staci sa pozriet co urobili s Marvelom. Nikto by to neohajoval bez nalepky Star Wars™, bez toho by to dopadlo ako Rebel Moon lebo kvalitou pribehu je to velmi podobne "...a bude hůř".

TheDarKnig

Jak píše Mere, sledovanost za moc nestála a i spousta YouTube rádoby nerdů to kritizovala a honila si sledovanost s tím, že to není Star Wars.

Moogwi

Moogwi (hodnocení, recenze)

negryně, ufon, negr, droid, asiat, zelená džedajka, ufon, strakatá džedajka, spousta malých džedájek, dívčí škola džedájů, droid, negr ... :D

na příspěvěk reagoval Knowho

Blackhand47

No tak, jsou to SW :D Jediný twist v jejich historii je 1) Jsem tvůj otec 2) Líbal jsem sestru :D a pak 9 epizoda, dodnes nechápu jek mohlo vzniknout něco tak špatného :D Nejsou to žádné hluboká scénáristická díla, o něco náročnějšího se pokusil Andor a jak to dopadlo :/

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Ingtar2

čoveče to bude možná i lepší. Nebýt zatížený nějakou hlubší znalostí lore a jen se koukat na seriál točený spíše pro běžné konzumenty VOD.

SeTTi (hodnocení, recenze)

Ti jediové jsou tu vykresleni jako banda absolutně neschopných retardů. Ale natočené to je z těch hraných seriálů zatín nejlépe. Když pomineme scénář.

Blackhand47

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Je to navíc hodně předvídatelné. Kolega byl předtím na novinářské předpremiéře a s jeho názorem se shoduji. U Ahsoky jsi byl schopen předvídat, co se stane v dalším díle... tady jsi schopen to předvídat po každé scéně.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Jen to tempo mi přijde takové divné, příliš uspěchané, a celkově to působí zatím prostě spíše jen jako lepší průměr. Ahsoka zaujala ihned rychleji, ale nebudu proti, pokud Acolyte kvalitativně půjde postupně nahoru, kdežto Ahsoka skončila zcela podprůměrně po velmi slibnem prostředku.

na příspěvěk reagoval Blackhand47

W.Dow (hodnocení, recenze)

Jinak tedy, první dvě epizody Akolytky jsou slibné, rozhodně lepší dle mě než Ahsoka, i vizuálně to vypadá o dost líp, jsou tam mimozemšťané, pěkné souboje, odlišné zasazení, které působí jinak i když je to jen 100let.

Ingtar2

Vrcholná republika je o tom, jak ti to sedne. Podle mě rozhodně nejsou špatné, vy výsledku mě bavili víc než všemi vychvalovaná stará Thrawnova trilogie :)

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

Darth_AK , Rypicong

Naražal som konkretne na tie ktoré spomenula Widow:) poznam vlastne len trilógiu o Thrawnovi, ale as I said, v poslednej dobe sa scifi a ja moc nekamaratime, tak len že či to ma zmysel čítať:)

na příspěvěk reagoval W.Dow

Dočká se Ahsoka druhé řady?

Dočká se Ahsoka druhé řady?

05.10.2023

Aniž bychom se pouštěli do nějakých velkých spoilerů, po finále nového Star Wars seriálu Ahsoka už je jasné, že si showrunner Dave Filoni (Star Wars: Klonové války, Star Wars: Povstalci) nechal… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku