Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

Legenda o Kašparu Hauserovi

Legenda o Kašparu Hauserovi (2012)

existuje jen jedna pravda a ta pravda je, že legenda o kašparu hauserovi je nejlepší film všech dob. můžeme se bavit dál, ale postrádá to smysl. o čem se nedá mluvit, o tom se musí mlčet.

Mechanický pomeranč

Mechanický pomeranč (1971)

Tolčok do gulivera, pak ještě polechtat yarble a vzhůru do Korova moloko baru. Serte na to, jestli to je Kubrick nebo ne.Nejgeniálnější film. Synergie funguje dokonale, Burgessova hříčka se stala jednou z nejcitovanějších popkulturních záležitostí všech dob přesto, že sama cituje ostošest

Bronson

Bronson (2008)

hi, my name is charles bronson... když už člověk jednou je bronsonem, tak má koukat, aby jím byl. a když kouká, aby jím byl a je, tak má být co je a nemá být charltonem hestonem, jak tomu v jeho případě mohlo být.

Aftersun

Aftersun (2022)

subtilní vyprávění o pomalym, ale jistym ztrácení. a nebo je to třeba uplně o něčem jinym

The Battery

The Battery (2012)

sympatický na filmech tohoto typu je to, že si mladý filmaři uvědomujou sílu žánru. příběh, kterej by fungoval tak jako tak, naroubujou na zombie apokalypsu a rázem si zajistěj širší dosah. přidejme k tomu vynikajicí soundtrack založenej na weird folku, trochu baseballu, trochu hipsterství a máme dokonalej mix stylu, absurdity a umění vyprávět. co na tom, že zombíci jsou zde asi nejneškodnější v historii z-movies, nakonec stejně dosáhnou svýho a hlavně, v souladu s mistrem romerem slouží jen jako kulisa k vyprávění něčeho jinýho.

Mastnej škrtič

Mastnej škrtič (2016)

disco dancers v růžovejch kabátcích, co v proprděnejch slipech skrejvaj zásadní freudovský otázky? ne, jen nehorázná píčovinka pro všechny správný bullshit artisty.

Nepřítel

Nepřítel (2013)

příběh filmu pojednává o muži, který si tak dlouho chtěl vykouřit vlastní kokot, až si musel vytvořit vlastní alter ego a sejít se s ním v motelu... ne, kecam. v enemy dostanete tolik hintů, že nakonec pochopíte. musíte mu ovšem dát čas a trochu té vášně.

Žena

Žena (2011)

horror naruby, antišovinistickej přesah, horror všednodennosti, horror maloměšťáctví, horror machismu, horror zla v každym z nás, horror josefa fritzela a jeho sousedů, obžaloba maskulinní společnosti. kripl neni fotr, ale syn. otázka regrese, nebo progrese? horror vacui...

Dealer III

Dealer III (2005)

Zlatko Burić mi přinesl největší hereckej koncert za posledních 15 let. A to navíc sousloví "hereckej koncert" nenávidim od dob bardů z národního. Až mi zas někdo bude něco mlít o Třískovi a jemu podobnejch, budu mlčet a jen mu pošlu odkaz na tenhle film. Absolutně zvládnutej charakter, zmítající se mezi nespočetnejma pólama sociálních rolí. A pokud se nepletu, je spojujícim článkem celý trilogie, přičemž tady jí královsky zakončil. RESPEKT