Poslední šance

• Česko Zběsilý útok (více)

Elitní jednotka Navy SEAL vedená poručíkem Blakem Harrisem (Scott Adkins) a mladší analytičkou CIA Zoe Anderson (Ashley Greene) musí získat zajatého islámského teroristu z ostrovního vězení CIA a tajně ho převézt do Washingtonu. Ocitnou se v pasti, když na ně během eskorty zaútočí povstalci, aby vězně osvobodili. On jediný má však informace, které mohou pomoci odvrátit teroristický útok a zachránit tisíce lidských životů. (JOJ Cinema)

m.a.t.o.

„Keď sa ľudia dozvedia čo robím, každý sa ma pýta koľko ľudí som zabil. Nikto sa ma ešte neopýtal koľko ľudí som zachránil.“ Už ani Adkinsova brada nie je zárukou kvality. One Shot (veľmi príhodný názov) je film, ktorý sa tvári ako natočený na jeden záber. S výnimkou úvodných pár minút ide o nepretržitú strieľačku, takže hráči Counter Strike si prídu na svoje. Mne tento videoherný štýl nič nehovorí, už po zhruba piatich minútach mi tá nepretržitá akcia pripadala byť strašne monotónna, a tak príjemným spestrením boli pre mňa iba (asi) tri bitky, kde Scott pre zmenu predvedie neskutočne rýchle ruky. Kvôli evidentne nízkemu rozpočtu tento raz James Nunn nemohol použiť žiadny kamerový filter (ak to bol zámer, aby film pôsobil surovo a drsne, tak nevyšiel) a natáčanie prebiehalo na Adkinsovej záhrade, čiže exotické lokácie načakaje. Takže zhrnul by som to tak, že síce je vidieť, že chalani pred aj za kamerou sa snažili, no tento typ filmu sadne hlavne hráčom PC hier, ku ktorým sa už zopár rokov neradím. 25 % ()

AffectedFace

Prvotřídně natočené akční porno, kterému akorát chybí áčková produkce. Při psaní komentáře jsem si jenom představil, jak by vypadal Bayův 13 hodin v tomhle "one-shot" kabátku. Non-stop akční řežba, kterou každej fanoušek akčních snímků potřeboval. Občasně nelogické pasáže tomu nejvíce škodí = příkladem: z počtu 25 vojáků, co se dostalo na základnu, umře zhruba 200. Kdyby to mělo lepší gore elementy a neohranou zápletku s lepšími zvraty, neváhal bych dát s čistou hlavou pět hvězdiček. Takhle je to za hodně silné čtyři. ()

Zombi

Velmi sympatické béčko natočené jakoby na jeden záběr. Děj se odehrává v podstatě na jedné vojenské základně a akce je požehnaně, především přestřelky, ale dojde i na pár hezkých likvidací s nožem a trochu soubojů. Stealth akce v půlce je parádní, Adkins fajn. I přes nízký rozpočet, slušné 4 hvězdy. ()

PauloZ

Ale ono je to po tom vlažnějším začátku vlastně docela slušná akčňárna! Adkinsonove head shoty a tiché nožíčkové akce mi dost připoměly Pád Bílého domu. Takže jako nekinová produkce je to v pohodě taj na 3,5*. Každopádně Scott umí hrát a má rozhodně na víc a přeju mu brzo nějaký pořádný biják sakra! ()

darkrobyk

Když už člověk střílečky nehraje, může si je alespoň připomenout prostřednictvím filmu. Jednoduchý děj má hlavní motiv - dopravit do USA člověka, co ví. Hned dalším je pak boj o přežití. V momentě, kdy je základna napadena, neděje se do konce nic jiného, než vzájemné zabíjení. O.K. Jenže postupně se stává jednotvárným. Občas se naskytne napínavá scéna, třeba když Jake postupuje k místnosti s vysílačkou a brání se jen nožem. Pak jsou tu takové ty klasické kecy typu - To bude dobrý, já tě odtud dostanu, neboj.... Pokud to vykládáte člověku s propíchnutou plící nebo kůlem v břiše, je jasné, že dobré to nebude. Chyběla mi výrázná postava, které by mohl člověk bezmezně fandit. Jake se snažil, ale sympatií moc nepobral. Zamrzela absence gore, které se zejména v souvislosti s nožem nabízelo. Oddechovka na jedno podívání... ()

• Celý film bol natočený na pôde bývalej vojenskej základne RAF Bentwaters. (Real Tom Hardy)
  • Názov filmu One Shot môže odkazovať aj na spôsob natočenia filmu, pretože nemá strih a tým pádom je nakrútený na jeden záber. (Arsenal83)
  • V úvode filmu sa dozvedáme, že sme na utajenej základni niekde v Poľsku. Preto nedáva zmysel, aby nákladiak, ktorým prídu teroristi, mal pravostranné riadenie. (Johnny.ARN)