Reklama

Reklama

Akčný balet, pri ktorom namiesto činelov cinkajú na podlahe vystrelené nábojnice, kde namiesto bubnov cvakajú zarážané zásobníky a namiesto huslí znie zvuk striekajúcej krvi.Trojica "hrdinov" prvého dielu sa síce na konci zmenila na dvojicu, ale to neznamená nič, čo by sa nedalo napraviť. Najmä, keď sa ukáže, že Mark Gor mal brata Kena. Ten má síce v New Yorku reštauráciu, ale keď sa do hry dostane mafia, šialený boss, mŕtve dievča a bývalí priatelia jeho brata, musí vziať do ruky namiesto varešky zbraň. A dokáže to rovnako dobre ako jeho brat... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (120)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Zklamání. Čekal jsem asi hodně a dostalo se mi velmi málo. Od Johna Woo čekáte řežbu a zde se vám první povedenější přestřelky dostane až po hodině filmu a film se celkově více soustředí na emoce, které jsou v mnoha scénách spíše směšné. Je sice pravda, že závěrečný masakr je povedený, nepřekryje nudu, která mě celý film provázela. Jeden z nejslabších Johnových film. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Druhej díl mi po většinu doby přišel o něco málo slabší než jednička, i když je pravda, že děj se zdá být promakanější, nicméně mě to tak nebavilo a docela znatelně mi tu chyběl Mark(Chow Yun-Fat) a jeho cool drsná image, ovšem Woo asi vytušil že bez Chowa to nepůjde a tak ho do filmu celkem chytře, i když dost jednoduše, zase dostal a mohlo začít závěrečný peklo, kde se naprosto, ale fakt úplně totálně rozmasakruje velký sídlo až po strop naladovaný tak 200 zabijákama a já byl nakonec snad i spokojenější než u jedničky, jelikož pohled po závěrečným masakru na podlahu pokrytou krví a mrtvolama, byl fakt impozantní ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Síce dejovo jednoduchšie a nie až také vyhrotené ako prvý diel, ale zato výrazne lepšie zrežírované (toto už je Woo v klasickej podobe), prirodzenejšie zahrané (predsa len mi Chowovo prehnane fyzické herectvo v jednotke trochu vadilo) a celkovo hladšie a dynamickejšie. Nuž a tie záverečné jatky... tie sú proste NEUVERITEĽNÉ! Nie je tu síce viac mŕtvych ako vo finálových showdownoch v Killerovi alebo Hard Boiled, ale zabíja sa rýchlejšie, hromadne, krv čliape na všetky strany, dojem ukrutného masakru je proste intenzívnejší ako v nasledujúcich woo-ovkách. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Nebudu řešit extrémní vypjaté, po asijsku expresivní emoce (průzračné jak u 6letých dětí), primitivní scénáristickou kličku, vracející do hry frajerského Chow Yun-Fata, ani vzhlížení k legendárnosti jedničky. Protože někdy po půlce do sebe všechno zaklapne a glorifikovaná hrdinskost pro "čest a přátelství" vyústí v ikonický mix s krvavým střílecím masakrem v záporákově sídle s nespočetným "bodycountem". [Kterému jsem napoprvé nadšeně fláknul plný počet.] ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tady uz je Woo precejen zkusenejsi a je to na filmu videt. Nejvetsi problem filmu je Chow Yun-Fat, kterej v minulym dile zemrel a tak se muselo nejak chytre vymyslet, jak ho vratit, kdyz se stal hvezdou. Nastesti nezvolili moznost, ze by obziv, takze bratr dvojce je docela dobrej napad, ale kuli tomu je dej misty krapet zmatenej a je tu zbytecne moc postav. Ale jinak je pribeh docela dobrej, jak se postupne vsichni zamotavaj zpet mezi triady. Ve filmu je vic akce, vic krve a to by samo o sobe stacilo na 5*, jenze pak pride zaverecnejch 15 minut, kdy de Chow a kamaradi vycistit barak a to je naprosto neskutecnej masakr, jenom za nej by si film zaslouzil tech 5*. Nechci film srovnavat s prvnim dilem, kazdej ma co nabidnout a oba sou skoro na stejny urovni, takze tezko rict, kerej je lepsi, me se libily nastejno. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (7)

  • Počet mrtvých ve filmu je 199. Ken (Yun-Fat Chow) jich zabije 78. (ČSFD)
  • Ve filmu je scéna, kde vidíme skupinu mladých teenagerů, co nosí na sobě dlouhé kabáty. Předchozí film byl tak populární, že mladí lidé v Hongkongu se oblékali jako hlavní postava prvního dílu Mark Gor (Chow Yun-Fat) a tato scéna tento trend v podstatě komentuje. (tequilla)
  • Při sestříhávání filmu se objevily první spory mezi režisérem Johnem Woo a producentem Tsui Harkem. Týkaly se zejména některých scén, které chtěl Woo dát do filmu, zatímco Hark je nechtěl a dokonce chtěl vystříhat některé režisérem vložené scény do finální verze filmu. Podobný případ nastal o dva roky později při sestříhávání filmu The Killer (1989), také režírovaný Johnem Woo. (tequilla)

Reklama

Reklama