Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Akční

Poslední recenze (2 628)

plakát

Jitřní záře - Epizoda 2 (2022) (epizoda) 

Regulérní horor! 😆 Výborně natočeno. Tyhle batikované biopijavice, pro které je každý úředník Lucifer...

plakát

Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí (2024) 

Jít do takto jednostranné sračky cílené na joudy teda fištrónem a úrovní zrovna nezavání. JBichle nářků nestačila? Jedna za úžasné sportovní úspěchy, ale jinak je to s těmi pocuchanými nervičkami a hlavičkou ušmudlaná bulvární bída. Přitom hodná, pracovitá, úspěšná žena. Ani ten pokus dostat se do repre SVK nevyšel, že jo...? Nechtěli, co? Hmm. Inu? Ne každý na sebe nechá hystericky grcat, ale tak Harrymu a Megeře tohle taky sype, proč to nezkusit?

plakát

Manželé Stodolovi (2023) 

Lucie Žáčková a Jan Hájek to opět rozbalili na jedničku s hvězdičkou. Koncert! Osobně mě netrápí nakolik je či není snímek blízký reálnému příběhu, pokud vím, vznikl kvalitní dokument, dá se vidět ten, však jako ukázka vývoje jednoho nechutně toxického vztahu, chování blba vlevo a absolutně nechutné manipulátorky, sociopatky a beztak i (jinak vcelku ojedinělé) psychopatky vpravo, film nemá chybu. Sorry ale umlátit lopatou! 😆 Excelentně vystřihnutá i nasnímaná Zrůda.

Poslední hodnocení (4 963)

Jitřní záře - Epizoda 6 (2022) (epizoda) (E06)

10.06.2024

Jitřní záře - Epizoda 5 (2022) (epizoda) (E05)

10.06.2024

Jitřní záře - Epizoda 4 (2022) (epizoda) (E04)

10.06.2024

Jitřní záře - Epizoda 3 (2022) (epizoda) (E03)

10.06.2024

Jitřní záře - Epizoda 2 (2022) (epizoda) (E02)

10.06.2024

Jitřní záře - Epizoda 1 (2022) (epizoda) (E01)

10.06.2024

Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí (2024)

09.06.2024

Manželé Stodolovi (2023)

09.06.2024

Zámek (1968)

09.06.2024

Reklama

Poslední deníček (2)

Záporožští kozáci píší sultánovi- 1676

Tohle edukační okénko se vyloženě nabízí. Pokud poučnou, úsměvnou faktickou neznáte, směle si rozšiřte obzory. Záporožští kozáci žili na Ukrajině a platili za brutální válečníky, nebojácné hraničáře, byli to lidé svobodní. Více si k nim můžete dohledat sami, však jejich odpověď sultánovi Mehmetovi IV. stojí, zvláště v těchto dnech, za přečtení. 

V roce 1676 napsal turecký sultán Mehmet VI. tento dopis kozákům ze Záporoží:

"Jako sultán, syn Mohameda, bratr slunce a měsíce, vnuk a vicekrál Alláha, vládce království Makedonie, Babylonu, Jeruzaléma, Horního a Dolního Egypta, císař nad císaři, panovník nad panovníky, výjimečný rytíř, nikdy neporažený, vytrvalý strážce hrobky Ježíše Krista, správce vybraný samotným Alláhem, naděje a útěcha muslimů, vítěz nad křesťany a jejich velký ochránce - nařizuji vám, záporožským kozákům, abyste se mi dobrovolně a bez odporu podřídili a zdrželi se obtěžování dalšími útoky."


Odpověď kozáků:

"Záporožští kozáci tureckému sultánovi!
Ó sultáne, turecký ďáble a příteli a potomku ďábla, tajemníku samotného Lucifera. Jaký ďábelský druh rytíře to jsi, když nedokážeš zabít ježka s holou prdelí? Ďábel sere, tvoje vojsko žere. Nepodřídíš si, ty zkurvysynu, křesťanské syny; nebojíme se tvojí armády a budeme proti ní bojovat na zemi i na moři, matkomrde.
Ty babylonský kuchaři, makedonský koláři, sládku z Jeruzaléma, ovcomrde z Alexandrie, pasáku prasat z Horního a Dolního Egypta, arménské prase, podolský zloději, tatarský pohádkáři, popravčí z Kamence a hlupáku celého světa a podsvětí, idiote před Bohem, vnuku hada, vřede na svém ptákovi. Prasečí rypáku, kobylí prdeli, jateční pse, nepokřtěná hlavo, přeřízni vlastní matku!
Tak prohlašujeme my, záporožští, ty ubožáku. Nebudeš pást ani křesťanská prasata. Tím končíme, protože neznáme datum a nemáme kalendář; měsíc je na nebi, léta páně, ten samý den jako každý jiný, takže si polib prdel!
Ataman Ivan Sirko s celým záporožským vojskem."   

Něco jako: "Ruská válečná lodi, idi na chuj!"

Jestli má někdo koule postavit se jako David Goliášovi, jsou to zrovna potomci nebojácných kozáků, kteří mají kromě odvahy, taky smysl pro humor. Respekt!

 

 

 

Záporožští kozáci píší sultánovi- 1676