Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. (Netflix)

Astaroth12

Toto bolo veľmi milé prekvapenie. Filmy z tohto prostredia mi zatial veľmi vyhovujú. Kde sa nedá len tak vystúpiť, môžete len bojovať alebo umrieť. Boli tu Hady, zombie i Chuck Norris, ale upíri tu ešte asi neboli. Bolo to do cela originálne a pri vzhľade na upírov som si spomenul na 30 dní dlhú noc. Bola tam dosť veľká podoba, tento film sa asi nim inspiroval. Páčila sa mi aj akčnosť i krvavosť a tou sa tu nešetrilo. Poslednej dobe jeden z najlepších upírskych filmov, ktoré som videl. Svieži, akčný a i keď mal trocha prehnanú stopaž, nenudil. ()

Lacike

Námet o upíroch v lietadle je na jednej strane neskutočne blbý ako námet o hadoch v lietadle, ale zároveň tou jednoduchosťou zaujímavý. Ako zombie v lietadle vo filme World War Z. Lenže keď dáte do lietadla takú ničivú hrozbu, tak je ťažke okolo toho vystavať celovečerný film. A tak sa dočkáme množstva úplne zbytočných flashbackov o rodinnej histórii hlavnej a fakt škaredej upírky. Medzitým po lietadle pobehujú zmätení terorist na čele s hereckým drevom Purcellom a sem tam dôjde k ich stretu. Dvakrát napínavé to nie je. Práve naopak. Ja som sa totálne nudil a 2 hviezdičky  dávam za ok technickú stránku. 4/10. ()

Praxis

Tahle maminka rozhodně patřila mezi antivaxery a proto jí ani po kontrolním PCR testu neměli pustit vůbec do letadla. Je to veskrze velmi zábavné, a ačkoliv se to tváří jako jasné béčko ve stylu máme upíra na palubě a ten zlikviduje teroristy, tak se to ve výsledku vyvrbí trošku jiným směrem. Opět jedna z těch věcí, která se Netflixu spíše povedla. 75% ()

Marze

Zdálo se mi to moc dlouhé. Jde o únosový thriller v  tradici Chobotnice a Od soumraku do úsvitu (Clooney) z konce devadesátek , který unesl sebe sama když představitel hlavního padoucha zjistil, že hraje v jiném filmu, než který podepsal. Tato černá historka poskytuje příliš málo vzrušení. Chtělo by to více humoru. Z hlediska upírského filmu to v klaustrofobickém prostředí letadla splňuje asi vše, co fanoušci žánru očekávají. ()

anderson

Natrafiť v súčasnosti na konzistentne nakrútenú žánrovú záležitosť, osekanú od progresivistickej propagandy, obzvlášť na strímovacej službe, ktorej názov radšej nebudem menovať, sa rovná zázraku. Nemecká a česká stopa, ale dokázali nemožné. Spojili svoje sily do upírskej pecky, ktorá dve hodiny nielenže nenudí, ale z marazmu hororových klišé vyberá tie najlepšie možné ingrediencie. Neilmaršalovskí upíri, verzus diehardovskí teroristi, verzus démonovská apokalypsa v klaustrofobicky uzavretom priestore priniesli aj požadované napätie aj hororové mrazenie, aké si už dlho nepamätám pri žiadnom prehajpovanom titule. A psychopat, ktorý pomerne pragmaticky dokázal vyhodnotiť celú situáciu bol geniálny. Štyri silné a právom zaslúžené odpaľovacie mobily. (25.7.2021) ()

• Natáčalo sa v mestách Praha, Poprad, Brno, Lipsko, Kolín nad Rýnom a Düsseldorf. Úvodná sekvencia, kde lietadlo pristáva, bola natočená na letisku v Poprade. (Yuri_Boyka)
  • V propagační brožuře jsou vyznačena místa pro nouzový východ, ale nejsou tam vyznačena místa pro údržbu, jako např. jak se dostat do zavazadlového prostoru. (PROCESOR)
  • Když velitel zásahu informuje o sniperech, tak na ně ukazuje rukou. Kdyby ho pozoroval nepřítel, tak mu vyzradil polohu všech střelců. (PROCESOR)