Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Komedie
  • Dokumentární

Obsahy (34)

HitRECord on TV

HitRECord on TV (2014) (seriál)

Už vás nudí seriály, které mají jedny scenáristy, kameramany, skladatele nebo nedejbože herce? Tak právě pro vás je kolaborativní projekt Josepha Gordon-Levitta, který se po rozkvětu na internetu dostává i na televizní obrazovky. Unikátní epizody sjednocené ústředním tématem (číslo jedna, fantazie, hry, peníze,...) a prací tisíců lidí z celého světa nabízejí široký záběr nejenom stovek videokamer, ale také záběr přenesený, který zahrnuje krátké filmy, animace, písně či dokumenty ze světa vědy či přírody. Tak stiskněte zelenou šipku vpřed a kochejte se, co stvořili ti, kteří pro změnu zmáčkli červený kroužek.

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (2014) (pořad)

Po více než čtyřiceti letech se vrací klasická The Tonight Show stanice NBC zpět do New Yorku. Žezlo protentokrát svižně přebírá Jimmy Fallon s kapelou The Roots, aby přinesli v televizním balení hip hopové řádění, Twitter, zparodovali populární seriály, zahráli si nejnovější videohry a nebo s hvězdami šoubyznysu šarády. Tak zapněte saka a jdeme na to.

The Spoils of Babylon

The Spoils of Babylon (2014) (seriál)

Velkolepá parodie na neméně velkolepé televizní série minulých dekád nabízí přehnaně dramatický příběh ropného magnáta Jonase Morehouse (Tim Robbins) a zakázané lásky mezi jeho dcerou Cynthiou (Kristen Wiig) a nevlastním synem Devonem (Tobey Maguire). Kdo bude brečet více kýčovitě, kdo bude pronášet patetické proslovy, kdo se pustí do srdcervoucích gest a kdo vypije více červeného vína? Odpovědi naleznete v komediální minisérii televizní stanice IFC The Spoils of Babylon. Anebo také ne.

Was It Something I Said?

Was It Something I Said? (2013) (pořad)

Citáty jsou zajisté bezednou studnicí vznešených myšlenek, ale v případě britského panelového pořadu Was Is Something I Said? i zdrojem výborné zábavy. Hlavně pokud musí osvědčení angličtí komici jako Richard Ayoade nebo Micky Flanagan doslova bojovat o slova. Co se kdy a jak řeklo? A dokáží hosté moderátora Davida Mitchella přijít s dostatečně vtipnými komentáři na účet citovaných? Už teď si můžete být jistí, že ano.

The Daily Show

The Daily Show (1996) (pořad)

Oceňovaná, oblíbená a užitečná, takové je The Daily Show, která si může získat i vás, pokud tedy nestojíte na těch nejvzdálenějších koncích politického spektra. Jon Stewart a jeho "po čertech nejlepší zpravodajský tým" totiž poctivě sledují, co lidé tvrdí; dohledávají, co tvrdili předtím, a poté navrhují, co by mohli tvrdit příště, aby nevypadali před celým světem jako naprostí hlupáci. A věřte, že je takových citátů, zpráv a událostí v každodenním politickém či televizním rybníčku Spojených států více, než se sluší.

Mea Maxima Culpa: Silence in the House of God

Mea Maxima Culpa: Silence in the House of God (2012)

Známý britský vědec a odpůrce náboženství Richard Dawkins řekl, že pohlavní zneužívání je nepochybně odporné, ale napáchaná škoda je pravděpodobně menší než dlouhodobá psychická újma způsobená katolickou výchovou. Zda tomu tak je, musíme rozhodnout podle svého uvážení již sami, ale pomoci nám k tomu může dokument z produkce HBO, ve kterém se ostřílený tvůrce Alex Gibney zaměřil na pohlavní zneužívání dětí, které otřásá katolickou církví a celým světem. Od komorního příběhu několika zneužívaných hluchoněmých chlapců se dostáváme ze Spojených států až do samotného Vatikánu, který ukrývá širokou síť neomluvitelných činů, jež pomáhal splétat samotný papež Benedikt XVI.

Jak se krade tajemství: Příběh Wikileaks

Jak se krade tajemství: Příběh Wikileaks (2013)

Někteří ho považují za zločince či teroristu, druzí za hrdinu či obyčejného humanistu, snažícího se změnit svět. Julian Assange, zakladatel společnosti WikiLeaks, se s nadsázkou objevil v médiích téměř ze dne na den a svým tažením proti tajemstvím si získal řady příznivců i odpůrců. Uznávaný dokumentarista Alex Gibney se zpětně pokusil objektivně nahlédnout do několika let bouřlivých událostí, které rozpoutalo mrazivé armádní video útoku na skupinku iráckých civilistů. Jeho dokument ukazuje proměnu šlechetného hackera Assange v osobu, která se pod tlakem okolností proměnila v paranoidní superstar, jež rozbourala základy WikiLeaks skrze praktiky, které sama potírala.

West of Memphis

West of Memphis (2012)

Mrazivý dokument, pokračující v tradici Errola Morrise, jehož film The Thin Blue Line z roku 1988 taktéž rozkrýval skutečnou historii trestného činu, se soustřeďuje na události z roku 1993, kdy byla ve West Memphisu v Arkansasu zabita trojice osmiletých chlapců. Za vraždy mylně označené jako satanistické byli na doživotí odsouzeni tři teenageři. Série dokumentárních filmů HBO s názvem Paradise Lost však začala postupně rozkrývat nové a nové důkazy vedoucí ke stále jasnější nevině tří chlapců a rozpoutala rozsáhlé soukromé vyšetřování, které zaštítili mimo jiné i herec Johnny Depp či zpěvák Eddie Vedder. Snímek, produkovaný podporovateli hnutí Peterem Jacksonem a jeho ženou Fran Walsh, přináší nejen ucelený pohled na celou kauzu, nejnovější důkazy či vyřešení, ale hlavně na obecné fungování americké justice.

Domek z karet

Domek z karet (2013) (seriál)

Americký kongresman Francis Underwood (Kevin Spacey) je ambiciózní politik. Tak ambiciózní, že se nebojí namočit v těch nejšpinavějších vodách politiky 21. století. Když je mu odmítnuta pozice ministra zahraniční v čerstvé vládě demokratického prezidenta, vydává se Francis na dlouhou cestu, při které si hodlá skrze staré i nové kontakty nejen v politice, intriky bez špetky slitování a výřečnosti s chirurgickou přesností trpělivě budovat cestičku k vlastní nové velké kariéře, které je již nějaké ministerstvo malé.

Antiviral

Antiviral (2012)

Satira na současnou společnost a její posedlost slávou sleduje Syda Marche (Caleb Landry Jones), který pracuje jako pašerák nemocí pro lékařskou kliniku zprostředkovávající posedlým fanouškům patogenní viry a bakterie svých glorifikovaných celebrit. Když je Syd nakažen neznámou formou nemoci, na kterou později umírá jedna z populárních hvězd Hannah Geist (Sarah Gadon), mění se jeho tělo v časovanou bombu, jejíž tikot musí Syd zastavit, než ho dožene nevyhnutelná smrt.

Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio (2012)

Psychologický snímek se špetkou hororové atmosféry sleduje britského zvukaře Gilderoye (Toby Jones), který přijíždí do Itálie pracovat v postprodukčním studiu na šokujícím hororu. Ve změti děsivých výjevů a ještě děsivějších zvuků se společně s Gilderoyem propadáme až na samou hranici duševní příčetnosti.

Podvodník

Podvodník (2012)

Dokumentární snímek mapující téměř neuvěřitelný podvrh provedený v roce 1997 Francouzem Frédéricem Bourdinem, který přesvědčil truchlící texaskou rodinu, že je jejich 16letým synem Nicholasem, jenž beze stop zmizel v roce 1994. Jak se mu něco takového podařilo a jaká tajemství skrývá Frédéricův život i život na první pohled obyčejné americké rodiny?

Město podvodů

Město podvodů (2012) (seriál)

V turistických příručkách zjistíte, kde najít nejkrásnější pamětihodnosti, nejlepší restaurace a nejkvalitnější ubytování. Skutečný svět, který se však skrývá v temných uličkách nejnavštěvovanějších měst naší planety, má však možnost poznat málokdo. Svět plný předražených taxikářů, kapesních zlodějíčků, šizených drog a pochybných nočních klubů. Svět, který skrytou kamerou zaznamenal pro National Geographic "obyčejný turista" Conor Woodman. A věřte, že všem těm metropolím neudělal moc příjemnou vizitku.

Half in the Bag

Half in the Bag (2011) (seriál)

Filmové recenze už nikdy nebudou stejné. Takový názor si uděláte po zhlédnutí webového pořadu produkční společnosti Red Letter Media, ve kterém poloprofesionální filmaři Mike Stoklasa a Jay Baumann komentují a rozebírají nejnovější blockbustery, nezávislé filmy nebo děsivé amatérské výtvory. Nechybí všeobecný přehled, seriózní nadhled a hlavně specifický humor, který tihle dva líní opraváři videorekordérů rozhodně nepostrádají.

True Skin

True Skin (2012)

V nedaleké budoucnosti, kde jsou tělesná vylepšení znakem nadřazenosti, musí jít Kaye doslova i v přeneseném slova smyslu s kůží na trh, aby unikl pronásledovatelům, kteří usilovně pátrají po přísně tajném prototypu, který je právě v hrdinově vlastnictví.

Bok po boku

Bok po boku (2012)

Dokumentární film produkovaný Keanu Reevesem sleduje digitální revoluci ve tvorbě filmů. Skrze rozhovory s režiséry, kameramany, filmovými studenty, producenty, techniky a střihače zkoumá oblasti záznamu filmu, jeho střih, vizuální efekty, distribuci, archivaci a jejich celkovou proměnu, která doprovází nahrazování klasického filmu tím digitálním. Co nám to přineslo, co jsme ztratili a co nás čeká v budoucnosti?

Robot a Frank

Robot a Frank (2012)

Frank (Frank Langella) je vysloužilý zloděj, kterému jeho staromilský život působí v přetechnizovaném světě jen problémy. Před pohrůžkou pobytu v domově důchodců musí chtě nechtě kývnout na návrh svých potomků a přijmout do svého domku pečovatele. Ne však ledajakého, ale skutečného robota (Peter Sarsgaard). Kdo by však tušil, že se dá v kupě drátů a čipů nalézt skutečný přítel, ještě když Frank zjistí, že má tenhle elektronický chlapík pořádný talent na otevírání různých zámků a může se tak s ním na stará kolena pustit do jeho oblíbené kratochvíle - vloupávání.

Sestra tvojí sestry

Sestra tvojí sestry (2011)

Je to už rok od smrti Jackova bratra a smíření stále nepřichází. Iris cítí, že je její zodpovědností postavit svého nejlepšího kamaráda zpátky na nohy, a tak ho donutí sbalit to nejnutnější a vyšle jej na opuštěnou rodinnou chatku, aby zde v osamění hledal katarzi. Není však jediný, kdo také vyhledal útočiště na mlhavém ostrůvku. Irisina sestra Hannah má za sebou nepříjemný konec sedmiletého vztahu a s Jackem se v chatce potkávají. Prázdné lahve od alkoholu a rozvrzaná postel není však to jediné, s čím se musí dvojice další ráno potýkat. Do chatky totiž navíc přijíždí Iris. Zamotanější trojúhleník byste pohledali.

Comedy Bang! Bang!

Comedy Bang! Bang! (2012) (pořad)

Populární rádiový podcast Scotta Aukermana a Reggieho Wattse si po několika letech konečně našel cestu i na televizní obrazovky a rozhodně nebyl ochuzen o to, co mu nejlépe sluší. Rozhovory s celebritami, bláznivé skeče, hudební čísla a reklamy. Prostě talk show tak dobrá, že byste ji zbouchli... a to dvakrát.

Vlastní zbraň podmínkou

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

"Hledám někoho, kdo se mnou bude cestovat zpět v čase. Tohle není vtip. Dostanete zaplaceno po návratu. Zbraně si vezměte vlastní. Udělal jsem to zatím pouze jednou. Bezpečnost nezaručena." Pokud byste nalezli v novinách tento inzerát, zajisté by vás pobavil stejně jako trojici cynických novinářů ze Seattlu, kteří se rozhodli zjistit, co a kdo se skrývá za tímto zdánlivě nevinným žertíkem. To poslední, co však čekali, je skutečná cesta zpět do minulosti, kde není nouze o legrační i milé okamžiky neustále popichující víru ve vlastní oči.

Reklama