Ďáblova kořist

• USA Prey for the Devil (více)

Sestra Ann je pětadvacetiletá dívka, která oddaně věří, že provádění exorcismu je jejím posláním. Je však v rozporu s tradicemi instituce: jeptišky nesmějí provádět exorcismy, pouze kněží. S podporou mentora, profesora, který vycítí její zvláštní dar, jí je dovoleno sledovat skutečná školení. Její touha dokázat, že je sama sebou, nabere osobní rozměr, když se setká s jedním z nejvíce narušených pacientů školy. Během jejich trýznivých setkání se sestra Ann ocitá tváří v tvář démonické síle, která zamořuje školu a má záhadné vazby na její vlastní minulost. Tehdy si plně uvědomí sílu zla i své vlastní překvapivé schopnosti. (Vertical Entertainment)

Astaroth12

Na tento film som sa dosť tesil, lebo filmy o exorcizme mam rád. A ešte viac to umocňoval fakt, že nejde celkom o bežný film o exorcizme, keďže kňaza tu nahradila mníška. Na papieri to vyzeralo celkom v pohode, ale realita bola o čosi horšia. Nehovorím, mníška to zvládla ideálne, ale horšie to už bolo s prevedením a hlavne s klišéovitosťou. Tej vaty tu bolo neskutočne veľa a žiadna zo scén nebola originálna a tým pádom ani zaujímavá či nevšedná. Škoda toho premárneného potenciálu, lebo spojenie mníšky s exorcizmom a do toho škola pre exorcistov znie vynikajúco a celkom neobyčajne, ale k tomu treba aj schopných tvorcov, čo to budú vedieť pretaviť do slušného výsledku. A tu sa taký nenašli. Od Daniela Stamma som videl zaujímavý 13 sins a len priemerný The Last Exorcism a práve ten druhý ukázal, že tento režisér by už filmy o exorcizme točiť nemal a po tomto nezdare by si to už aj mal uvedomiť. Nič nové pod slnkom a na tento počin, si za niekoľko dní, už ani nespomeniem. Slabé 3*. ()

oveckaoa

Kvalitních vymítačských hororů je strašně málo tenhle je jeden z nich. Sestra Ann nastupuje do školy vymítání starat se o posedlé tam si najde ďábel a ona se stane vymítačkou a na konci i posedlou. Zpracování je povedené nemá to žádné hluché místa a navíc je zde i otevřený závěr na možné pokračování ve , kterém sice nevím co by bylo , ale proč ne. 80 procent ()

Flopik

Vymietačský horor, kde nebol zrovna najmenší rozpočet a ktorý sa celkom podaril. Škola exorcizmu výborný nápad, hlavná hrdina je sympatické a po hororvej stránke občas niečo príjemne vystraší. Inak je to ale všetko v starých kolajoch, kde miestami poteší atmosféra.  Snažilo sa to byť aj reálne začo chválim, nemôžem si však pomôcť, že to mohlo a malo byť lepšie. Koniec v katakombách, výborne zvolené miesto ale hrozne rýchly. Finále v taxíku skôr na smiech. U mňa za čisté 3* ale jednu prihodím, nakoľko takýchto hororov, ktoré nestoja za prd je veľmi málo. ()

Marceloo

Keďže je v cirkevnej hierarchii nemožné, aby exorcizmus vykonávala žena, musí sestra Ann potláčať svoju túžbu po jeho vykonávaní. Naskytne sa jej však príležitosť byť svedkom jeho vyučovania a do jednej z konfrontácii s posadnutou osobou sa zhodou náhod zapojí aj ona sama. Vyučujúci zisťuje, že Ann má pozoruhodný talent, ktorý by mohol pomôcť pri tých najťažších exorcizmoch. - Jeden z najmenej výrazných kinohororov tohto roka, u ktorého som zabudol, že vôbec vznikol a až dnes ráno keď vyšiel som si spomenul, že je to vlastne od režiséra celkom slušného 13 Sins. Ten som pozeral nedávno, takže som tu postrehol viacero vecí, ktoré sa v jeho tvorbe opakujú a vie s nimi dobre narábať. Páči sa mi, že dokáže stavať postavy do nepríjemných situácií a dokáže to urobiť bez nejakého obšírneho moralizovania (túžba po bohatstve aj cez mrtvoly v 13 Sins / pocity viny z minulosti v Prey for the Devil). Potešila ma prítomnosť Virginie Madsen a velmi slušná hudba, ktorá sa trošku inšpirovala Charliem Clouserom, ale keďže tento štýl hororovej hudby milujem, nemám to Nathanovi Barrovi za zlé. Pre dlhý zimný večer ideálny horor, ktorý ale v kinách nemal čo robiť. ()

tron

V rámci možností kvalitný vymetačský horor, len problém je v tom, že mňa tento hororový podžáner proste až na výnimky nikdy príliš nebavil. To samozrejme neznamená, že sa mu vyhýbam. Práve naopak, videl som dá sa povedať všetky alebo teda OK, skoro všetky. No a toto nie je béčko, ani céčko, ani to nekazí humor (žiadny tu nie je), ani samoúčelné nechuťárne, ale skrátka scenár je strašne neoriginálny. Síce zápletka so školou, v ktorej sa žiaci učia exorcizmu (!), vonkoncom nie je zlá, ale v konečnom efekte je to bežný vymetačský štandard (s peknou scénou zo sanitky), kde ma najviac bavil charizmatický sympaťák Colin Salmon v podpornej úlohe, ktorého mám rád od dôb Resident Evilu, kde skvele zahral veliteľa komanda. Scenár písal môj kedysi obľúbený Robert Zappia (vynikajúci Halloween: H2O), po ktorom sa následne záhadne zľahla zem. ()

• Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (Amras)
  • Herec Ben Cross zomrel 18. augusta 2020 a natáčanie ukončil len desať dní predtým. (Arsenal83)
  • Původní název filmu byl „The Devil's Light“, ale později byl změněn na „Prey for the Devil“. (Baru.Class)