Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Akční
  • Krátkometrážní
  • Drama

Poslední recenze (254)

plakát

Faunův labyrint (2006) 

Faunův labyrint je úžasný film, který brilantně kombinuje válečný a fantasy příběh. Celý děj se odehrává v poměrně "komorním" prostředí vojenské základny v lesích, kde sledujeme i naši mladou hrdinku a její vlastní fantasy linku odehrávající se mimo hroznou realitu a nehostinné prostředí jejího nového "domova". Samotné fantasy části se mi zdáli často poměrně krátké a trochu "jednoduché", ale to jsem byl schopný ve finále odpustit, když jsme se dozvěděli, že celá fantasy část se odehrává pouze v mysli hlavní protagonistky, která je malou holkou, co ráda čte pohádky. Musím každopádně vyzdvihnou Fauna a příšeru s očima na dlaních (díky které jsem se k filmu dostal), tyhle postavy a scény s nimi jsou prostě působivé, ačkoliv se jim mohlo dostat více stopáže. Válečná část pak představuje jakýsi klasický boj mezi "nepřátelskou" armádou a partyzány, ovšem i tady příběh funguje dobře. Celkově opravdu povedené a nejvíce mě dostal právě závěr a uvědomění toho, že se celá fantasy linka je jen fantazie hrdinky (alespoň doufám, že jsem to správně pochopil).

plakát

Lego Star Wars: Revenge of the Brick (2005) 

Tenhle short je trochu hrůza - animace obličejů lidí je šílená a celkově to není nic extra, ale naštěstí tu jsou i klasické LEGO vtipy, které to prostě zachraňují a fotečka i pan dirigent Darth Vader na konci pobavili.

plakát

Ókami to kóšinrjó (2008) (seriál) 

Spice and Wolf je středověké fantasy anime, na které se dobře kouká, a které funguje především díky dvojici hlavních postav - Craft Lawrence & Horo (Holo). Putování, obchodování, hádky, radosti, zrady - tato slova vystihují většinu děje s tím, že já si vlastně nejvíce užíval asi část s putováním a vždy přítomné "šarvátky" mezi Lawrencem a Horo. Samotný děj je fajn, ale vlastně se až moc opakuje situace nevydařeného obchodu a zrady, což mi přišlo už skoro únavné. Chvílemi se navíc člověk ztrácel ve vysvětlování obchodních záležitostí - ale tam je otázka, zda je problém v originále, titulkách nebo ve mně. Tak jako tak jsem si však seriál oblíbil a mrzí mě, že tato původní adaptace nedostala možnost dokončit příběh.

Poslední hodnocení (4 557)

Lego Star Wars: Revenge of the Brick (2005)

17.06.2024

Faunův labyrint (2006)

17.06.2024

Vřískot (2022)

17.06.2024

Vyfič! (2009)

17.06.2024

Vyšetřování leteckých neštěstí: Zvláštní vydání (2018) (seriál)

17.06.2024

Kimecu no jaiba - Kisatsu Tai Saikyou (2024) (epizoda) (S04E06)

17.06.2024

Ókami to kóšinrjó - Ókami to tomedonaki namida (2009) (epizoda) (S02E13)

15.06.2024

Ókami to kóšinrjó (2008) (seriál)

15.06.2024

Ókami to kóšinrjó - Season 2 (2009) (série) (S02)

15.06.2024

Reklama

Poslední deníček (15)

Through the Universe: Jurassic Park / World #8

Dinosaury jsem měl v dětství opravdu rád a Jurský park / svět je snad jediným filmovým a přitom neanimovaným ztvárněním, které dinosaury dokáže představit i jinak než v silně béčkovém hororu. První filmy z obou sérií mají takovou klasickou zápletku o útěku dinosaura, ale ona je na začátek ideální a s dinosaury toho stejně moc jiného dělat nejde - u Indominuse je pak vcelku originální, že vlastně unikl opravdu díky své vysoké inteligenci. Ono bych tu mohl chválit pořád jen Jurský park 1 a Jurský svět 1, protože ty pěkně uvedou děj, představí postavy, které v příběhu mají svůj smysl a oba filmy mají rozumnou zápletku a vyváženou i rozumně zpracovanou akci. U ostatních filmů je většinou stupidní důvod, proč se lidé dostanou do situace, do které se dostanou, je tam moc akce nebo naopak moc málo, člověku na postavách moc nezáleží... vůbec nejvíce to pak dokopal poslední film Nadvláda, který měl extrémní stopáž, byl nudný, dinosauři tam byly prostě jen tak, aby tam byly a víc k tomu ani nemám co říct.

Nejlepší filmy:
1. Jurský park
2. Jurský svět
3. Ztracený svět: Jurský park

Mě vlastně i přes mou oblibu dinosaurů v dětství JP/JW filmy nikdy moc nechytly, ale ty z TOP 3 jsou alespoň jednoduše dobré.