Reklama

Reklama

1883


Toto není vaše nebe (E10)

(epizoda)
  • USA This Is Not Your Heaven (více)

Obsahy(1)

James a Margaret čeká těžké rozhodnutí. Shea a Thomas pomáhají jednomu ze své skupiny. (SkyShowtime)

Recenze (18)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Známe umanutého Kevina Costnera, známe už i jeho zatvrzelé předky. V pevnosti žádný doktor není, možná pár felčarů. Cestu dál volí jen někteří, každopádně se blíží Montana, místo, kde má být dobře, nicméně zdravotní stav důležité postavy je velkým tikajícím otazníkem. Z původně rozkošné dívky je smířená žena, Isabel May ji hraje skvěle. Pár kaněk to mělo, ale celkově Sheridan předvedl solidní kombinaci melancholické romance a drsného světa plného kovbojů a indiánů. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Důstojné a hodně dojemné finále tohoto úžasného seriálu z doby osidlování. Vynikající a nesmírně uvěřitelný vývoj postav napříč celým seriálem. Nezbývá mi, než se posunout v čase o pár let dále do roku 1923, neboť je mi ve společnosti hrdinů Taylor Sheridana nesmírně dobře. Je úplně neuvěřitelné, že existovala doba, kde šlo nabýt pozemek do osobního vlastnictvím jen umístěním kůlů do země. [90 %] ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Přiznám se,  brečela jsem. Celkově to byl nádherný seriál,  který vysvětluje umanost Costnera v taktéž skvělém seriálu,  který jsem doslova zhltnula. Jeho předci to neměli lehké. Zde nádherná kamera,  hudba,  byla to poklona všem lidem,  kteří přišli osidlovat,  byť indiánská území. ()

Radda 

všechny recenze uživatele

Hodně emocionální finální epizoda, která zakončuje jedno velké putování napříč prériemi. Kdybych mohl, dal bych snad i těch 6 hvězdiček. Celou dobu jsem si říkal, jak chtějí ukončit takto bezchybný a dechberoucí příběh, kde epizoda co epizoda atakuje 5 hvězd, ale stejně se jim to nakonec povedlo víc než bravurně. Poslední dvě finální scény, James s Elsou a hlavně ta následující s Sheou, mě dojaly a dost emočně zasáhly, což se stává opravdu málokdy. Víc k tomu není co dodat a můžu jen stroze napsat, že Sheridan je naprostej bůh, který si mě zaháčkoval na dlouhou dobu dopředu. ()

William_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kapitán Shea v podání úchvatného Sama Elliotta si mě získal a jeho poslední scéna byla vrchol tohoto počinu jménem 1883. Bohužel s kapesníčkem v ruce. Ostatní také bravurní výkon a nemá cenu psát další slova, tohle si musí každý zkouknout sám. ()

janesX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bolestivá epizóda a pre mňa presne taký záver, aký som si neprial (a ani som ho nepredvídal), na druhej strane takýto koniec má silu v tom, že pôsobí ohromným spôsobom ako ochutnávka podobných koncov pre tých z nás, čo niečo tak ťažké nezažili, ale ktoré sú všade okolo nás v reálnom živote a dejú sa neustále. Inými slovami bol to silný príbeh na ktorý sa nezabúda, lebo sa môže stať hocikedy a hocikde, skutočne a niekde blízko. ()

LachtanShows 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I když jsem seriál rozkoukal už koncem srpna, stejně je cítit, že jde o svižnou minisérii. Ještě jsem se nenabažil všech zdejších postav a už jsem s nimi musel rozloučit. Rozhodně fakt nejlepší minisérka, co jsem za celý letošní rok viděl. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Melancholicky a smutny dojazd tejto uzasnej vypravy s velmi otaznymi, zato vsak uveritelnymi osudmi. Zaujalo ma rozhodnutie, nechat na predstavivost divaka, ako to vyzera...na tom mieste, pri stromoch. A ako sme si uz zvykli, aj tento diel ukoncil obraz divokej prirody a myslienka mladej zeny davajuca podnet k zamysleniu. 80% ()

muti 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sheridan tlačí na pílu ako keď treba odrezať nohu od kolena, proste sa do toho oprel a šiel all in. A ako pozerám, tak my s ním. Dalo sa inak? Koncovka pre pár postáv a prvé slová pre iných. Pozoruhodné boli aj indiánske medicínske znalosti. Vidíme sa o 7 generacii ()

La 3na

všechny recenze uživatele

Celou dobu jsem věděl, že to tak musí skončit a přesto jsem si do poslední chvíle přál aby to mohlo být jinak. Sheridane jsi génius a pěkný parchant! ()

horskejvlk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No a co dál ? Jsme na místě Montana, z původní karavany osadníků nepřežil takřka nikdo. Velmi realistické za chyby se platí a i zbytek osadníků se šeredně přepočítal když si mysleli že již jsou zkušení, ještě že mi k srdci nepřirostli, bylo mi líto jen těch dětí, ani nemohli neboť v seriálu jen vyplňují stafáž hrdinové příběhu jsou již dáni. Jen ti hrstce osadníků kterým nám seriál dovolil bližší seznámení přežil. Chtěl jsme vidět i pozdější lopocení rodiny na svém novém pozemku v  80 letech. 19. Století ale už je konec příběhu, Škoda. ()

Reklama

Reklama