Režie:
Jiří WeissKamera:
Josef StřechaHudba:
Jiří SrnkaHrají:
Ladislav Chudík, Dana Smutná, Dušan Blaškovič, Emil Horváth st., František Dibarbora, Oleg Striženov, Wilhelm Koch-Hooge, Jindřich Narenta (více)Obsahy(1)
Vojnová dráma režiséra Jiřího Weissa sa odohráva na jeseň roku 1944. Poslední zranení partizáni opúšťajú dedinskú školu. Mladá učiteľova žena ukrýva jedného z nich a kritizuje manžela za jeho prílišnú opatrnosť. Je to však práve on, kto musí napokon urobiť zásadné rozhodnutie... (oficiální text distributora)
Hrají
Ladislav Chudík
Československo
Nejlepší filmy:
Polnočná omša (1962)
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Všichni moji blízcí (1999)
Dana Smutná
Československo
Nejlepší filmy:
Romeo, Julie a tma (1959)
Zbabělec (1961)
Zlaté kapradí (1963)
Dušan Blaškovič
Československo
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Červené víno (1976) (TV film)
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Emil Horváth st.
Československo
Nejlepší filmy:
Tisícročná včela (1983)
Naši synovia (1975) (seriál)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (TV film)
František Dibarbora
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV film)
Pštrosí večierok (1969) (TV film)
Šíleně smutná princezna (1968)
Oleg Striženov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Hvězda kouzelného štěstí (1975)
Zbabělec (1961)
Jedenačtyřicátý (1956)
Wilhelm Koch-Hooge
Německá říše
Nejlepší filmy:
Zbabělec (1961)
Ročník 21 (1957)
Sarajevský atentát (1975)
Jindřich Narenta
Československo
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Spalovač mrtvol (1968)
Vrchní, prchni! (1980)
Věra Tichánková
Československo
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Kinoautomat: Člověk a jeho dům (1967)
Smrt si říká Engelchen (1963)
Josef Vorel
Nejlepší filmy:
Zlatí úhoři (1979) (TV film)
Romeo, Julie a tma (1959)
Ať žije republika (1965)
Alex Jandouš
Nejlepší filmy:
Atentát (1964)
Smrt si říká Engelchen (1963)
Ať žije republika (1965)
Peter Rúfus
Československo
Nejlepší filmy:
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Tiene v raji (1986) (TV film)
Vojtech Kovarík
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Rysavá jalovica (1970) (TV film)
Posledná bosorka (1957)
Maroško (1968) (TV film)
Josef Kotapiš
Československo
Nejlepší filmy:
Údolí včel (1967)
„Pane, vy jste vdova!“ (1970)
Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)
Josef Beyvl
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Hrdinové okamžiku (1961) (seriál)
Čintamani & podvodník (1964)
Štefan Halás
Nejlepší filmy:
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (TV film)
Posledná bosorka (1957)
Maroško (1968) (TV film)
Libuša Kulhánková-Gýmerská
Československo
Nejlepší filmy:
Zbabělec (1961)
Anton Gýmerský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Noční jezdci (1981)
Touha (1958)
Jedenáste prikázanie (1977) (seriál)
Jiří Němeček
Československo
Nejlepší filmy:
Rozčarovaní (1982) (TV film)
Lokis (1986) (TV film)
Waterloo (1967) (TV film)
Ján Hečko
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Maroško (1968) (TV film)
Zbabělec (1961)
Pole neorané (1953)