Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krátkometrážní

Poslední recenze (260)

plakát

Sósó no Frieren (2023) (seriál) 

Frieren si šlape svou cestu seriálem opravdu pomalu a stejně tak pomalu mi trvalo najít si cestu k této postavě, prvních snad 6 epizod to pro mě bylo něco mezi průměrem a trochu lepším seriálem, ale stále jsem se nenudil, tak jsem dal epizodám 4 hvězdy, naštěstí se to pak zlomilo, začala první větší akce a já se do toho seriálu dostal, hlavní postavy jsem si oblíbil a jejich další putování fantasy světem jsem si neskutečně užíval. Posledních 10 epizod je pak skvostným závěrem první řady. Jsou tu fajn dialogy, situace k pousmání i pěkný running joke s mimicem. Kolem a kolem se jedná o úžasné výpravné anime, které skvěle pracuje s fantasy světem, má pěknou hudbu a já mám pocit, že bych mohl sledovat putování Frieren dalších 100 let.

plakát

Kimecu no jaiba - Hašira geiko hen (2024) (série) 

Čtvrtá série je rozhodně nejslabší sezónou Demon Slayera, je to pomalejší, bez efektnějších scén (krom konce) a ani se nutně nemluví o extra zajímavých věcech, avšak i tak jsem se u této řady nenudil a každý týden to pro mě bylo skvělých pár desítek minut zábavy, i když vidět to podruhé, tak bych se asi celkem nudil. Obsahuje spoiler: Předposlední epizoda a nástup Muzana byl však EPICKÝ, takový příchod na scénu se jen tak nevidí. Já jen seděl s otevřenou pusou a říkal jsem si konečně je to tu! No a konečně poslední epizoda Hashira Arcu byla absolutně úžasná, počáteční rozhovor možná trochu delší, ale pak to přišlo - ještě lepší scéna než Muzanův nástup, a to přiběhnutí Hashirů na pomoc, to pro mě mělo takovou atmosféru a bylo to tak fantasticky naanimované, že mi to vyrazilo dech, já byl opravdu nadšený a neskutečně se těším, co nám předvedou v závěrečném Infinity Castle Arcu.

plakát

Skleněný (2019) 

Skleněný je důstojným zakončením "nečekané" trilogie filmů. Rozpolcený je tu se svými osobnostmi opět perfektní a líbila se mi myšlenka toho, že Vyvolený, Skleněný i Rozpolcený možná nejsou nadlidé, ale obyčejní lidé, kteří si něco jen "vsugerovali". Příběh byl fajn, jen mě trochu zaskočili "neutrálové", kteří sice měli svůj jasný cíl, ale já fandil druhé straně, takže finálový obrat a "superschopnost" Skleněného jsem si neskutečně užil! Rozpolcený je pro mě pořád z této trilogie TOP, ale Skleněný rozhodně stojí za vidění.

Poslední hodnocení (4 739)

Medvěd - Systém (2022) (epizoda) (S01E01)

13.07.2024

Devil May Cry - Devil May Cry (2007) (epizoda) (E01)

13.07.2024

Owari no Seraph - Ningen no Sekai (2015) (epizoda) (S02E01)

13.07.2024

Owari no Seraph - Vampire Reign (2015) (série) (S01)

13.07.2024

Owari no Seraph - Minna cumibito (2015) (epizoda) (S01E12)

13.07.2024

Jmenuju se Earl - Tornádo (2008) (epizoda) (S04E11)

13.07.2024

Jmenuju se Earl - Earl a Joy slaví výročí (2008) (epizoda) (S04E10)

13.07.2024

MOST! - Epizoda 2 (2019) (epizoda) (E02)

13.07.2024

Owari no Seraph - Osanadžimi no saikai (2015) (epizoda) (S01E11)

11.07.2024

Reklama

Poslední deníček (15)

Through the Universe: Jurassic Park / World #8

Dinosaury jsem měl v dětství opravdu rád a Jurský park / svět je snad jediným filmovým a přitom neanimovaným ztvárněním, které dinosaury dokáže představit i jinak než v silně béčkovém hororu. První filmy z obou sérií mají takovou klasickou zápletku o útěku dinosaura, ale ona je na začátek ideální a s dinosaury toho stejně moc jiného dělat nejde - u Indominuse je pak vcelku originální, že vlastně unikl opravdu díky své vysoké inteligenci. Ono bych tu mohl chválit pořád jen Jurský park 1 a Jurský svět 1, protože ty pěkně uvedou děj, představí postavy, které v příběhu mají svůj smysl a oba filmy mají rozumnou zápletku a vyváženou i rozumně zpracovanou akci. U ostatních filmů je většinou stupidní důvod, proč se lidé dostanou do situace, do které se dostanou, je tam moc akce nebo naopak moc málo, člověku na postavách moc nezáleží... vůbec nejvíce to pak dokopal poslední film Nadvláda, který měl extrémní stopáž, byl nudný, dinosauři tam byly prostě jen tak, aby tam byly a víc k tomu ani nemám co říct.

Nejlepší filmy:
1. Jurský park
2. Jurský svět
3. Ztracený svět: Jurský park

Mě vlastně i přes mou oblibu dinosaurů v dětství JP/JW filmy nikdy moc nechytly, ale ty z TOP 3 jsou alespoň jednoduše dobré.