Uběhlo sedm let a Harald usiluje o korunu pro norského krále. Leif hledá Zlatou zemi a Freydís se stará, aby se jejímu lidu dobře žilo. (Netflix)

Kebabkony

Každou sérií to bylo lepší a tady to jde opět vidět. Víc se tu věnujeme postavám a už mě docela zajímají a nejsou mi u prdele. Příběh je taky zajímavější a může se krásně rozvíjet. Jediný problém je to, že tohle je poslední sérka, takže vlastně v tom nejlepším to ukončili a víc nedostaneme a konec mě úplně neuspokojil. Přitom to to začínalo být fakt koukatelný. Škoda 7/10 ()

*CARNIFEX*

Opäť o kúsoček lepšie ako druhá séria. Pribudli silnejšie intrigy i väčšia ochota vraždiť, pričom zásadným “hráčom” v prebiehajúcom deji sa stáva “kresťanstvo”, ktoré pomaličky ale isto ukazuje svoju “pravú tvár” a je zásadnou príčinou všetkých zverstiev či krviprelievania. Ako plynul čas, príchodom záveru dochádza na jednu zradu za druhou a tak len dodám, že sa celkom teším na sériu štvrtú, po ktorej by ma po vzhliadnutí tej prvej, ani len nenapadlo že raz budem chcieť siahnuť. Medzi 3-štyri. ()

Helo

NEtflix řekl NE 4. sérii a scénáristi tak měli co dělat, aby to aspoň trochu nějak ukončili. A je to vidět. Slušnej začátek série, důraz na postavy (i když občas ne úplně zábavně), vykreslení poměrů, nikam se to nežene. A najednou je tu poslední díl, kde musí všechno skončit. Takže postavy používaj fast travel, zvraty nedávaj moc smysl a závěr působí dost neuspokojivě. I když jsme se nedostali až k Hastingsu, na kterej první epizody v Normandii pomrkávaly, tak proč toho Leifa aspoň nedostali do tý Ameriky? Největší úspěch jeho života, důvod, proč ho do seriálu vůbec vybrali jako hlavního protagonistu... a pro nic. ()

M.i.k.e

Na téhle sequelové sérii je vidět že dostáva postupně větší a větší péči, takže trojka opět vypadá o něco lépe než dvojka a i příběhově je to zase o kousek záživnější. Bohužel pro mě to ani potom co jsem zkouknul komplet původní seriál tohle nebude nic k čemu bych měl tendenci se někdy třeba vrátit a nebo se těšil na další případnou sérii. Na jedno podívání je to ok, i těch hluchých míst je méně, ale za pár dní o tom budu vědět jen na základě tohoto komentáře…70% ()

kenkaku

Řada si drží “standard” minulé řady - na hranici žumpy. Opět tu je několik linek (mezi lety 1038  - 1046), kdy prakticky jen jedna má smysl (a je nejvíc dynamická). Linka mapující 8 let života Haralda III Norského (Leo Suter) Zbytek je čistá užvaněná vata (Anglie) nebo feministická agitka. Jako celek, ale opravdu špatný vtip. ()

Kopi1

Produkce je sice zas o něco větší než v předchozích sériích, ale furt to jede na vlně průměru. Valhalla za mě nemá skoro nic nového co nabídnout a akorát to spíše kazí pověst předchozích Vikingů. Postavy jsou téměř všechny nesympatické, Knut je jediný, kterého dokážu respektovat. Nějaké bitvy tu byly, ale nic extra. Kostýmy a lokace moc chválím, na to se koukalo dobře. Byl jsem překvapen, když jsem se dočetl, že Harald opravdu byl v Rus a pak bojoval za Konstantinopol a probojoval se mezi elitu a o jeho zvláštní taktice a na dalších postavách také něco pravdy (protože v seriálu mi to občas připadalo jako výmysl). Poslední 2 díly byly docela uspěchané, zde bych to klidně zakončil filmem pokud je vážně konec (podobně jako u Last Kingdom). Všechno se to ale za mě recykluje furt dokola, Valhalla měla některé nové a zajímavé nápady, ale bohužel to nestačilo. Skol. ()

bearmeedek

Kvalita třetí sérií opět roste a je hloupost toto dílo předem zavrhnout jen proto, že to nejsou "ti původní" Vikingové. Dějově opět pestré. Jediné, co celou sérii trošku brzdí, jsou pasáže s Freydís, která je sice stále dobrou bojovnicí, ale veškerý svůj život věnuje až nereálné dobrosrdečnosti kolem sebe. Tak jak v minulých sériích, i v této má silné slovo víra. Křesťanská, pohanská, jakákoliv další. Všechny jsou násilnické a ve výsledku pro zdravý rozum i zbytečné. ()

NikaIn

Mne osobne sa táto trojka páčila veľmi.Skončilo to tak otvorene, podľa mňa to určite bude mať pokračovanie,na ktoré sa teším.Malo to napätie, kostýmy a výprava veľkolepá.Intrigi a lsti udržujú diváka v napätí, súboje premekané. ()

gregaart

Valhalla/Slavhalla si proste žiada ešte jednu sériu, ktorá by sa skončila bitkou u Hastings 1066. Bol to symbolický koniec nostalgickej éry Vikingov, Sasov i Slovanov. Keď v roku pána 1066 zomrel syn Emmy Normanskej, Anglický kráľ Eduard Vyznávač, tak o trón sa ozvali traja uchádzači. Kráľom Anglie sa stal Godwinov syn Harold Godwinson. Práve on v bitke pri Stamford bridge prekvapivo porazil a zabil nášho hrdinu, Nórskeho kráľa Haralda Sigurdssona. Lenže tesne potom ho v bitke u Hastings porazil a zabil Wiliam dobyvateľ z Normandie. Ktorého v tretej sérii ako mladého aj nakrátko vidíme. A nakoniec v tom istom roku vypálili Wendi alebo Polabskí Slovania Hedeby v Dánsku. Preto mi to príde také nevyužité. ()

Thalin

Vzhledem k tomu, že konečně začaly příběhy gradovat a postavy začaly být zajímavé, mi to přijde prostě useknuté. Místy se to navíc lehce táhlo a některé vedlejší postavy bych s klidem oželela. Ale klidně by to mohlo mít nějaké pokračování, tady mi přišlo, že se to snažili rychle uzavřít v posledních pár minutách a působí to akorát nevyužitě. ()