Mít vždy dobrou trefu a zůstat naživu, o to tady vlastně běží... Jason McCullough dávno plánuje svůj odjezd do Austrálie, a jen shodou okolností se pak na cestě náhodou ocitne v městečku zlatokopů Calendar, kde zrovna příliš nevládne klid a pořádek. Spíše si tam každý dělá, co chce a často přitom jde o život. Místní starosta Perkins s dalšími zástupci právě hledají náhradníka za zabitého šerifa. Vhodným kandidátem se díky svému přesvědčivému umění pistolníka stává Jason. Ten pak spolu s vykutáleným pomocníkem Jakem začne řešit po svém problémy s pořádkem ve městě. Na prvém místě se musejí vypořádat s místní bandou zločinců… Divácký, komediálně laděný western natočil herec, scenárista a režisér Burt Kennedy, tvůrce snímků Honáci, Vůz plný zlata, Vlakoví lupiči. Jeho příběh využívá klasických westernových prvků a situací s komediální nadsázkou, vtipem a humorem. Úlohu neohroženého Jasona McCullougha ztvárnil James Garner (známý z filmů Velký útěk, Souboj u El Diablo, Grand Prix, Vesmírní kovbojové a Maverick). (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

„Zdravíčko! To jsme dneska hodný!" Pokud tato slova z dutiny ústní vypouštějí největší místní desperáti, tak lekce etikety, zdarma rozdávané novým šerifem, evidentně padly na úrodnou půdu. Svéráznou obnovu veřejnýho pořádku na Divokém Západě považuji za mimořádně vtipnou záležitost a šerifova odzbrojující flegmatičnost je jen bonusem navíc. ()

klerik

Ak mám byť úprimný, čakal som klasický western. Už úvodná scéna naznačujúca ako vypukla zlatá horúčka, ma však okamžite vyviedla z omylu. A bavil som sa. Charizmatickí herci, príjemný a netuctový humor a pritom je to stále poctivý western. Samozrejme, keby to nemalo ten šarm starých filmov, bolo by to za tri... ()

Bragi66

Legendární westernová komedie s padouchy a se špinavými padouchy. Pokud si vás ale nezíská herecký výkon hlavního hrdiny (James Garner), tak to bude chvílemi i docela otrava. Aby komedii udržel jen situační humor, to už sakra musí být situační humor! I tady by prospěla občas nějaká ta hloubk, případně dějové zvraty. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10/ Efekty 9/10/// +úžasný James Garner, celé se to nese v odlehčeném stylu, je to zábavné, má to povedený český dabing -jediné co mi vadilo, že závěrečná přestřelka nebyla hraná moc vážně a film mohl být delší/// Nevím co říct. Nečekal jsem tak pohodový film. Ono dnes když nepočítám klasiku, tak málokterý starý "neznámý" western dokáže strhnout, zaujmout nebo pobavit. Ovšem tohle je skvělé dílo. I téměř po čtyřiceti letech má co nabýdnout a je neodolatelně zábavný./// Celkem 86%/// ()

Foma

Vtipný, vtipný a dokonce, řek bych, snad i trochu inspirovaný Kurosawovo Yojimbem?! Dalo by se říct, že to je i trochu blbost, ale zábavná od první do poslední minuty, z westernů si utahující, plná šviháckých výkonů (kromě Garnera bych vypíchnul např. Fordova oblíbence Waltera Brennana, Jacka Elama a Bruce Derna) a výborný hudby. ()

• Během rozhovoru Danbyových v baru zvedne otec Danby (Walter Brennan) ze stolu skoro prázdnou sklenku whisky, která se během pohybu k ústům "zázračně" naplní. (GordonCZ)
  • Když při večeři u sebe doma vykládá starosta (Joan Hackett) šerifovi (James Garner) o své dceři, má během rozhovoru ubrousek u krku pokaždé v jiné poloze, aniž by se ho přitom jakkoliv dotýkal. (GordonCZ)
  • Nevěstinec „Dům madam Orr“ je zajímavou slovní hříčkou; zdá se, že jde o rafinované šťouchnutí do Williama T. Orra, manažera Warner Bros., s nímž měl James Garner spory. (sator)