Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(8)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (54)

silentname 

všechny recenze uživatele

Musím povedať, že 1. séria "Wednesday" dopadla vysoko nad očakávania. Nemôžem povedať, že by som sa dočkal najlepšieho predstavenia celkovej rodiny Addamsovcov, no čo sa Wednesday samotnej týka, tak Jenna Ortega sa skutočne ukázala veľmi dobrou voľbou do tejto role. Myslím si, že má v sebe tú temnú stránku, no v jadre sme vždy dokázali v nej vidieť aj jej ľudskú stránku. Ktorú v sebe má istým spôsobom zakorenenú. Len sa na svet díva trošku inak, ako mnohí ostatní. S ňou ako takou nemám žiadny problém. Rovnako nemám žiadny problém s ostatnými študentmi na škole ... ako napríklad jej spolubývajúcou Enid, ktorá seriálu skutočne dáva to čo pri Wednesday potrebuje. Trošku viac pestrofarebnosti. A v závere skutočne príde jeden z najlepších momentov, ktoré som si medzi oboma protagonistkami skutočne užil. Finále je na mňa trošku moc do Harry Potter štýlu, kde nás čaká veľký súboj a veci budú dôležité a podobne. Nie je to nič nové a ani tu to neprináša nejaké nové momentky. Je tu však pár vecí, ktoré v závere stoja za to, no nebudem o nich hovoriť, nakoľko by išlo o slušné spoilery. Vyzdvihnem však ešte Freda Armisena v role strýka Festera a Vec je rovnako úžasný ako povedali všetci. Som zvedavý kam sa seriál posunie ďalej a na tomto mieste si ešte aj zaspomínam na dnes už zosnulú Lisu Loring, ktorá prvýkrát zahrala postavu Wednesday. Vyzerá to, že nás čaká ďalší smutný rok. Hodnotenie: A- ()

vydumnica 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Wednesday je ako rollercoaster, jednotlivé epizódy sa mi striedavo páčili a nepáčili. Keď sa mi už zdalo, že je to zakaždým lepšie a lepšie, potom to u mňa kleslo, tak zase vystúpilo na krásnych 5* za predposlednú epizódu a vo finále kleslo na 1*. To sa mi snáď ešte pri nijakom seriáli/ minisérii nestalo. Na Wednesday som bola celkom zvedavá. V detstve som sledovala Addamsovcov, ale možno to je trochu problém, asi je lepšie Wednesday brať ako samostatnú kapitolu. Plusy: Obsadenie Jenny Ortega! Skvelý herecký výkon. Potešila aj Christina Ricci a moje sympatie si získala aj Emma Meyers. Ďalej hudba, kostýmy a výprava. Prostredie sa mi tak páčilo, že som si až musela vygoogliť lokalitu. Nevermore Academy je Cantazucino Castle v Rumunsku. Za zmienku stoja aj trefné a veľakrát aj vtipné hlášky, vlastne to bolo to najlepšie😉👍. A teraz mínusy. Gomez Addams!!! Bolo to utrpenie sledovať ho, veľmi nešťastná voľba. Paródia na šarmantného Gomeza. Catherine Zeta Jones tiež žiadna sláva, ale Gomez a Morticia spolu och to bola "nejhorší kombinace k vidění"! A čo mi úplne pokazilo dojem zo seriálu bolo veľmi slabé finále! Celková zápletka sa mi nakoniec vidí veľmi obyčajná, predvídateľná, nezaujímavá až nudná, ba dokonca až banálna, veľké sklamanie. Nakoniec mi celá 1. séria vyšla len priemerne, až ma to mrzí, lebo niektoré epizódy boli fakt super. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Vliv Tima Burtona je znát, na první pohled zaujme lehce morbidní a ujetá výtvarná stránka projektu ovlivněná gotickým stylem. Velkým kladem je obsazení zajímavé a především charizmatické Jenny Ortegy, která se snad pro roli Wednesday narodila, typově do role výstřední, uhrančivé outsiderky dokonale zapadá - navíc  si roli užívá a zaslouženě seriálu vládne, dává mu "švih". Projekt limituje scénář, který od začátku dává jasně najevo, že cílovou skupinou diváků mají být teenageři. Zatímco v první půli byl přesah pro jiné věkové kategorie výraznější a díly jsem si víc vychutnával, druhá půle dojem komerčního projektu pro "náctileté" spíš zvýrazňuje. a sestupný dojem nezachraňuje ani finále. Přesto - vzhledem k trvalé přítomnosti Ortegy na place - nemám nejmenší problém s obhájením čtvrté hvězdičky. Celkový dojem: 75%. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Finále sice prokázalo, že scénář nebyl zdaleka tak dobrý jak jsem se zpočátku domníval, ale i tak se Timu Burtonovi podařilo svými čtyřmi epizodami vybudoval opravdu silné základy pro tento seriál. Ani to však nestačilo, neboť záhy se otěží chopí dvojice nezkušených aktivistů a celé to velmi rychle ztrácí své kouzlo. Z ničeho nic se tak atmosféra převrátí do prázdného teen dramatu, ve kterém se vše točí kolem vyšetřování, při němž naše hlavní hrdinka poměrně brzy ustupuje od svých základních hodnot, až je z ní vlastně jen obyčejná emo/goth holka s maskou drsňačky. Pro něco takového jsem však seriál sledovat nezačal a i když přeci jen ještě svitně naděje na úctyhodný konec, stejně to končí spíše trapasem. Abych také připsal nějaké klady, tak vizuál je úchvatný, černý humor funguje také dobře. A asi nemám vůbec nic, co bych mohl vytknout Jenně Orteze, která svou roli ztvárnila bezchybně a hlavně díky ní považuji celé dílo za vcelku příjemnou, ale ne tak temnou jak bych rád, oddechovku. Asi bude fér ohodnotit třemi hvězdami, ale vzhledem k tomu jak moc jsem si užíval první polovinu seriálu, jsem velmi zklamaný. 55% ()

L_O_U_S 

všechny recenze uživatele

Strašně rád bych hodnotil výš, ale… ty vole, já nevím. Zpočátku mě to fakt bavilo. Wednesday je taková, jakou ji známe z dřívějška (myšleno z těch dvou devadesátkových filmů, původní seriál jsem zatím neviděl) – asociální a sarkastická až za hrob. Navíc Jenna Ortega se pro tuhle roli fakt hodí. A Elfmanova hudba dost padne. Jenže… Opět jsem se dost možná spálil tím, že jsem seriál sledoval s většími prostoji, takže když se vám mezi epizodami vykouří z hlavy půlka předchozího dílu, zamrzí to. Netuším, proč už seriály nemají na začátku každého dílu rekapitulaci pro nás zapomnětlivé a roztržité blbečky, ale taková je holt situace; navíc mám pocit, že tyhle seriály prostě vznikají tak, aby je člověk sjel najednou (těžko říct, jak bych si v devadesátkách vychutnal Městečko Twin Peaks, kdybych musel týden co týden čekat na nový díl). Možná je to těmi prostoji, možná je fakt scenáristický nedostatek, když Wednesday tahá Čechovovy zbraně coby detaily z předchozích dílů jako králíky z klobouku, aby se posunula k řešení ústřední záhady. Jenže Čechovovy zbraně byste si především měli všimnout, žeáno, ne že si během osmého dílu ústřední hrdinka vzpomene na náhrdelník z pátého dílu, na který si stejně divák nepamatuje, protože byl zmíněn ledabyle a lajdácky. Celé to vyvolává dojem, že tvůrci vlastně pořádně nevědí, co dělají a kam to celé má směřovat. Mrzí mě to, zvlášť, když hodnocení ostatních uživatelů jsou obecně dost pozitivní. I ta myšlenka obdivu k jinakosti, kdy se z dřívějších „vyvrhelů“ v podstatě stávají normíci (ať už se bavíme o LGBT+ či prostě jen o lidech, co nezapadají), se tak nějak vytrácí. (1 397.) ()

Galerie (246)

Zajímavosti (31)

  • Slečna Thornhillová (Christina Ricci) říká Wednesday (Jenna Ortega): „You're alike, you and I,“ („Jsme si podobní, ty a já“). Obě herečky hrály Wednesday Addams, takže toto tvrzení je pravdivé a doslovně přesné. (HanzoBureshi)
  • Písací stroj Wednesdays nemá anglické rozloženie QWERTY, ale nemecké QWERTZ. 1) klávesy "Y" a "Z" sú vymenené oproti svojim miestam na anglických klávesniciach, pretože "Z" sa v nemčine používa častejšie ako v angličtine; 2) vidno jedinečné nemecké znaky, konkrétne eszett (dvojité S, ktoré vyzerá ako grécka beta) a U-umlaut; 3) posunuté znaky na číselných klávesoch sa výrazne líšia od anglických písacích strojov tej doby. Je na ňom tiež vidieť vek: nie je tu kláves "1", ktorý bol nahradený malým písmenom "L", pretože na papieri vyzerali rovnako. Až s príchodom počítačov bolo potrebné rozlišovať medzi "l" a "1". Nemecký písací stroj sa celkom dobre hodí k Wednesdayovmu (Jenna Ortega) dokonalému ovládaniu nemčiny, ako zaznelo v epizóde Friend or Woe (2022), keď sa snažila odradiť nemeckých turistov od toho, aby si zobrali "pravú" karamelku. (molcan2)
  • Počas rodičovského víkendu podáva Enid jej matka letáčiky na "lycantrophy conversion camp", aby jej takýmto spôsobom pomohla zvlčiť. Conversion camp je označenie pre jednu z akcií konverznej terapie - pseudovedeckej a neetickej metódy používanej primárne fundamentalistickými cirkvami v USA. Podľa autorov má táto metóda pomôcť LGBT ľuďom zbaviť sa "nežiadúcej" sexuálnej orientácie a stať sa sociálne akceptovaným heterosexuálom. Rovnako ako LGBT v očiach autorov terapie je aj Enid v očiach vlastnej rodiny vnímaná ako spoločensky nezapadajúca a nežiadúca. (RigorMortis)

Reklama

Reklama