V seriálu Akolytka se při vyšetřování šokujícího zločinu postaví uznávaný mistr Jedi (Lee Jung-jae) proti nebezpečné bojovnici z minulosti (Amandla Stenberg). Jak se objevují další stopy, vydávají se po temné stezce, kde zlověstné síly odhalují, že vše není tak, jak se na první pohled zdá... (Disney+)

Diskuze

cyphercz

Chybička se vloudila, sorry. Ale ne, 10 si to fakt nezaslouží, takovýmito prohlášeními poškozují fanatičtí blázni věcnou kritiku. :)

Sabrewulf

A na tom taky není nic špatného, pokud se teda dotyčný nesnaží všechny ostatní přesvědčit, že se mýlí a nemají pravdu. Nicméně to hodnocení bude částečně opravdu zkreslené i kvůli lidem, kteří hodnotí negativně kvůli důvodům, co z kvalitou nemají nic společného.

Takže 36 si to určitě zatím nezaslouží, po tom, co jsem viděl, bych to viděl tak na 45-50/100.

na příspěvěk reagoval cyphercz, W.Dow

W.Dow

Ten seriál stejně naráží na stupiditu scénáře. Stačí co předváděli ti další jedi v minulém díle.  Banda neschopných klaunů. Teď je také scénář děravý. Už jen fakt, že děcka nejsou vychovávána s tím, že je jejich klan pronásledován kultem jedi je na pováženou. Uř vidím jak si jedi nakráčí k nočním sestrám a bude vyžadovat vydání dětí....

SeTTi

Zapomínáš na to podstatné, děti bez otce, jak staré je proroctví o vyvoleném? Pak tu máme kult samotný, Jediové jsou jen extrémistický kult z druhého spektra, je ale více možností, buď je zmanipuloval ten Sith aby se do sebe pustili, zde mám ale spíš dojem, že reálně neexistuje, že tady je nespolehlivý vypravěč a dost možná, si tu pohráváme s rozdvojenou osobností, nebo posednutím, nebo tak, protože mi přijde zvláštní, jak v třetí epizodě kladou důraz na to, aby obě sestry byly v jednom záběru a i je nehrají snad mám pocit dvojčata. Takže každá je viditelně odlišná. Může to být ale jen proto, aby ulehčili dětem v hraní a divákovi je odlišit snadno.

Pak tu máme možné neshody mezi Jedii, kdy ano někteří můžou být větší arogantní extrémisti než ostatní, vždyť berou děti a učí je potlačovat emoce pro jejich vidinu dobra, takže si mysleli že zvládnout dvě malý holky převychovat a vymýt jim mozek :D Třeba to i udělali a změnili Oshe vzpomínky na události, přece jen sila to dokáže. Jako fakt bych si na hodnocení počkala až na později.

na příspěvěk reagoval SeTTi

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Jako takhle i v dřívejších SW filmech, hráli herci černé a nebo jiné než bílé pleti a buď to na nich bylo vidět, viz Mace a nebo nebylo, protože měli na sobě masku Jar Jar. Jo Jar Jara hrál Ahmed Best. Tak co tedy vadí fanouškům/divákům ? Dle mého, uvedení té postavy do děje. V předchozích filmech, ty postavy měli nějakou historii, byli postupně představovány divákovi a v pozdějších filmech pak dostali více prostoru pro svůj mini příběh. Zdejší čarodějky, tohle nedostali, ale neni to úplně vina zdejších tvůrců, kdyby se o nich v nějakých knihách zmínilo, tak by se snimi do uvedení děje lépe pracovalo, ale před lety, kdy se dělali SW filmy asi Lucas a nikdo okolo něho netušily, že se talhe franšízna neuzavře po šesti filmech.  Takže dle mého neni u většiny diváků problém, že sou zde černoši, asiaté a další etnické rasy, ale to jak se snimi pracuje do uvedení toho světa.

W.Dow

Ok děcka stranou. Takže se čtveřice rytířů jedi rozhodla vyvraždit kult, protože jim odmítli vydat jedno dítě nadané silou. A nějak se jim při tom povedlo nahnat všechy čarodějky do jedné místnosti a nějak je zabít.  A vše to nějak zaonačit, aby přeživší děcka (které už jsou celkem staré) hned na start kariéry v řádu neměla nastarvováno k nenávisti.

Vyvraždění klanu jako problém nevidím. V té době i podle lore běžně pořádali hony na odpadlíky z řádu nebo na konkurenční řády, které nešly 100% jejich cestou. Ale i tak....

SeTTi

Hmmm že je celé SW podobných "nesmyslů" plné ale tady je to problém, aneb budeme si stěžovat na oheň ve vesmírů v první epizodě, že to ale SW má odnepaměti, co ve vesmírů probíhají letecké bitvy ne vesmírné, a plné pompézních explozí :D Dejme ale tohle stranou, pokud opravdu to bude takhle, je to blbost, jenže tady je myslím dost zřejmé, že ten oheň není opravdu práce zapáleného deníčku, stejně jako to tam nevyvraždila malá holka, atd. Jako na jednu stranu se dnes nedivím, že tvůrci jednají s divákem jako s blbcem a radši mu vše desetkrát vysvětlí, protože jak Torbin přišel k ráně na obličeji, co na začátku nemá a pak ano, jak se tam Jediové dostali tak rychle ale asi to nebyla náhoda, kdo zabil čarodějnice, malá holka rozhodně ne, obzvlášť když nemá motivaci atd. Pokud tyhle náznaky nevyužijí, OK je to stupidní seriál ale prozatím to působí že jsou jsou si toho vědomi a je to záměr, ono dost možná celý seriál mi čím dál víc připadá, že naznačuje nespolehlivého vypravěče.

na příspěvěk reagoval SeTTi

KASUGI

Tak že tohle bude mít nejhorší hodnocení z dosavadních SW bylo jasný už před rokem, stejně jako to má máloco společného s objektivní kritikou. SW má jeden z nejvíc toxických, šílených, naprosto nerozhodných fandomů, jako každý který dosahuje takové velikost. Stejně jako většina byla rozhodnuta tomu plácnout odpad s prvním trailerem.

SeTTi (hodnocení, recenze)

Vždyť to je kravina. Techno společnost, budovy  ze zelezobetonu plně serverů, elektrických dveří a používají k osvětlení plynové lampy. Spálení knížky na betonové podlaze způsobí vyhoření elektroinstalace ve dveřích,  to begem chvile způsobí masivní požár budovy plně uživatelů síly, kteří ji najednou neumi používat .... tenhle díl byl naprosto zbytečný balast a jen srazil už tak špatný seriál dolů. Ahsoka byla pro Disney problém a tenhle seriál má o třetinu horší sledovanost ale je 2x tak drahý.

KASUGI

KASUGI (hodnocení, recenze)

W.Dow

Davová hysterie? Dej si studený hadr na hlavu. Na IMDB při 44K hodnotících 36%. Opravdu je tak těžké pochopit jednoduchý fakt, že je ten seriál prostě špatný?

W.Dow

... Ne, přestaň prosím tě. Davová hysterie, já se právě na tu epizodu těšil a říkal jsem si, že to dost možná bude zase jen přehánění a že si to užiju. Ale ne, bylo to to nejhorší co jsem viděl od posledních epizod Boba Fetta a ano, Ahsoky :)

TheDarKnig

Jako, fakt by mě zajímaly nějaké příklady, tady je to spíš davová hysterie, kdy to řekne jeden a pak se toho chytne i druhý, nikdo z nás není filmař ale každý je expert :) Fakt bych chtěla nějaké příklady co je špatně, protože jsem nezpozorovala nic špatného ve střihu, kameře atd.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, KASUGI

W.Dow

Hele, já fakt nejsem člověk, co by byl zrovna k SW kritický a dokážu si užít mnoho věcí, na které tady všichni nadávají. Ale tahle epizoda prostě byla až tak špatná. A podle všeho nejsem jediný co si to myslí (a ne, nejsou to jen ty obvyklé firmy, co mají ty své pošahané důvody). Tomu odpovídá i nejhorší hodnocení jaké jsem asi kdy u SW epizody viděl. Zdaleka.

TheDarKnig

Po filmařské stránce je to naprosto v pořádku, nic výjimečného, jako opravdu by neškodilo být takhle kritický i k Ahsoce, kde mě vyčítáš hnidopišství ale co je pak tohle.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Ingtar2

Víceméně všechno špatně, po filmařské stránce. Ale já myslel, že jsi ji taky viděl, když píšeš WTF ta tretia epizoda :)

Ingtar2

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

What the fuck tá tretia epizoda? Doteraz som myslel, že to len tunajší neandertali hadžu odpady za Amandlu Stenberg a Jeong-Jae Leeho, ale teraz si už nie som istý vôbec ničím.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Jarin69

Jarin69 (hodnocení, recenze)

Myslím to tak, že si asi autoři mysleli, že nestačilo o tom jen mluvit v předchozích dílech a tak o tom natočili celý jeden díl. Já bych se bez toho obešel.

Jarin69

Jarin69 (hodnocení, recenze)

V prvním díle mile překvapily pasáže s tou jedi holkou. Klidně bych to bral jako hodně dobré pokračování SW. Pasáže z jedi akademie byly, jako by je dělal někdo jinej. Druhej díl trochu slabší, ale podobné rozložení. Třetí díl asi důležitej pro děj, ale jinak mi přišel uplně zbytečnej.

na příspěvěk reagoval mm13

Dočká se Ahsoka druhé řady?

Dočká se Ahsoka druhé řady?

05.10.2023

Aniž bychom se pouštěli do nějakých velkých spoilerů, po finále nového Star Wars seriálu Ahsoka už je jasné, že si showrunner Dave Filoni (Star Wars: Klonové války, Star Wars: Povstalci) nechal… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku