Film Wonka je založen na výjimečné postavě, která je ústřední postavou knihy „Karlík a továrna na čokoládu“, nejkultovnější dětské knihy Roalda Dahla a jedné z nejprodávanějších dětských knih všech dob, a vypráví podivuhodný příběh o talentovaném Willy Wonkovi, který se s očima dokořán ocitne v centru světa čokolády, nemá nic než pár mincí v kapse a plný klobouk snů – jedním z nich je otevřít si vlastní čokoládovnu, která by se vyrovnala největším čokoládovnám světa. Ale v tomto velkolepém, i když nelítostném městě se Willyho skromné peníze rychle utratí a zavedou ho na cestu strádání a otroctví v nedaleké prádelně. Ačkoli se zdá, že Willyho vyhlídky jsou zmařeny, jeho naděje nikoli, přestože podnikání ve výrobě čokolády je mnohem těžší, než se zdá, a Willyho genialita není vítána cukrářským kartelem, který se nezastaví před ničím, aby si udržel svou klientelu pro sebe. Nicméně díky své osobité značce geniálního vynálezu, troše neotřelého myšlení a pomoci několika nejlepších přátel- zejména bystré mladé dívky jménem Noodle - se Willy stane odhodlanějším než kdy jindy a využije svého talentu a houževnatosti k tomu, aby si splnil svůj sen. Během následujícího kouzelně lahodného, někdy nebezpečného a život potvrzujícího dobrodružství Willy zjistí, že ačkoli většina lidí, které potká, dá přednost chamtivosti před dobrem, každý mrak má stříbrný okraj... stačí jen nepřestávat snít. (Vertical Entertainment)

Nykrous

Je to sice úplně klasická, osnovitá pohádka, ale zatraceně dobře udělaná. Hravé, příjemné na sledování a emoce sepnou tam kde mají. Jediné problémy mám s tím, že mi hudba nijak neutkvěla v paměti. Což je u takového filmu škoda a druhá věc, že se víc neprozkoumalo jak dělá Wonka tu čokoládu a kde na ni vzal ingredience apod. . To by mě fakt dost zajímalo. 7.5-8/10 ()

ViktorS

Z počiatku som sa bál, hlavne keď som zistil, že to bude muzikál (nie, že by som proti nim niečo mal), ale po vzhliadnutí musím povedať, že to bol celkom pekný film. Niektoré piesne boli celkom chytľavé, iné menej, ale dalo sa to počúvať. Originálnu verziu som nevidel a tak hodnotím na základe SK dabingu. Dej bol zaujímavý, ale trochu iný ako som čakal. Vyvíjal sa pomerne rýchlo, ale aj tak sa našli nejaké tie nezáživnejšie scény. Možno, že nemusel byť taký dlhý, ale s tým v podstate ja nemám problém. Postavy však mohli byť vykreslené trochu viac do hĺbky a to sa týka aj tej hlavnej. Bol tu vždy iba rýchly náznak, jedna scéna a koniec. Nevravím, že to nestačilo vôbec, ale na vytvorenie si vzťahu s postavou cez jej minulosť, to skrátka bolo málo. Vo filme sa ďalej našli aj vtipné scény, fantázie tu bolo dosť, niekedy až príliš, no účel to splnilo. Jedná sa kúzelný príbeh plný hravosti, ktorý nám ukazuje Wonkove začiatky. Herecké obsadenie sa mi páčilo. Timothée Chalamet sa do tejto roly hodil skvelo, rovnako tak vedľajšie postavy boli perfektné. Len tí Umpa-lumpovia tu chýbali, ale tak stačilo to. ()

E lan

Moc hezký roztomilý dětský muzikál s výbornými pohádkovými nápady, nerušivou hudbou a příjemnými hereckými výkony. Opravdu nadstandardně dobrá zábava pro celou rodinu! ()

Hashirama

Koncentrovaná dávka pozitivní energie, vypuštěná do světa v ten nejpříhodnější moment. Chalamet srší charismatem a táhne celý film kupředu, a už když se v první scéně dokonale hýbe po scéně spolu s kulisami, je jasné, že Wonka bude jedním z těch výjimečných kinozážitků. Wonka je oproti svým předchůdcům mnohem pohádkovější, což podporuje chytlavé muzikálové pojetí i mnohem stylizovanější svět, ve kterém se zbytečně nezabíhá do nudné sféry zákonitostí, zato se může divák naplno rochnit v jedné chytlavé a nápadité scéně za druhou, které dohromady formují specifický romanticky fantaskní svět v retro stylu Olivera Twisto. Žánrový posun sice zploštil zápletku, ale podobně jako v Karlíkovi jsou tím pravým kořením dílčí scény a tuna originálních a zábavných nápadů, a těch se tu opět dočkáme do sytosti. Chalamet se titulní role zhostil bez zaváhání a bez zaváhání prodává jak ztřeštěnou náturu svojí postavy ve stylu Johnnyho Deppa, tak i dojemný osobní rozměr. Je to prostě pan herec. A Hugh Grant jako Umpa Lumpa vtipně odkazuje na původní film, ze kterého Wonka vychází, a na omezeném prostoru vždy dokáže do scén vlít novou energii i styl humoru. Tahle značka zkrátka s každým filmem odhodlaně bojuje o status klasiky, a Wonka rozhodně není výjimkou. 8/10 ()

rublik05

Wonku jsem měl v hledáčku již delší dobu, nakonec jsem se na něj dostal až téměř měsíc od premiéry a jsem moc rád, že jsem ho ještě stihl vidět na velkém plátně. Od začátku mě okouzlil nádherný, kouzelný, hravý vizuál, hudba je příjemně chytlavá, atmosféra je velice podmanivá, jednotlivé postavy jsou velmi dobře zahrané, snad každá dokáže něčím zaujmout. Nejvíce se mi líbil sympaťák Timothée Chalamet, jemuž role Willyho Wonky sedla jako ulitá. Příběh je plný zajímavých nápadů, ani na chvíli nenudí, má velkou spoustu humorných scén, perfektně graduje, zkrátka ideální rodinná podívaná. Napadá mě snad jen jedna jediná výtka, a sice že Umpa-Lumpové mohli dostat mnohem více prostoru. Jinak ale maximální spokojenost, nečekal jsem tak povedenou a také tak pohodovou podívanou. Letošní sezóna snad ani nemohla začít lépe. Viděno v kině 7.1.2024. 10/10. ()

ER

Pohádkově pojatý Wonka se sympatickými skladbami, které mají za úkol "nerušit" příběh s T. Chalametem v hlavní roli. A teď už nezbývá, než si počkat na dvojku. A nakonec i H. Granta, který dostane více prostoru. ()

Dave Lister

Nový Wonka je milá rodinná komedie a zároveň muzikál. Je tam velmi poznat styl filmu Paddington, protože je to od stejného tvůrce Paula Kinga. Nicméně přináší úplně jiný příběh, který převedl před lety na plátno Tim Burton. Tento Wonka, však s Timothei Chalametem určitě neudělal ostudu. ()

Maximilianus

Úprimne, čakal som od tohto filmu niečo iné a lepšie. Pôsobilo to na mňa moc rozprávkovo a pre deti, ale tak to asi tvorcovia aj zamýšľali. Príbeh bol ale príjemný a fajn, pesničky ušli, herci ešte tak najviac vyčnievali, ale nič nebolo prevratné a preto je celkový zážitok na 7/10. ()

Likan7

Chalamet je skvělej. Všechno je to hezký, barevný, hudební, hladivý a sladký jako nejlepší Wonkova čokoláda. Nedá mi to ale a musím to prostě srovnávat s Karlíkem, který je za mě totální top. Tady je lepší než Grant a Chalamet samotný. Nejspíš by Wonkovi slušely 4*, ale to by nebylo fér. Vlastně všechno co mi tady ve filmu jsem dostal v poslední scéně. Prostě barvičky, potoky, knoflíčky a kouzelné čokoládičky. ()

Listyx odpad!

Zpívající hovno, které Bártnovu kousku nesahá ani po titulky. Paul King má v sobě talentu na točení pohádek asi tolik jako já na psaní recenze na tuhle jeho sračku. Oba vám servírujeme nějaký výplod, který se dá strávit jen v minimálním množství a pokud přeberete, skončí to blikáním do bezďákovy krabice v zatuchlé uličce. Suma sumárum, pokud je vám tak 5 a stačí vám, že je to barevné, hýbá se to a zpívá se tam, je to váš šálek kávy a přeju vám příjemné pošušňání. Ostatní čelém v zad a povinně shlédnout Karlík a továrna na čokoládu. ()

kukkik

Bože můj! Nečekal jsem málo ale tohle byl jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl, jeden z nejlepších muzikálů vůbec a beze sporu nejhezčí rodinný/dětský film za dlouhá léta. Nádherné kulisy, bezchybné obsazení, originální příběh, spousta vtipných momentů a z celého filmu, postav a hudby čiší opravdu taková ryzí radost a štěstí, jaké dokáže udělat snad jedině Willy Wonka. Dokonce je tu i věrnost filmové předloze, krásné napojení.. Já se opravdu snažím nepsat v superlativech ale tyhle pocity už ve mě žádný film nevyvolal strašně, strašně dávno. Už jsem ani nedoufal, že se takové filmy vůbec můžou dnes natočit a o to hezčí je vidět výsledek. Tohle je zrození klasiky, filmu, na který budou vzpomínat s láskou generace a na který se vždycky rád znovu podívám. Celé obsazení je prakticky dokonalé, dialogové scény působí jako kvalitní divadlo, muzikálové zase jako vystřižené z Broadwaye a přitom nic nepůsobí kýčovitě ani trapně, ani jediná písnička netahala za uši.. ale zvláštní uznání patří Timothéemu, který dokonale vstřebal charakter Willyho Wonky a předvedl tu rozhodně jeho nejmilejší a pro mě nejoblíbenější verzi. Dokonalost a nová srdcovka. 5/5 ()

Kritik.

Vizuálne celkom pekné. Avšak humor absurdný, dej pochmúrny, celé akési plytké, prázdne, bez emócií (záverečné stretnutie s matkou), postavy iritujúce (nielen tie negatívne). Tvorcovia mali skvelú možnosť s týmto obrovským potenciálom spraviť počin podobný filmu The Greatest Showman. Namiesto toho sme dostali inú verziu Řada nešťastných príhod, či Polárny expres. ()

Lenart

Wonka má zhruba o pol hodinu viac, než by bolo vhodné, ináč to je ale milý a hravý muzikál, po ktorého skončení sme si s pani manželkou pospevovali. Nie je to Burton, ale ani žiadna hanba a zbytočnosť.          75 % ()

Jolee

Chtělo to bejt tak odlišný od předchozích Wonků, až to bylo zoufale nudný, že jsem půlku filmu pročuměla do telefonu. A to tam hrál Chalamet, na kterýho se normálně velmi ráda dívám. ()

gemi

Pohádka, kterou si užijí děti i dospělí, stejně jako Karlík a továrna na čokoládu. Ovšem jeho kvalit Wonka přece jen nedosahuje. Dokonalý, generický Umpalump z Karlíka je pryč a místo toho je tady digitální Grant, který se drží původního zpracování z roku 1971. Proč ho udělali digitálně a ne prostě jenom zmenšeně, to netuším, ale je to ke škodě věci, protože CGI jeho xichtu vypadá jako z doby před dvaceti lety. Zbytečná piha na kráse. Celková atmosféra je fajn, ale Karlík nalepil laťku až na strop, takže ani přeskočit nejde. Je to feel good záležitost. Dojem z filmu vystihuje fráze jedné z písniček: "For a moment, life doesn't seem quite so bad and for a moment I kind of forgot to be sad..." ()

tlesk

Jediné, co mne trochu zklamalo, bylo nevyužití potenciálu herce a komika o formátu Rowana Atkinsona, jenž zde ztvárňuje zkorumpovaného kněze, vedoucího „sektu“ čokoholických mnichů. Tato linka ve filmu tak nějak vyšuměla do ztracena a byla to trochu škoda. Jinak asi nemám výhrad…   Jedna z nejhezčích a nejlepších pohádek posledních let. Wonka je nesmírným a skvěle obsazeným překvapením, které uchvátí zajímavými, rozmanitými postavami a citlivým zasazením prequelu ke slavné klasice. Daří se přicházet s vlastními nápady a podmaní si vás zejména díky ztvárnění protagonisty Timothée Chalametem. Tomu se podařilo najít potřebný balanc mezi excentrickým cynikem, jakým byl Willy Wonka Gena Wildera, a a geniálním, do sebe uzavřeným podivínem, jakého ztvárnil Johny Depp. Chalametův Wonka je mladý, energický, laskavý a charismatický. Nadějný mladý herec i zde naplňuje divácká očekávání a v kouzelnými momenty napěchované muzikálové pohádce přináší podívanou, na jakou jen tak nezapomenete. Čekal jsem film, u něhož se pobavím a později možná zapomenu, že jsem jej viděl. Dostal jsem však podařený, dojemný zážitek, který se skutečně bude líbit jak mladším, tak starším divákům a má potenciál stát se další moderní klasikou, která se vedle svých starších bratříčků rozhodně nemá zač stydět. A to, jak tvůrci do snímku zakomponovali ikonickou píseň Pure Imagination mne vyloženě dojalo. I když film je prequelem a končí vlastně uzavřeně, vůbec bych se nebránil pokračování a tedy dalšímu zpracování knižní předlohy… ()

No Remorse

Svým způsobem to byla pěkná muzikálová pohádka, vizuál byl úžasný a Timothee Chalamet se perfektně hodil pro tuto roli a skvěle ji i odehrál, ale ... Bylo tam prostě spousta věcí který mě tam přímo srali, to muzikálové podání tomu taky moc nepřidalo a Hugh Grant jako umpa lumpa byl naprosto tragickej.  Chvílema to bylo příšerně otravný a myslím že kdybych to neviděl v Imaxu, tak bych tomu dal ještě o hvězdu méně, navíc se nemohu ubránit srovnání s Deppovo Burtonovským Wonkou který byl imho úplně někde jinde. ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (více)