Marsik

Nápad super, mělo to šmrnc, akorát ten závěr už byl překombinovanej (počasí na objednávku, atd.). Nicméně na hoďku a půl film kvalitně zabavil. 80% ()

Astaroth12

NO PROSTE KRÁSA!!!! Jedna veľká šou,no proste je to tak.Jeden neskutočne originálny a krásny film.Vynikajúci scenar,nádherná a parádna kamera a ako celok jeden bravúrny a vymakaný film.Všetko v tomto filme zapadalo ako do mozaiky,žiadna scéna ani žiadna minúta v tomto filme nebola nazmar,tu to možem povedať dokonalý film.A J.Carrey si strihol dramatickú ale určite zatial najlepšiu rolu akú kedy hral.Poznám ho z bláznivých komédii ale tu mu to veľmi pristalo a naozaj hviezdil a Ed Harris tiež bol fascinujúci.Len ten koniec mohol skončiť troška lepšie ale nepokazilo mi to parádny filmový zážitok. ()

F.man

Skvělá myšlenka, kterou Peter Weir bezchybně převedl na plátno. A ten konec... Good morning, and in case I don't see ya, good afternoon, good evening, and good night! ()

Kryton

Nádherný film , který dokazuje sílu reality pořadů aneb co kdyby se osoba dověděla , že celý její život je jen pořád pro miliony lidí. Nežijeme nakonec i my v takové malé reality show? Všude samé kamery a pořád má člověk pocit , jako že chvílema je ve špatném filmu že. Skvělý Carrey a jeden z nejpozoruhodných filmů Hollywoodu. Osobně mě nejvíce bavilo , když poprvé Truman poznal , že to není tak jak to vše je. Byl jsem na tom v poloprazdném kině a vychutnávám si film i nyní na DVD. ()

spaceboyCZ

Skvely a neotrely napad, perfektni vykon Jima Carreyho, tento film by byl takrka dokonaly, kdyby nemel jednu vadu na krase, kterou je neskutecne rychly konec. Cely film rozehrava v prijemnem tempu nadherne "sci-fi"-drama s komedialnimi prvky, skvele vystavene postavy a primo dokonalou praci kamery, kterou na konci zhati presprilis rychla akcelerace k zaveru filmu. Skoda, tvurci si mohli jeste trochu vyhrat, film ma potencial takrka neskutecny. Navic hudbu slozil Philip Glass, z jehoz Soundtracku k filmu Hours jsem uneseny doted... ()

Krt.Ek

Když jsem tento film viděl jako dítě, tak jsem se nudil. Víte, hraje zde Jim Carrey a já čekal nějakou bláznivou komedii typu Maska. A tou tenhle film není. Po zaregistrování na CSFD jsem tedy film ohodnotil 3 hvězdičkami. Stále jsem se ale divil, proč tu má tak dobré ohodnocení. A tak jsem se rozhodl dát Weirovu snímku druhou šanci. Sám se tomu divím, ale druhé zhlédnutí mě neskutečně nadchlo. Ne tak vtipem, ale spíše dokonalou kritikou televizního průmyslu. To bylo prostě skvělé. Scénárista je borec. Začínám si dokonce myslet, že se po třetím zhlédnutí film hodně přiblíží k mé osobní TOPce. 80% ()

Cimr

Opravdu to trvalo hodinu a čtyřicet minut? Vážně to nebyla jenom slabá půlhodinka? Truman Show mi utekla jako žádný jiný film. Celou dobu jsem byl tak podivně napjatý a řešil jsem s chudákem Trumanem jeho pochybnosti a ani minutu jsem se nenudil. Prostě geniální, nevím co k tomu dodat. Chytrý film s přesahem, ale zároveň nenudící. Je to o využívání lidí, o ztrátě soukromí, o reklamě, o komerci a je to snad ten nejlepší film o reality shows co jsem kdy viděl. Tohle téma je obzvlášť na počátku 21. století dost palčivé a Weir s Carreym a Niccolem se ho zhostili na jedničku s hvězdičkou. ()

fcreading

I keď sa niekedy stane, že filmy nedopadnú dobre, Truman show je dôkazom, že existujú veľké nápady, ktoré sú schopné zmeniť sa na fantastický zážitok. Carrey to dokázal! ()

Krissty

Příběh! To je to zásadní a stěžejní pro tento film. Ten, kdo to celé vymyslel a poté zfilmoval, to je borec.. Jim Carrey byl podle mě skvělá volba, protože on je pro role zakřiknutých mladíků a ujetých týpků ten pravý! Opět předvedl dechberoucí výkon a byl úžasný.. I závěr byl dobrý.. Nestihla jsem se nudit ani na vteřinku. Super! ()

agentmiky

Po tomto filmu jsem přišel na jednu věc,a to na to,že ty filmy,od kterých toho moc neočekáváte,se vám mohou líbit více,než ty,u kterých si dáváte vysokou laťku a očekáváte od nich velikánský úspěch.Film Truman Show je spíše psychologický a asi nezaujme každého diváka,ale u mě to neplatí.Mně se film velice líbil.Jim Carrey opět bezchybný výkon a té jeho postavy,kterou hrál,mi bylo docela líto.Tvůrci vymysleli až tak bláznivý nápad,že se nakonec ujal a ještě k tomu se stal hitem a myslím si,že se na film znovu někdy podívám,protože byl velice dobrý.Hodnocení:80% ()

Alqarin

Strhující chytrý příběh, který chytí za srdce a skvělým způsobem poukazuje na nesmyslnost reality show. Jim Carrey si tu podle mě střihnul svůj životní výkon, který přkeonal možná až ve Věčném svitu, ale já sem ho stejně nejvíc žral právě tady. A Andrew Niccol je prostě skvělej, miluju věci, co tenhle chlap píše.. ()

SaNcHeZ_cz

Krutě sofistikovaná společenská kritika, stejně jako vyzdvižení zažitých klišé i promyšlené sci-fi se skvělým hereckým obsazením s Jimem Carreym v čele. Truman show nabízí pohled do světa kde se kapitálem hnaní producenti snaží o senzaci za každou cenu, bez ohledu na základní právo člověka. Během toho také ukazuje, jak snadné je ovlivnit názor člověka, který žije ve sladké nevědomosti. Právě to dělá totiž u tohoto snímku neustále aktuální a lehce mrazivou podívanou, která donutí člověka přemýšlet. ()

Paxxx.cz

V poslední době jsem viděl několik filmů s Jimem Carrey které mě vyvedly z omylu, že tento herec je použitelný jen pro všemožné hrátky s xichtem. Průběh Truman Show mě vyloženě nenadchl, dostalo mě ovšem velmi dobré zakončení, které člověka donutí uvažovat nad danou situací a vyvolalo to ve mě emoce což vždy vítám, pro mě tedy spokojenost a 80%. ()

pan.Kaplan

Žijeme v realitě, a nebo je realita to, co je nám předkládáno? A jaký svět je lepší - svět idylický relativně bezstarostný, nicméně v něčí režii, a nebo život naší svobodné vůle plný nástrah a nebezpečí? Tohle a další jsou témata filmu, si pouštím častěji než kterýkoliv jiný a který považuji za jeden z pěti nejlepších filmů historie. Jim Carrey - jak jsem toho herce nesnášel před tímhle filmem! Jeho grimasy a ztřeštěné chování mi pilo krev. V tomhle filmu je jako vyměněný. Ed Harris ve své životní roli velkého režiséra. Fascinující hudba, fantastické hrátky s kamerou a scénář, který vás nepustí a nevypne vaší pozornost. ()

Praxis

EDIT: Po čase jsem Trumana opět shlédnul a při několika scénách zase mrazilo. Naprosto geniální snímek, který právem řadím do svých TOP 5 nejvíc filmů mého života... Jima Carreyho upřímně nesnáším. Jakýkoliv film s ním absolutně bojkotuju...Ale tohle, tohle je dámy a pánové film s velkým F, kde mi Carrey vůbec nevadí.Ba naopak. Dokazuje, že i dramatická role mu sedne na výbornou. Sice se občas neovládne a tu a tam pronikne jeho šklebící část, ale ta druhá část, která dokazuje, že Carrey může být i skvělý herec, je silnější. Pamatuji si, jak jsme s kamarády (lehce po pár pivech) řešili, jestli to náhodou není pravda a na někoho z nás to nehrajeme. Film, který dovede každému vštípit otázku: "A co když je to pravda? Co když i já v něčem takovém vystupuji? " Rozhodně jeden z nejsilnějších filmových zážitků... 100% ()

MartinezZ

Možná by to nebyl špatný film, kdybych už z dříve viděných, přesto teprve budoucích filmů, nemohl JImma Carryho vystát. ()

MikO_NR_1909

Nepopieram, že pre mnohých dokáže podobný filmový kúsok vyvolať úžasné pocity. Fanúšikovia Truman Show boli určite po prvom vzhliadnutí pozitívne stigmatizovaný, čo ale nebol môj prípad. Nemám rád veľmi prekombinované filmy. Jima Carreyho milujem oveľa radšej v jeho (pre niektorých stupídnych) klasických komédiach, aj keď z toho nemám taký umelecký zážitok. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall