Furiosa: Sága Šíleného Maxe

• Austrálie Furiosa: A Mad Max Saga (více)

Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. (Vertical Entertainment)

filipvrbik odpad!

Velmi nerad, ale musím dát odpad! Technicky natočené je to dobře, ale příběh, a hlavně scénář, je natolik úchylný, že prostě musím, sorry, dal jsem tomu šanci.. Navíc Chris Hemsworth jako záporák? To si asi dělali srandu! Ano, nejsem fanouškem Mad Maxe, ale toto je snad ještě horší než minulý díl (což jsem myslel, že nejde). Pro mě katastrofa nejhrubšího zrna...0% ()

Ten_Geek

Kde dějově a postavově kulhá Mad Max: Fury Road, tam ho nahrazuje Furiosa a naopak. Oproti Fury Road tento film se zaměřuje víc na děj a více na postavy, oproti šílené jízdě, která byla Fury road. A otázka je, co je lepší. Záleží samozřejmě na člověku, ale já jako akčně poháněný člověk musím uznat, že Fury Road je lepší film, ne o moc, ale lepší film to prostě je. Akce a Hudba jsou i v tomto díle špičkové. Občas film pokulhával ve fázování filmu, jinak špička akční i hudební. Solidních 8/10 těším se na další projekty ze stejného světa. ()

Harpy

Bola som na tom v kine a aj ked som bola mega unavena a nevyspata, moju pozornost to udrzalo do konca. Pacilo sa mi to, bolo to rychle, akcne, zabavne, pekne kostymy, odporucam si pozriet ak sa vam pacila jednotka, toto tak isto nesklame. A klobuk dole pred reziserom-  vzhladom aj na jeho vek, dokazal natocit kvalitnejsi film nez to co som videla posledny cas. ()

Aldanar

Vizuální orgie, úplně vidíte ten komix. Skvělý Hemsworth, ale strašně unylá ATJ. Mít v hlavní roli hvězdičku, která vlastně roli zabije a nechá se přejet svým protivníkem mi přijde smutné. ()

Brejlil

Zase jednou ve světě šíleného Maxe. Je obdivuhodné, co dokáže režisér ve věku, kdy už mnozí jen slintají do polévky, a svým drivem nakopává zadek mnoha mladším, ale usedlým kolegům. Když dojde na akci, je stejně intenzivní a kulervoucí jako před lety. Ale... Asi vždycky je nějaké ale. Ale CGI není bezchybné a některé záběry působí jako nevalně animovaný komix. Než se objeví Anya, chvíli to trvá, byť Alyle se nedá nic vytknout. Chris jede na vlně úchylné sebeparodie, ostatní jsou spíše jen do počtu. Potíž je v tom, že příběh není nijak nosný, ani objevný, ba dokonce víme, jak to dopadne. Žádné zvláštní napětí se nekoná, jen čekáme, jakou podobu pomsta bude mít. ()

petikacka

ANO bylo to akční a ANO bylo to dostatečně postapošílený ( o tom si Mel Gibson mohl nechat zdát i když na tu dobu, to byl brutal). Z logiky prequelu je tu rozpracován poměrně detailně systém 3 kmenů v pustině, kteří jsou jakž takž schopni spolupracovat než jim do toho hodí vidle jeden Dementus a jeho nájezdníci. Byla to řežba a strhujícímu tempu nikdy nespadl řemen, takže i ta brutální stopáž absolutně nevadila ( tedy pokud jste v sále theatre de luxe a sedíte v měkkoučkých a široučkých sedadlech se spoustem místa pro nohy :-))   ), ale...Mám jedno ALE a to je už ta nepřekvapenost z vizuálu oproti  Zběsilé cestě. Tutok se zase dozvíme víc...Nejspíš si fury road pustím znovu, aby se mi celá Mad Max saga spojila do  hromady a stal se z toho jeden celek. A klobouček před Georgem Millerem. Za mě hutných 85% ()

JM87

Příběh jedné ženy v postapokalyptické pustině. Grandiozní cinematický nádech, super scenérie, dobrá akce. Snad jen jediný minus, že bych si přál více konverzací a dozvědět se něco o tom, jak se stal konec světa. Ale podobný problém jsem měl i u Mad Maxe. Nicméně solidní blockbuster, škoda těch nízkých tržeb. Stojí to za to vidět v kině. ()

Eterninox

Furiosa mi přijde jako jeden z mála prequelů, který se opravdu vyplatí sledovat před původně natočeným filmem. Ve většině ohledů by totiž oba dobře fungovaly jako jeden velmi dlouhý akční spektákl, kdy Furiosa představuje první dvě dějství, a Fury Road pak velkolepé finále. *** Furiosa metodicky etabluje a rozvíjí postavy i svět, nejprve vcelku pozvolna a potom čím dál kulometně, a ve Fury Road už se o ničem skoro nemluví, jen se jede a zabíjí. Ježdění a zabíjení je samozřejmě i ve Furiose až až, ale oproti dějově kompaktnímu a prakticky neutuchajímu běsnění ve Fury Road je přecejen o něco méně úderné. Podobné je na tom i Holkenborgův soundtrack, který ve Fury Road hýří kreativitou, kdežto ve Furiose se jakoby teprve rozjíží a pomalu zavádí motivy, které se plně rozvinou až ve filmu následujícím (respektivě předchozím). *** Poněkud regresivní je i použití speciálních efektů, které v porovnání s předchozím Mad Maxem jsou mnohdy hodně viditelné a místy dost přepálené. Naproti tomu ale nelze nepochválit excelentní kostýmy a make-up, a především herce, kteří se svých rolí (mnohdy pro ně dost netypických) zhostili s velkým gustem. Pařani mezi diváky také ocení provázanost s nedávným herním Mad Maxem. *** Furiosa tedy vysoko posazené laťky Fury Road určitě nedosahuje, ale i tak je jejím důstojným pokračovatelem/předskokanem. 70% ()

Muel

| Warner Bros. | Veľmi dobré to bolo, síce výšok Fury Road sa to nedotklo ani zďaleka, za to ale si ide Furiosa vlastnou cestou a darí sa jej to, čoho chce dosiahnuť. Celkovo je príbeh Furiosy síce jednoduchý, ale malými momentami to baví skoro každou sekundou, čiže nuda nehrozila. Strašne ma ale zaskočila vizuálna stránka filmu, ktorá je miestami vyslovene odporná a zo zážitku to diváka môže ľahko odhodiť. A to je vlastne môj najväčší problém tohto prequelu, nebyť nedostatku času na CGi, bol by som možno aj nadšený. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

TheSpearCZ

Kvalitní zábava, na kterou nemusíte ani znát první díl, protože funguje jako samostatný celek. Fakt, že tenhle film režíroval skoro osmdesátiletý chlap je "šílenost" a ostatní mladší režiséři by si měli psát poznámky, protože tohle se opravdu povedlo. Akční scény, příběh Furiosy a opět krásný vizuál jsou hlavními pilíři tohohle bijáku. Čisté 4* ()

Ahsoka

Film má určité muchy logického pôvodu typu, či je niečo fyzicky možné a to nie v rámci sci-fi žánru, kde je v zásade možné všetko, ale skôr v rámci akcie a príbehu ako takého. Jednoducho typické spochybňovacie javy v akčňákoch vrátane občas nepekných CGI momentov. Napriek tomu som bola v dobrom ohúrená pútavým neplochým dystopickým príbehom s fantastickou mladou Anyou, ktorá úplne vytrela zrak snáď všetkým skúsenejším kolegyniam, ktoré boli a sú pretlačované v rámci gender rovnováhy do rolí drsných alfa samíc v akčných filmoch. Rešpekt aj pred takmer 80-ročným režisérom, ktorý aj vo vyskom veku vie natočiť film tak epického charakteru. 4,5* ()

poet

Oproti jednotke je to viac príbehu a menej akcie. Taylorka nám vymenila šachovnicu za kamión a celkom jej to pristane. Ako prequel to funguje celkom slušne ale keď to predsa len porovnávam s predošlým dielom je to aspoň pre mňa trochu kvalitatívny posun dole. Postava Dementora mi pride fakt dementná :) to taký Tom Hardy bol iný level akcie.... V zásade som sa nenudil a keď prišla konečne nahaňačka po púšti tak to malo tie správne grády a George Miller to svojom veku ešte stále vie slušne vypeckovať. ()

ROCK,THE

Tak a máme zde pokračování po devíti letech jedné z největších ság a to jest SÁGA ŠÍLENÉHO MAXE s názvem FURIOSA. Film nám vypráví origin o jedné z nejzběsilejších silničních válečníc a to jest Furiose mladé děvče z údolí zeleně které je uneseno v útlém věku motorkářským gangem vedeným ó velikým Dementusem (Chris Hemsworth) při pokusu její matky o záchranu byla svědky toho jak Dementus zavraždí její matku před jejími vlastními oči. A zde již začíná dlouhá cesta za pomstou matky a nejen jí. Dlouhá s trnitá cesta která jí přivede k samotnému Immortan Joeovi kterému má zprvu sloužit jako budoucí matka jeho dětí ale díky inteligenci a pudu sebezáchovy a možná i mírného zásahu jednoho ze synů Joea se naše hrdinka stává postupně zběsilou silniční válečnící a využije tak své postavení k tomu aby pomstila své blízké a to jak či jestli vůbec se jí tato dlouhá cesta vydaří musíte již zjistit sami. Příběh za mě nenudí ani na chvíli, nezaznamenal jsem ani jedno hluché místo. Audio naprosto epicky nazvučené při hlášce Dementuse “Ladies and gentlemen … start your engines” a následovného nakopnutí motorů jsem díky skvělému zvuku měl husinu až na prdeli. Vizuál je taktéž skvělý, máme zde klasický modrý tón pro noc a oranžový pro písečný den, ruku v ruce s tím jde i nádherná výprava a k tomu kostýmy které jsou jako vždy perfektně sladěné do našeho postapo světa. Co se týče efektů zdá se mi že George Miller zbytečně až moc sáhl po CGI, v předchozím filmu bylo unikátní právě to že bylo téměř vše děláno prakticky a nebo to bylo v některých scénách tak dobře nasnímáno že to působilo reálně, zde jsou některé scény opravdu do očí bijící že se jedná o CGI ale to vůbec nevadí, jelikož je to jen malá plíseň na jednom jablku rozkvetlé jabloně. Hudba uf tak ta zase vzala dech Tom Holkenborg opět nezklamal a udělil nám krásnou partituru nádherných skladeb které dokonale vyplňovali každou scénu a v mnohých z těch scén díky perfektní hudbě šla opět brutální husina. V neposlední řadě zmíním herecký výkony kde zejména Chrisi H. role Dementuse sedla jak prdel na hrnec a jeho role záporáka byla naprosto dokonalá a zábavná ale i Anya byla skvělá jako mladší verze Furiosy a rozhodně se za ní Charlize nemůže stydět. Takže pokud máte rádi filmy nabité skvělou akcí, originálním humorem a to vše v postapokalyptickým světě zžíraném silničními válečníky a nebo jste jen fanoušci Šíleného Maxe tak okamžitě sypejte do kina a zaručuji vám že film bude bavit každého! FURIOSA: A MAD MAX SAGA .. Mé hodnocení: 9/10 ()

nessbeal

Ani ja nedam 5*, ani zlty macko to nezachrani. 4* su podla mna presne tolko kolko si ti zasluzi. Videne v kine predpremiera v Cinemax NR [22.5.2024] ()

Batahst8

8/10. George Miller is back, Again. A ať tady zazní cokoliv, tak jedno se musí říct. George Miller je neskutečnej frajer, jako v 79 letech natočit něco takovýho je prostě neskutečný. Ale pokud očekáváte další Fury Road, tak budete extrémně zklamáni, protože Furiosa má společné s Fury Road pouze hlavní postavu a ten svět. Jinak je to úplně něco jinačího. Miller si dává se vším načas a tentokrát se především soustředí na postavy a budování světa. Když ale dojde na tu akci, tak opět bere dech, je skvěle nasnímaná, parádně ozvučená, má úžasné kamerové hrátky a je plná fantastických nápadů. Je sice pravda, že na první pořádnou velkou akci si načekáme dobrou půlku filmu, ale jakmile přijde, tak vás zkrátka odpálí až do Sydney. Ať je to gigantické bránění konvoje, nebo fenomenální důl, a nebo v rámci možností komorní, osobní, nekompromisní finále, zkrátka woooow. Anya Taylor-Joy je v hlavní roli naprosto fantastická a dokazuje, že je nejlepší herečkou své generace (Sorry Zendayo, snad mi odpustíš). A Hemsworth snad nikdy neměl lepší roli a maximálně si to užívá. Co tomu bohužel oproti Fury Road chybí, tak to jsou výraznější sytější barvy a větší šilenost a zvířecnost. Není to dokonalý, rozhodně bych to nedoporučil všem, ale pokud se vám líbil předchozí Mad Max, tak tohle je pro vás povinnost. ()

VojtechAllen

Druhá Fury Road se nekoná, za což jsem vlastně rád. Místo toho dostáváme zase odlišný biják, který je bohužel mírně zklamavší. Pořád se jedná o audiovizuálně našlapanou pecku, kde se mi nechce věřit že to točil skoro osmdesátiletý George Miller, a herecky to není vůbec zlé, a všichni zvládají své postavy na jedničku. Největší problém je ale to že postavy nejsou moc zajímavé , a chyběl mi tam důvod proč bych je chtěl sledovat, což vzhledem ke stopáží je dost škoda. Furiosa je ale i přes tyto problémy pořád kvalitní revenge story, kterou stojí vidět minimálně kvůli již zmíněné audiovizuální stránce. 7/10 ()

TomasKotlant

Šlape to jak švýcarské hodinky na hokejovém mistrovství světa. Ještě přidat trochu hojnostní magie a je to dokonalé... *** BioCentrál HK *** Nejtemnější z andělů aneb 5. anděl Apokalypsy... ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (více)