Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Komedie
  • Dokumentární

Biografie (7)

Ryan Coogler (režisér / scenárista / producent)

25.07.2013

Cesta amerického černošského režiséra Ryan Cooglera k filmu byla bezpochyby nevyzpytatelná. Během studií se Ryan snažil nezaškatulkovat a tíhnul k práci pro komunitu. Jeho fotbalové stipendium mu umožnilo rozvíjet se mimo jiné i v oblasti chemie, která měla vyústit ke studiu medicíny. Jeho směřování mu však změnila jedna… (více)

Colin Trevorrow (režisér / scenárista / herec)

13.04.2013

Colina Trevorrowa lákala práce v zábavním průmyslu natolik, že už jako student střední školy i Tisch School of Arts newyorské univerzity lhal o svém věku, aby se dostal ke stáži v komediálním pořadu Saturday Night Live nebo v talk show Grega Kinneara. Jak sám říká: „Musíte být v tomhle průmyslu nečestně ambiciózní, protože je… (více)

Genndy Tartakovsky (režisér / scenárista / tvůrce)

07.10.2012

Člověk, který definoval dětství několika generací, animátor Genndy Tartakovsky, se narodil roku 1970 v Moskvě. V sedmi letech se společně s rodinou přestěhoval do Chicaga, kde se mohl poprvé seznámit s kreslenými filmy Warner Bros. a komiksy, které následně pro své potěšení překresloval. To ho během následujících let nepustilo,… (více)

Peter Hedges (scenárista / spisovatel / režisér)

26.08.2012

Nadaný režisér a hlavně scénárista Peter Hedges započal svoji uměleckou dráhu jako divadelní herec a občasný režisér na Valley High School v jeho rodné Iowě a poté v North Carolina School of Arts.„S uměleckými školami se to má tak, že čím víc dřete, tím lépe na tom ostatní jsou. Skutečně jsem tehdy byl nejpracovitějším žákem… (více)

Mark Andrews (režisér / scenárista / herec)

18.08.2012

Malování se věnuje od tří let a jeho dobrý kamarád Andrew Stanton ho za jeho talent nenávidí. Během střední školy se však málem na umění vykašlal a chystal se odejít do armády, než ho jeho kamarádi přemluvili do několika kurzů, z nichž mu právě ten v Santa Marii poskytl první informace o Kalifornském institutu umění CalArts,… (více)

Fred Armisen (herec / scenárista / tvůrce)

13.06.2012

Rodák z Mississippi, ale duší Newyorčan se může pyšnit venezuelskou krví po matce a japonsko-německým původem po otci. Fred možná působí jako tichošlápek, ale ve vteřině se dokáže změnit v Baracka Obamu nebo temperamentního Dominikánce. Proto není divu, že se jednoho dne rozhodl ukončit School of Visual Arts v New Yorku, vydat… (více)

Don Rickles (herec)

12.03.2011

Celým jménem Donald Jay Rickles se narodil v New Yorku do židovské rodiny, jejíž kořeny sahají až do Litvy nebo Rakouské monarchie. Po střední škole odešel bojovat jako člen U.S.NAVY do Tichomoří. Po návratu z války vystudoval Americkou akademii dramatických umění, ale kvůli nedostatku pracovních příležitostí se rozhodl vydat… (více)

Reklama