Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi
  • Akční

Poslední recenze (1 370)

plakát

Darebák a závodnice (2017) 

Kudy chodil, tudy lhal, světlé zítřky sliboval. Jen co mě pustí z lochu, užiješ života trochu!“ Vždy se rád nechám překvapit tím, že (filmový) svět je vesnice a život se točí v kruzích. Adèle Exarchopoulos mě poprvé zaujala v Mouše v kufru, kde její momentálně postižená Agnès hulákala jak strýček Pepin z Postřižin. A pozor, byla v podezření že jí psy! V Le Fidèle místo ní řvaly motory a její závodnice Bibi si lehla pod obejdu, který měl... kynofobii! Bohužel scénář si vysloužil „POCHVALNÉ“ OKÉNKO: [][] Je sice pravda, že to unylé a fádní až běda, ale aspoň že je to natočeno nepřehledně, bez ladu a skladu a děj mezi etapami toxického vztahu přeskakuje sem tam, jak elektrická jiskra na skratovaném kabelu. A „láska“ Bibi k macho hochštaplerovi s jednociferným IQ? Neoddůvodněná, ba ani aspoň lehce načrtnutá, naprosto nevěrohodná. [][] Navíc já bloud Faustce sliboval druhé Grand Prix... a ono prd, v Le Fidèle se ani moc nejezdilo.

plakát

O fovos (1966) 

Zešedivěl panic, rodičům je na nic. Myslí jenom ptákem, chtěl by buchtu... s mákem?“ Působivý psychologický ponor do mysli 30letého vesnického joudy, nejprve mučeného chtíčem a posléze sžíraného strachem. Chudý kraj, drsný život, samota duše a břímě panictví na krku. Jenže samohanu církev zakazuje, je to hřích! Anestisovi už v kládě hučí jak v úlu a v hlavě šrotuje jediná myšlenka: „Kam s ním?!“ Jeho otec by věděl, chlast a děvky to je jeho, ale neporadí, ba naopak. Anestis: „Povídal jsem si s dívkou, ale otec řekl, že je to nemorální. Prý ještě jednou a uřeže mi nohy!“ Vzdorovitě: „Příští rok si seženu práci v Athénách, tam je spousta žen!“ Kamarád Thodoros: „Nějakou popadni, jako já sestřenici. Říkala: „Ty parchante,“ pak sebou mlátila na gauči jako zvíře před porážkou a nakonec plakala. Ale nikomu to neřekla.“ Tak tak, není nad dobrou radu od kamaráda. EROTICKÉ OKÉNKO: [][] Nebojte, jen starosvětsky cudné. 1] Dívka se svléká. Za dveřmi Anestis cpe oko do klíčové dírky a rosí se mu čelo. 2] Dívka si sedá k dojení, kamera švenkuje níž, pod břicho krávy, zabírá dívčí obličej a vedle se bimbá kapitální vemeno. To už se rosím i já. 3] Dusná erotika, Hrysa si pod pumpou myje nohy. Až po kolena! Kapky vody stékají po nahém lýtku, mně kapky potu po čele a na Anestise jdou mdloby. [][] A teď vážně. Ο φόβος  je drama drsné a bezútěšné jak vyprahlá řecká krajina a Anestis Vlahos byl coby prznič stejně přesvědčivý jako Marek Perepeczko ve Smrti stopařek.

plakát

Medvídek Pú: Krev a med II (2024) 

Kyselinu sova bleje, co je to zas za pomeje?“ Vytáhnout dobráka Pú z dětských postýlek a nechat ho zdivočet v hororu? Pro někoho svatokrádež, pro nás zvrhlíky zajímavý nápad. Ovšem i velká výzva a scénáristická těžká kláda. Chce to nejmíň soudek invence a velkou plástev fantazie, též lásku k předloze a schopnost zvrhle využít povahové rysy zvířátek. Příklad? Mlsný Pú by vylizoval krev z misky, moudrá sova by hláškovala a cynicky glosovala probíhající gore scény, bojácné prasátko by se ukrývalo pod hromadou mrtvol, protože v lese uslyšelo dupat strašlivé Slonisko, zbrklý tygr by občas skočil i na Púa a tím nechtěně zachránil jeho oběť... Jenže to by neschopný Waterfield nesměl na značce Pú jen hloupě parazitovat a být až takový jouda, že si za jedničku Blood and Honey vysloužil hned pět Zlatých malin, m.j. za nejhorší film, nejhorší režii i scénář. Dvojku zdejší hororoví střevožrouti sežvýkali už spokojeně, ačkoli scénář očividně znovu napsal Ijáček, s kamerou skákal Tygr a stříhal to Králík, asi ušima. Hvězdu pro Scotta Chamberse, toho (ne)dospělého Kryštůfka Robina jsem mu věřil.

Poslední hodnocení (3 827)

Bloodsucking Bastards (2015)

16.07.2024

Poslední mise (2017)

15.07.2024

Darebák a závodnice (2017)

15.07.2024

Velký balík peněz (1978)

14.07.2024

O fovos (1966)

14.07.2024

Nesmírný (2024)

13.07.2024

Medvídek Pú: Krev a med II (2024)

13.07.2024

Late Night with the Devil (2023)

12.07.2024

In a Violent Nature (2024)

12.07.2024

Reklama

Poslední deníček (560)

Přeji hezký den, popřípadě dobrou filmovou noc. Podle toho, v kolik hodin jste sem nakoukli.

MANUÁL pro nováčky zde.

Od ledna 2023 se záložka „O mně“ již nezobrazuje veřejnosti, pouze registrovaným a přihlášeným uživatelům. Proto novinky z mého profilu přidávám i sem do deníčku, zobrazujícího se všem. Jízdenky do mého ČSFD autobusu vystavuji uživatelům se zajímavými komentáři a kolegům z tematických diskuzí. Nejstarší jízdenky z roku 2013 jsou ještě papírové :-), např. jízdenka pro náčelníka POMO, viz níže. Dnes šetřím naše lesy a místo papírových vystavuji jízdenky elektronické - tedy vyrábím gif obrázky z oblíbených filmů.

Přeji hezký den, popřípadě dobrou filmovou noc. Podle toho, v kolik hodin jste sem nakoukli.