Reklama

Reklama

Jean Girault

Jean Girault

nar. 09.05.1924
Villenauxe-la-Grande, Aube, Champagne-Ardenne, Francie

zem. 24.07.1982 (58 let)
Paříž, Île de France, Francie

Biografie (1)

Tento ojedinělý filmařský zjev v dějinách komediálního filmu se již bohužel nikdy nebude opakovat, ke smůle všech milovníků krásného čistého humoru a pravdy. Mluvím zde o muži s nevýslovně širokým rozhledem v oblasti světové komiky. Jean Girault se teprve ve svých pětatřiceti letech dostává skrze složitý osobní život k filmu, u kterého zůstává až do své příliš předčasné smrti. To teprve jeho velká charismatická osobnost, kolegy označovaná jako "dar z nebes",… (více)

Zajímavosti (8)

Četník a četnice (1982)

  • Michel Galabru poznamenal, že napriek svojej chorobe bol Louis de Funés permanentne veselý. Poznačila ho až smrť Jeana Giraulta: „Hranie ho zrazu prestalo baviť. Na celej jeho osobe bolo vidieť problémy. Jeho hlava, úplne zaborená do pliec, pôsobila dojmom, že ju pohltil golier košele. Uzavrel sa do seba ako ustrica.“ (Arsenal83)

Četník a četnice (1982)

  • Louis de Funès (Cruchot) nabídku na nový díl série rád přijal, přestože se mu nápad s četnicemi už od začátku nelíbil. Ostatně si sám uvědomoval, že jejich představitelky nemají jiné přednosti než svá těla. Ale natáčení si poměrně užíval, až do chvíle, než tragicky zemřel jeho velký přítel a režisér série Jean Girault. Poté se začalo uvažovat o tom, zda má cenu v natáčení pokračovat. Ale nedalo se nic dělat, snímek už spolykal mnoho peněz a musel být dotočen. Režie nebyla předána Funèsovi, ale asistentovi Tonymu Aboyantzovi, který se na sérii podílel už od prvního dílu. Film opravdu dotáhl do konce, ale dobrá nálada při natáčení byla od smrti Giraulta ta tam. Funès byl melancholický, tiše meditoval nad smrtí svého přítele. Film už ho vůbec nezajímal, což u něho bylo nezvyklé. Tonymu sem tam radil, ale když padla poslední klapka, tak si všichni oddychli, že to mají za sebou. Zbývá už jen dodat, že film v kinech kasovní úspěch nezaznamenal. (Pierre)

Četník a četnice (1982)

  • Během natáčení zemřel režisér Jean Girault, zároveň nejlepší přítel Louise de Funèse. Původně se pod jeho vedením měl natáčet i další film četnické ságy s názvem "Četník u Waterloo", v němž by Cruchotova parta cestovala časem. Bohužel o rok později zemřel i Louis de Funès a tak sedmé pokračování zůstalo jen v šuplíku. (fandalehy)

Galerie (2)

Reklama

Režisér

Scenárista

Herec

Filmy
1963

Pouic Pouic

Účinkující

Reklama

Reklama