Reklama

Reklama

Pěsti smrti

  • Hongkong Shao Lin men (více)

Šaolinský klášter, kde se bojovníci učili bojovému umění, ovládli členové dynastie Ching. Přeživší mniši se rozhodli klášter opustit a zachovat učení šaolinu. Jeden z nich začal ale nepříteli pomáhat - Shih Shao - Feng. Tušíc, že má mnoho nepřátel, si vycvičil osm osobních strážců. Po deseti letech je vyslán nejlepší bojovník šaolinu Yun Fei zpět do kláštera, aby Shih Shao – Fenga zabil. Nejdříve ale musí najít Zhanga, jednoho z mužů, kteří se chystají svrhnout vládu. Ten by měl mít u sebe mapu hlavních vojenských základen... (TV Barrandov)

(více)

Recenze (41)

miklaras 

všechny recenze uživatele

John Woo se často vrací k tvorbě svého mistra Changa Cheh a navazuje na jeho kultovní snímky. V tomto filmu se opřel o Five Shaolin Masters, které nepřekonal, ale naznačil hodně aspektů své budoucí tvorby. Nejde o jeho debut, jak tu bylo řečeno, ale o jeho pátý režijní počin, stejně je to ale raný Woo se všemi nedostatky, které časem odbrousil.(jeho debut byl film The Young Dragons). Dorian Tan Tao Liang v hlavní roli je typický výběr Sammo Hunga, který v té době obohatil své skvělé choreografie o prvek vysokých efektních kopů vypadajících dobře na plátně. Pro efektní kopy ale potřeboval kickboxery a mistry teakwonda, kteří splňovali jeho představy (Hwang Jang Lee, Casanova Wong nebo právě Dorian Tan). Ale i když je choreografie Sammova, souboje jsou docela ve Woo stylu, s dlouhými záběry na oči soupeřů, krůpějemi potu a nevyřčenými dialogy. Woo, který si tu zahrál poměrně legrační, takřka mlčenlivou postavičku tu herce studia Golden Harvest postavil do dost netypických rolí. Dramaticky vyznívající Jackie Chan a záporný mandžu v podání Sammo Hunga, to se jen tak nevidí. Jackie Chan položí doslova život za svého režiséra a to mně dost pobavilo, swordsman s flétnou byl doopravdy hodně Wooovský.Jako srdcař pro Johna nemůžu dát míň, než čtyři, ale co se jeho ranné tvorby týče, Last Hurrrah for Chivalry tohle prostě není. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Nikoliv plnohodnotný film jako spíše baletní přetstavení jménem kung-fu. A rozhodně se mi líbí o dost více než princ v namodralém trikotu obklopený labutími tanečnicemi v bělostných sukýnkách. Kung fu je tanec a stejně jako u muzikálu nehodnotíte děj, ale zda zpívají či bojují mistři svého oboru. A to tento film splňuje. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

Yun Fei, žák Šaolinu, se vydává na cestu, aby splnil nelehký úkol. Musí zabít nelítostného tyrana Shih Shao-Fenga, který chce zničit všechny muže Šaolinu. Zpočátku se může spolehnout jen sám na sebe, ale pak potká dva muže, kováře a bojovníka přezdívaného Tulák. Společně vymyslí plán a vydají se do boje, ve kterém jsou odhodláni zemřít. Scénář : John Woo. Kamera : Yung-Chi Liang. Hudba : Joseph Koo. ()

Wishkah 

všechny recenze uživatele

No jak to říct. Při sledování filmu sem měl v příběhu docela bordel. Postavy mi přišly takové plýtké a divné. Tedy kromě šermíře. Tan byl zajímavě vykreslený i zajímavě zahraný. Zbytek mišmaš. Bojové scény ale už jsou jiná kávička. Nejvíc mě zaujal Jackie Chan a jeho boj s tyčí. Ten chlapík by měl s tyčí bojovat častěji. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Buch, prásk, buch, buch, buch, prásk, prásk ala Kung-fu hadr v taktovce Johna Woo s tehdá mladičkým Jackie Chanem. Tenhle styl zrovna v lásce nemám, ale film jsem vidět chtěl, i když jsem čekal, že se u toho zas tak nepobavím. Oni to všecko berou děsně moc vážně, ale na svojí dobu to má docela zásadní boje, a to se šlechtí. Jackie Chan je frajer, divím se, že to po tom všem takhle rozdejchal, když si uvědomim, kolik kaskaderskejch kousků zvládnul, kolikrát se zranil a kolikrát to dotáčel se zlomeným žebrem, kotníkem a tak dále. Toho si musí člověk šlechtit jak to jenom jde, včetně tohoto filmu. Pro kungfufily to bude určitě parádní film, ale mě jaksi ničím nedokázal zaujmout, jen a pouze tím, že na tom spolupracoval Woo s Chanem. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno