Reklama

Reklama

Pia Lindström

Pia Lindström

nar. 20.09.1938 (85 let)
Stockholm, Stockholms län, Švédsko

Biografie

Friedel Pia Lindstrom je televizní novinářka, příležitostná herečka a první dítě slavné švédské herečky Ingrid Bergman.

Pia je jediným dítětem Ingrid Bergman a jejího manžela – švédského neurochirurga Dr. Pettera Arona Lindstroma. Pia byla silně ovlivněna matčiným odchodem od ní a jejího otce za italským režisérem Robertem Rossellinim. Piin otec vedl dlouhý boj o její opatrovnictví a nakonec mu byla svěřena do péče. Pia se se svou matkou neusmířila až do roku 1957. Její matka se vdala za Rosselliniho 24.května 1950, spolu měli syna Roberta Ingmara /1950/, a dvojčata Isabellu a Isottu narozené v roce 1952.

Pia Lindstrom začala svou filmovou a rozhlasovou kariéru jako reportérka pro televizní stanici KGO-TV v San Franciscu. V roce 1971 odešla do newyorské televize WCBS-TV. V letech 1973-1997 byla moderátorkou zpráv  a také divadelní a uměleckou kritičkou pro televizi WNBC-TV v New York City. Účinkovala v několika TV pořadech a filmech převážně italské výroby. Mezi ty významné můžeme zařadit klasické drama ZORBA THE GREEK /1964/, italský krimi horor LA DONNA DEL LAGO /1965/, kde hrála roli Adriany, nebo švédský film RUSAR I HANS FAMN /1996/, kde hrála roli jí dobře známou a to TV reportérky.

Je držitelkou ceny Emmy Award pro vynikající přednes v kategorii zpravodajství a za svou práci v poli TV reportáží byla taktéž oceněna cenou Associated Press Broadcaster's Award.

Pia Lindstrom byla třikrát vdaná a má dva syny Justina a Nicholase Dalyho. V současnosti /2013/ je vdaná za právníka Johna H.Carleye.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herečka

Účinkující

Scenáristka

Dokumentární
1996

Ingrid Bergman Remembered (TV film)

Producentka

Dokumentární
1996

Ingrid Bergman Remembered (TV film)

Reklama

Reklama