Slow Horses

• Velká Británie Slow Horses
Velká Británie, (2022–2024), 18 h 3 min (Minutáž: 40–53 min)

Will Smith

Předloha:

Mick Herron (kniha)

Gary Oldman, Jack Lowden, Kristin Scott Thomas, Rosalind Eleazar, Saskia Reeves, Christopher Chung, Aimee-Ffion Edwards, Kadiff Kirwan, Freddie Fox (více)

Táto dôvtipná špionážna dráma sleduje nefunkčný tím agentov MI5 a ich nepríjemného šéfa, známeho Jacksona Lamba, ktorí sa pohybujú v podfukoch špionážneho sveta, aby ochránili Anglicko pred zlovestnými silami. (Apple TV+)

Rockerman

Velmi zábavné! Jak outsideři, odložení z MI5 dokážou vyřešit jeden velmi zapeklitý případ, ve kterém je namočeno několik vysoce postavených lidí (žen!). Tak to vypadá, když jsou na takových místech opět silně protěžované ženy. Někdy trochu přehnaná snaha, ale většinou vtipné a svižné. Tradičně výborný Gary Oldman. Na druhou řadu se těším. ()

F.W.Colqhoun

I want my people here doing nothing. Styčných ploch mezi chytrými špionážními romány Johna le Carré a seriálem Apple+ pár je, je tu ale též podstatný rozdíl. Slušná, nikoliv skvělá žánrová zápletka, cynické prostředí MI5 a řekněme Gary Oldman, který rolí řídícího Lamba odkazuje k fantastické roli ve filmu, který pravděpodobně málokdo z diváků série viděl, zůstávají inspiračnímu zdroji věrné, tvůrci ale amputovali z potenciálu to podstatné - Carrého umění vykreslovat charaktery svých žánrových knih jako přirozeně komplikované bytosti. Prostě zábavný seroš. ()

Mlle

Asi vůbec nejlepší seriál s krimi/thriller/špionážní zápletkou, který jsem viděla během posledních mnoha let. Perfektní performeři jsou sympatičtí, hodnověrní a neuváznou v jediném slabém místě, to postrádá i scénář a režie. Komické vložky coby inteligentní humor v britském stylu vždy perfektně sedí a opravdu, přirozeně rozesmívají. Nic tu není „na sílu“. I teaser na Season 2 nalákal. Obzvláště v dnešní hyperglajšajtizující době navíc oceňuji hned několik nepokrytě hozených rukavicí do politického bahna těch, kdo ji vedou. ()

M.i.k.e

víceméně komorní špionážní konverzačka, která hezky ukazuje, že věřit se nedá nikomu ani v rámci jedné organizace. O co je tenhle seriál nenápadnější, o to je ve výsledku zajímavější a tak tu v rámci zápletky máme dvě stáje MI5 - tu hlavní a pak pomalé koně, což jsou agenti, kteří byli odsunuti bokem aby nikde nepřekáželi a nenapáchali žádnou škodu. Bohužel pro hlavní stáj ti "pomalejší" odhalí, že s medializovaným únosem islámského chlapce není všechno tak jak se zdá, čímž se roztočí kolečka zákulisních bojů v jejichž čele stojí Kristin Scott Thomas a Gary Oldman. Hlavně Oldman si pak svého skoro vysloužilého pragmatického salámistu a alkoholika solidně užívá. Sem s druhou řadou...75% ()

JitkaCardova

Užila bych si casting, vtípky, odkazy i atmosféru, kdyby ve scénáři fungovala alespoň elementární logika (za všechny ty vyšší desítky zvednutých obočí jeden vzorek: to Cartwright vážně objeví kompromitující fotografie na Tavernyovou uvnitř budovy MI5, v registrech na personálním oddělení, ve složce pojmenované "Fiasco", pod písmenem F? protože ho to napadlo? wtf, a předtím i potom ještě mockrát). Ještě že jsme se dívali s o., s ním se dá udívat cokoli a vždycky nás to posílí. *~ ()

• Znělku seriálu složil a nazpíval frontman britské rockové kapely Rolling Stones Mick Jagger. (123Film)