Zoo

USA, (2015–2017), 27 h 54 min (Minutáž: 40–79 min)

Předloha:

James Patterson (kniha)

Hudba:

Chris Tilton

James Wolk, Nora Arnezeder, Nonso Anozie, Kristen Connolly, Billy Burke, Carl Lumbly, Isaac White, Brian Tee, Tamara Tunie, Shane Jacobsen, Han Soto (více)

Na Zemi propukla vlna zvířecích útoků proti lidem. Jsou koordinované, zuřivé a ve většině případů smrtící. Skupina vedená zoologem Jamesem Wolkem má za úkol zjistit co a proč se děje a hlavně....jak to zastavit. (TV Nova)

Lavinia

Zjevně došly nadpřirozené potvory, tak musejí lidstvo ohrožovat chudáci zvířata. Většina ataků je debilní, tedy lidé s puškou se chovají jaksi nepochopitelně debilně - než bych lva odpráskl, nechám se sežrat? Ve jménu ochrany přírody? Polezu za čoklem s laciným plyšákem někam do temné uličky v cizí zemi? Pitomost se vrší na pitomost a já si nenechám znechutit těch pár zvířat, co mám ještě trochu ráda. Podprůměr. ()

JBMAVERICK

Velký překvapení! Seriál, kterej se konečně nebojí pustit se do něčeho netradičního a za to si mě získal. I když je na první pohled vidět, že peníze byli zrovna něde jinde, zpracování to nijak neuškodilo. První série prostě super. Zvířat sice postupně ubývalo, ale děj i charaktery hlavních postav absenci zvířat nahradí. Druhá sezóna už je bohužel o třídu níž a poslední tři díly už jsou vyloženě špatný. Škoda, protože z tohohle nápadu šla udělat totální seriálová pecka. ()

animario

Výbornej námět,kterej mohl být sice mnohem víc využitej,ale i tak je ZOO koukatelnej seriál. Mysteriózní začátek je celkem slibnej (podivný chování fauny,útoky,teorie o "vzdorný panence" apod.). Čím víc se poodhaluje problém a co za tím vším vězí,jde prvotní tajemno trochu do háje,byl bych radši kdyby se to vyvíjelo jako čistej survival-thriller a za vším stála máti příroda. Cirka v druhý třetině,po zformování týmu a odhalení možný příčiny jdou zvířata trochu do pozadí a jsou spíš takovým křovím,což je špatně. Nejnabitější je pak předposlední dvojdíl,kterej je survivalem jakým měl bejt celej seroš. A poslední díl,předznamenávající možný pokračování,je pak docela z jinýho ranku, takovej "Walking animal", kdy už nebezpečná zvířena všeho druhu běhá ulicema a čeká na kořist. Po závěru by mě dost zajímal další vývoj. Jako celek trochu rozporuplný,dobrý díly střídaj slabý,ale celkovej dojem kladnej.(3-4*). (By mě zajímalo,kdo je ta tajemná mladá samotářská bioložka uvedená v obsahu..celej obsah je úplně mimo) ()

KevSpa

Co se po prvním díle jevilo jako předvídatelná tuctovka, se v průběhu sezóny stalo velmi milým překvapením. Samotné téma sice působí přitažené za vlasy, ale zpracování je hodně zdařilé. Tvůrci se nedrží zpátky, vedlejší postavy zabíjejí jak na běžícím pásu a útoky zvířat jsou patřičně napínavé. Nesourodá skupinka hlavních hrdinů, která se snaží najít příčinu agresivního chování zvířat, má své kouzlo a zejména Billy Burke je jako obvykle k sežrání. Po výborném season finale bych další řadou určitě nepohrdla. 1. série - 80% ()

SimpanzJi

Zoo. Podle knihy Smečka, možná i výstižnější název. Parta , složená z žurnalistky, zahraniční agentky, veterinárního patologoa, safari průvodce a odborníka na zvířecí chování, začne pátrat, proč se začaly zvířata měnit. Nakonec dojdou k závěru, že za všechno mohla společnost Reiden Global, která dávalo do všech svývh výrobků "mateřskou buňku". Právě kvůli ní začala být zvířata dominantní. Prakticky, každý díl pojednává o jednom druhu zvířat. Seriál je kvalitně natočen, o čemž svědčí nejen úvodní znělka, ale i skvělá hudba a střih. Třináctidílný seriál má vlastně 560 minut, ale ani se to nezdá, jak rychle odsýpá, že jste u něj strávili přes 9 hodin. Přesto, že jsem ani jednoho z herců předtím neznal, docela jsrm si oblíbil Jamese Wolka, který vypadá na slušného herce. Seriál má také druhou linii, a to spojenou s veterinárním patologem, který má umírající dceru. Tato linie se prolíná všemi díly. Seriál má velice zajímavý konec, který mě dost zaujal. 22. 10. 2015 ()

• Pre tvorcov bolo nanajvýš dôležité, aby zvieratá pôsobili vierohodne. Na pľaci sa vystriedali dve tisícky živých zvierat. (krasomama)
  • Tvůrci původně plánovali natočit 5 sérií s dalším možným prodloužením, nakonec byl však seriál v roce 2017 po 3 sériích zrušen s otevřeným koncem kvůli nízké sledovanosti. (patrik1177)
  • Prvé, čo sa Kristen Connolly spýtala producenta po prečítaní scenára, bolo, ako natočia scény s levmi. Šokoval ju odpoveďou, že proste privedú živé levy. (krasomama)

Komiksový film Marka Millara se hýbe kupředu

Komiksový film Marka Millara se hýbe kupředu

10.08.2020

V roce 2017 Netflix uzavřel smlouvu s komiksovým spisovatelem Markem Millarem, která v podstatě streamovacímu gigantovi zajišťuje práva předělávat originální komiksy slavného spisovatele do filmové… (více)