Film Wonka je založen na výjimečné postavě, která je ústřední postavou knihy „Karlík a továrna na čokoládu“, nejkultovnější dětské knihy Roalda Dahla a jedné z nejprodávanějších dětských knih všech dob, a vypráví podivuhodný příběh o talentovaném Willy Wonkovi, který se s očima dokořán ocitne v centru světa čokolády, nemá nic než pár mincí v kapse a plný klobouk snů – jedním z nich je otevřít si vlastní čokoládovnu, která by se vyrovnala největším čokoládovnám světa. Ale v tomto velkolepém, i když nelítostném městě se Willyho skromné peníze rychle utratí a zavedou ho na cestu strádání a otroctví v nedaleké prádelně. Ačkoli se zdá, že Willyho vyhlídky jsou zmařeny, jeho naděje nikoli, přestože podnikání ve výrobě čokolády je mnohem těžší, než se zdá, a Willyho genialita není vítána cukrářským kartelem, který se nezastaví před ničím, aby si udržel svou klientelu pro sebe. Nicméně díky své osobité značce geniálního vynálezu, troše neotřelého myšlení a pomoci několika nejlepších přátel- zejména bystré mladé dívky jménem Noodle - se Willy stane odhodlanějším než kdy jindy a využije svého talentu a houževnatosti k tomu, aby si splnil svůj sen. Během následujícího kouzelně lahodného, někdy nebezpečného a život potvrzujícího dobrodružství Willy zjistí, že ačkoli většina lidí, které potká, dá přednost chamtivosti před dobrem, každý mrak má stříbrný okraj... stačí jen nepřestávat snít. (Vertical Entertainment)

Torgal

Muzikál môže byť len tak dobrý, ako sú dobré piesne v ňom. Wonka je v tomto ohľade strašne tuctový a jeho hudobné vystúpenia sú väčšinou nevýrazné aj obrazovo. Sklamalo ma aj to, že sa očividne cielilo hlavne na detského diváka. Podvratná estetika Burtonovej adaptácie sa tomuto spracovaniu vyhla širokým oblúkom. Veľa ale sa ale podarilo zachrániť Chalametovi v titulnej úlohe, jeho Willy Wonka je neodolateľný večne optimistický rojko. Tohto chalana čaká úžasná kariéra. Potešilo aj Atkinsonove cameo, ale sarkastický Umpa Lumpa Hugha Granta bol trestuhodne nevyužitý. 6+/10 ()

grosek

Wonka je skvostný! Hlavně v podání Chalameta. Viděla jsem to už nejmíň 20x (dítě Wonku miluje) a nepřestalo mě to bavit.. herci, jejich výkony, příběh, zpracování, hudba, kostýmy, scénář. Je to kouzelné. Burtonův Wonka je taky hezký, ale tak nějak jinak. Depp ovšem vyvolával pocit neurčitosti. Šel z něj i trochu strach. Timothée mu naopak dokázal vtisknout tak pozitivní ráz, že stačí jen pohlédnout na plakát a hned se člověk musí usmát. Je to takové laskavé. Baví mě i ti "zloduši" - čokoládový kartel, paní Valchová, uplacený policajt i ten kněz. Všichni jsou skvělí. Písničky už známe nazpaměť, což se o Burtonovu Wonkovi říct nedá. Tam jsou teda ty písně extremně nechytlavé, často nesrozumitelné. Burtonův Wonka má za úkol trochu děti postrašit, zatímco ten Kingův davá neustálou naději v boji se zlem za spravedlnost. U mně vítězí ten Kingův. :) ()

HenryIvan

Je to prequel k Wilderovmu Wonkovi a keď len podotknem, že ma to akosi navnadilo na zhliadnutie originálu, to je azda tá najväčšia poklona, ktorú tu dám. Je to silly, ale tak to sa dalo čakať. Bolo to ale emočne silnejšie, ako by som čakal. Mne tam Timothee sedel. Toho mladého Wonku som mu žral. Menšie úlohy známych osobností potešili a nesklamali. ()

Nykrous

Je to sice úplně klasická, osnovitá pohádka, ale zatraceně dobře udělaná. Hravé, příjemné na sledování a emoce sepnou tam kde mají. Jediné problémy mám s tím, že mi hudba nijak neutkvěla v paměti. Což je u takového filmu škoda a druhá věc, že se víc neprozkoumalo jak dělá Wonka tu čokoládu a kde na ni vzal ingredience apod. . To by mě fakt dost zajímalo. 7.5-8/10 ()

ViktorS

Z počiatku som sa bál, hlavne keď som zistil, že to bude muzikál (nie, že by som proti nim niečo mal), ale po vzhliadnutí musím povedať, že to bol celkom pekný film. Niektoré piesne boli celkom chytľavé, iné menej, ale dalo sa to počúvať. Originálnu verziu som nevidel a tak hodnotím na základe SK dabingu. Dej bol zaujímavý, ale trochu iný ako som čakal. Vyvíjal sa pomerne rýchlo, ale aj tak sa našli nejaké tie nezáživnejšie scény. Možno, že nemusel byť taký dlhý, ale s tým v podstate ja nemám problém. Postavy však mohli byť vykreslené trochu viac do hĺbky a to sa týka aj tej hlavnej. Bol tu vždy iba rýchly náznak, jedna scéna a koniec. Nevravím, že to nestačilo vôbec, ale na vytvorenie si vzťahu s postavou cez jej minulosť, to skrátka bolo málo. Vo filme sa ďalej našli aj vtipné scény, fantázie tu bolo dosť, niekedy až príliš, no účel to splnilo. Jedná sa kúzelný príbeh plný hravosti, ktorý nám ukazuje Wonkove začiatky. Herecké obsadenie sa mi páčilo. Timothée Chalamet sa do tejto roly hodil skvelo, rovnako tak vedľajšie postavy boli perfektné. Len tí Umpa-lumpovia tu chýbali, ale tak stačilo to. ()

E lan

Moc hezký roztomilý dětský muzikál s výbornými pohádkovými nápady, nerušivou hudbou a příjemnými hereckými výkony. Opravdu nadstandardně dobrá zábava pro celou rodinu! ()

Hashirama

Koncentrovaná dávka pozitivní energie, vypuštěná do světa v ten nejpříhodnější moment. Chalamet srší charismatem a táhne celý film kupředu, a už když se v první scéně dokonale hýbe po scéně spolu s kulisami, je jasné, že Wonka bude jedním z těch výjimečných kinozážitků. Wonka je oproti svým předchůdcům mnohem pohádkovější, což podporuje chytlavé muzikálové pojetí i mnohem stylizovanější svět, ve kterém se zbytečně nezabíhá do nudné sféry zákonitostí, zato se může divák naplno rochnit v jedné chytlavé a nápadité scéně za druhou, které dohromady formují specifický romanticky fantaskní svět v retro stylu Olivera Twisto. Žánrový posun sice zploštil zápletku, ale podobně jako v Karlíkovi jsou tím pravým kořením dílčí scény a tuna originálních a zábavných nápadů, a těch se tu opět dočkáme do sytosti. Chalamet se titulní role zhostil bez zaváhání a bez zaváhání prodává jak ztřeštěnou náturu svojí postavy ve stylu Johnnyho Deppa, tak i dojemný osobní rozměr. Je to prostě pan herec. A Hugh Grant jako Umpa Lumpa vtipně odkazuje na původní film, ze kterého Wonka vychází, a na omezeném prostoru vždy dokáže do scén vlít novou energii i styl humoru. Tahle značka zkrátka s každým filmem odhodlaně bojuje o status klasiky, a Wonka rozhodně není výjimkou. 8/10 ()

rublik05

Wonku jsem měl v hledáčku již delší dobu, nakonec jsem se na něj dostal až téměř měsíc od premiéry a jsem moc rád, že jsem ho ještě stihl vidět na velkém plátně. Od začátku mě okouzlil nádherný, kouzelný, hravý vizuál, hudba je příjemně chytlavá, atmosféra je velice podmanivá, jednotlivé postavy jsou velmi dobře zahrané, snad každá dokáže něčím zaujmout. Nejvíce se mi líbil sympaťák Timothée Chalamet, jemuž role Willyho Wonky sedla jako ulitá. Příběh je plný zajímavých nápadů, ani na chvíli nenudí, má velkou spoustu humorných scén, perfektně graduje, zkrátka ideální rodinná podívaná. Napadá mě snad jen jedna jediná výtka, a sice že Umpa-Lumpové mohli dostat mnohem více prostoru. Jinak ale maximální spokojenost, nečekal jsem tak povedenou a také tak pohodovou podívanou. Letošní sezóna snad ani nemohla začít lépe. Viděno v kině 7.1.2024. 10/10. ()

TheStitch630

Wonka je jako kousnutí do levné masově produkované čokolády; na první pohled ohromí a zaujme, ale už při prvním soustu cítíte, že chuť není tak bohatá a lahodná, jako jste si vysnili.  Ač nové zpracování Dahlova vyprávění o majiteli továrny na čokoládu a další cukrovinky hýří barvičkami, dobrými nápady a vynalézavou choreografií, přesto se nelze zbavit dojmu, že ze vší té přeslazené kýčovitosti chytne člověk diabetes.  Timothée Chalamet a jeho ztvárnění Wonky lze přirovnat k umělým sladidlům, neb svou hereckou úlohu splní, ale scénář mu nic moc dalšího neumožňuje, a tak působí jako náhražka. Hudební čísla a muzikálová složka pobaví, ale neutkví v paměti. Umpa-lumpa Hugh Grant má až žalostně málo prostoru a vedlejší postavy jsou stejně jako příběh ploché jak jedlý papír.  Jako laskomina na zlepšení nálady film poslouží, ale na dlouho nenasytí. 3/5* ()

ER

Pohádkově pojatý Wonka se sympatickými skladbami, které mají za úkol "nerušit" příběh s T. Chalametem v hlavní roli. A teď už nezbývá, než si počkat na dvojku. A nakonec i H. Granta, který dostane více prostoru. ()

faraoon

Nedávno jsem viděl muzikál Největší showman. To byla ňamka a s chutí jsem se, koukaje, plnil višněmi v čokoládě.  Zato tato atrapa je, zdálo by se v prvním sledu v lecčems podobnější - kamera, světlo, výprava, ale jeví se úplně ve všem debilnější, především v mizerné muzice. Wonka je jen nudná čokoládová pralinka bez náplně a ani se mi vůbec nechce nic o něm rozemlívat. To se snad nemůže líbit ani dětem. Snad jen ještě, že jsem si myslel, že nejhorším hercem Hollywoodu je Adam Driver, ale právě jej doskotačil cukrouš Chalamet. ()

Dave Lister

Nový Wonka je milá rodinná komedie a zároveň muzikál. Je tam velmi poznat styl filmu Paddington, protože je to od stejného tvůrce Paula Kinga. Nicméně přináší úplně jiný příběh, který převedl před lety na plátno Tim Burton. Tento Wonka, však s Timothei Chalametem určitě neudělal ostudu. ()

Maximilianus

Úprimne, čakal som od tohto filmu niečo iné a lepšie. Pôsobilo to na mňa moc rozprávkovo a pre deti, ale tak to asi tvorcovia aj zamýšľali. Príbeh bol ale príjemný a fajn, pesničky ušli, herci ešte tak najviac vyčnievali, ale nič nebolo prevratné a preto je celkový zážitok na 7/10. ()

Likan7

Chalamet je skvělej. Všechno je to hezký, barevný, hudební, hladivý a sladký jako nejlepší Wonkova čokoláda. Nedá mi to ale a musím to prostě srovnávat s Karlíkem, který je za mě totální top. Tady je lepší než Grant a Chalamet samotný. Nejspíš by Wonkovi slušely 4*, ale to by nebylo fér. Vlastně všechno co mi tady ve filmu jsem dostal v poslední scéně. Prostě barvičky, potoky, knoflíčky a kouzelné čokoládičky. ()

hrumsrt

Po kultovním Gene Wilderovi, ikonickém Johnny Deppovi se postava továrníka Willyho Wonky dočkala třetí adaptace kasovně úspěšného příběhu Roalda Dahla.. Jak tvůrci sami přiznávají Wonka je po letech natočený prequel právě legendární omalovánky ze sedmdesátek, i proto jde o příběh poprvé více soustředěný na charakter Wonky jako takového, než na jeho neodolatelnou továrnu.. Paul King navazuje na svoje zamilované dopisy Anglii v podobě dvojice filmů o Paddingtonovi a potřetí představuje látku, kterou si užijí jak děti tak dospělí a skutečně po letech může dostát až tradičnímu statusu (série s medvídkem Paddigtonem je v Anglii už teď skoro národní klasika).. Poprvé tak vidíme jakýsi origin Wonky jako slavného prodejce, který si podmaní svět byznysu a vypořádá se s chamtivou konkurencí, jež má na prvním místě zisk namísto zákazníka.. Wonka je o snu mladého ambiciózního podivína, bez Umpalumpů a bez pověsti.. Timotheé Chalamet v další ikonické roli, v níž dokazuje, že jde o nejzajímavějšího herce svojí generace (Tom Holland už ho nemůže předehnat a už vůbec ne Spidermanem) a skutečně si postavu čokoládového magnáta užíval a přidal do filmu krásnou vlnu pozitivní energie.. Barevné, okázalé a plné nevkusu, ale k látce to patří a sedí, o to víc když se projeví geniální muzikální stránka. Je to klišé, ale podobně jako v případě vynikajícího Největšího showmana to sem zkrátka patří a nevěřím, že si to někdo neužije (i když třeba jako já skoro nejí čokoládu).. Vánoční klasikou se to stát sice nemůže, ale výborně se svým vyrovnala předchůdcům. I přesto, že už jste něco podobného viděli jinde (i třeba několikrát), Wonka, obzvlášť přes Vánoce, krásně zahřeje u srdíčka.. No a Hugh Grant i na tak malém prostoru je pořád boží! 70% ()

Listyx odpad!

Zpívající hovno, které Bártnovu kousku nesahá ani po titulky. Paul King má v sobě talentu na točení pohádek asi tolik jako já na psaní recenze na tuhle jeho sračku. Oba vám servírujeme nějaký výplod, který se dá strávit jen v minimálním množství a pokud přeberete, skončí to blikáním do bezďákovy krabice v zatuchlé uličce. Suma sumárum, pokud je vám tak 5 a stačí vám, že je to barevné, hýbá se to a zpívá se tam, je to váš šálek kávy a přeju vám příjemné pošušňání. Ostatní čelém v zad a povinně shlédnout Karlík a továrna na čokoládu. ()

kukkik

Bože můj! Nečekal jsem málo ale tohle byl jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl, jeden z nejlepších muzikálů vůbec a beze sporu nejhezčí rodinný/dětský film za dlouhá léta. Nádherné kulisy, bezchybné obsazení, originální příběh, spousta vtipných momentů a z celého filmu, postav a hudby čiší opravdu taková ryzí radost a štěstí, jaké dokáže udělat snad jedině Willy Wonka. Dokonce je tu i věrnost filmové předloze, krásné napojení.. Já se opravdu snažím nepsat v superlativech ale tyhle pocity už ve mě žádný film nevyvolal strašně, strašně dávno. Už jsem ani nedoufal, že se takové filmy vůbec můžou dnes natočit a o to hezčí je vidět výsledek. Tohle je zrození klasiky, filmu, na který budou vzpomínat s láskou generace a na který se vždycky rád znovu podívám. Celé obsazení je prakticky dokonalé, dialogové scény působí jako kvalitní divadlo, muzikálové zase jako vystřižené z Broadwaye a přitom nic nepůsobí kýčovitě ani trapně, ani jediná písnička netahala za uši.. ale zvláštní uznání patří Timothéemu, který dokonale vstřebal charakter Willyho Wonky a předvedl tu rozhodně jeho nejmilejší a pro mě nejoblíbenější verzi. Dokonalost a nová srdcovka. 5/5 ()

IvonaK

K filmu jsem byla velmi skeptická protože jsem si myslela, že z toho vznikne slátanina, která se verzi s Johnny Deppem nemůže vyrovnat. Ale nakonec se film stal pro mě pompézně dechberoucím. Krásné písničky, úsměvný děj, kamarádská láska mezi Wonkou a dospívající slečnou, týmová práce, cukrovinky a v neposlední řadě ten srdceryvný moment, kdy každému ukápne slza. ()

Kritik.

Vizuálne celkom pekné. Avšak humor absurdný, dej pochmúrny, celé akési plytké, prázdne, bez emócií (záverečné stretnutie s matkou), postavy iritujúce (nielen tie negatívne). Tvorcovia mali skvelú možnosť s týmto obrovským potenciálom spraviť počin podobný filmu The Greatest Showman. Namiesto toho sme dostali inú verziu Řada nešťastných príhod, či Polárny expres. ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (více)