Poslední šance

• Česko Zběsilý útok (více)

Elitní jednotka Navy SEAL vedená poručíkem Blakem Harrisem (Scott Adkins) a mladší analytičkou CIA Zoe Anderson (Ashley Greene) musí získat zajatého islámského teroristu z ostrovního vězení CIA a tajně ho převézt do Washingtonu. Ocitnou se v pasti, když na ně během eskorty zaútočí povstalci, aby vězně osvobodili. On jediný má však informace, které mohou pomoci odvrátit teroristický útok a zachránit tisíce lidských životů. (JOJ Cinema)

EvilPhoEniX

Jednozáběrový taktický nátěr s teroristama a nekompromisním Adkinsem! Scott Adkins je zajímavý tím, že jednou za rok v té hromadě nesympatických a levných béček natočí i kloudný film a tohle bych zařadil do jeho svaté Trojce ( Accident Man, Avengement, One Shot) samozřejmě vše po Boykovi. Dlouho jsem film odkládal, trailer mě moc nezaujal, jevilo se mi to levně a moc rutinně, ale z nudy jsem filmu šanci dal a jsem překvapivě spokojen. Elitní komando Navy Seals má za misi transportovat vězně z ostrovního vězení, kde jsou brzy uvězněni a pod útokem radikálů, kteří si pro vězně přišli taktéž. To, že je film okořeněn o terorismus dodává té celé béčkovosti pěkný Šmrnc a místy jsem zavzpomínal i na Bayovo 13 Hodin. Taktické přestřelky na jeden záběr jsou určitě lepší než prostříhané od Megatona, kde jde hovno vidět, takže i v tomhle ohledu si mě film získal. Ano v některých aspektech je film hloupý ( Náklaďák, který s radikály přijede má snad uvnitř továrnu rekrutů, protože s původních 30 tam za celý film zařve tak 150), ale když se nad tímhle člověk povznese, tak si film bez přemýšlení rozhodně užije. Akce působí realisticky ( fightů je sice na Adkinsové poměry hodně málo, ale ten poslední stál za to) a potěší i dlouhá Stealth akce alá Splinter Cell, kde Adkins likviduje s nožem jednoho protivníka za druhým. Komando se chová taktéž profesionálně a ústřední záporák je neskutečně nesympatická radikální svině, takže myslím, že tvůrci s minimálním rozpočtem dodali divákům víc, než mohli. Znova si to sice nepustím, ale na jedno podívání fajn akční záležitost. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 2/5, Násilí 4/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 3/5, Herci 3/5. 7.5/10. ()

m.a.t.o.

„Keď sa ľudia dozvedia čo robím, každý sa ma pýta koľko ľudí som zabil. Nikto sa ma ešte neopýtal koľko ľudí som zachránil.“ Už ani Adkinsova brada nie je zárukou kvality. One Shot (veľmi príhodný názov) je film, ktorý sa tvári ako natočený na jeden záber. S výnimkou úvodných pár minút ide o nepretržitú strieľačku, takže hráči Counter Strike si prídu na svoje. Mne tento videoherný štýl nič nehovorí, už po zhruba piatich minútach mi tá nepretržitá akcia pripadala byť strašne monotónna, a tak príjemným spestrením boli pre mňa iba (asi) tri bitky, kde Scott pre zmenu predvedie neskutočne rýchle ruky. Kvôli evidentne nízkemu rozpočtu tento raz James Nunn nemohol použiť žiadny kamerový filter (ak to bol zámer, aby film pôsobil surovo a drsne, tak nevyšiel) a natáčanie prebiehalo na Adkinsovej záhrade, čiže exotické lokácie načakaje. Takže zhrnul by som to tak, že síce je vidieť, že chalani pred aj za kamerou sa snažili, no tento typ filmu sadne hlavne hráčom PC hier, ku ktorým sa už zopár rokov neradím. 25 % ()

JASON_X

Mnou čtvrtý viděný film natočený údajně/jakoby jedním vrzem, tedy jedním záběrem. Русский ковчег, Birdman, Victoria, a teď tahle pecka. No, možná tam i nějaký ten střih byl, třeba po sebevražedném výbušníkovi. Taky bojová taktika žoldáckého komanda byla prazvláštní a dala mi místy vzpomenout na židovské sebevražedné komando z Life of Brian. Ale jelikož žádný odborník na bojovou taktiku nejsem, můžu spokojeně konstatovat, že tak zajímavou a záživnou akční podívanou se zajímavou režií i scénářem jsem už hezky dlouho neviděl a parádně jsem si ji užil. ()

viperDavid

Takový hezký vzpomínky na Benghazi dokonce i s odkazem na to. Ale Scott se mi mnohme více líbil když nakopával prdele. Tady to nemělo logiku. Jeden track 15 vojáků, který postříleli během 5 minut a furt se objevovali nový a nový. Jasně otevřeli bránu, takže třeba mimo záběr přejelo cca 150tis dalších vojáků, ale i tak je všechny pokosily jako prd. No nevím. Ryan Phillippe zase za kreténa. ()

borec999

James Nunn a spol. dokázali aj s nízkym budgetom natočiť akčný film na 1 záber bez použitia strihu, pričom odrozprávali pomerne celistvý príbeh, ponúkli množstvo akcie a nepôsobili pritom ani na chvíľu amatérsky či smiešne. Takáto technika točenia si z technického hľadiska a filmárskej náročnosti zaslúži pochvalu, je to ale i dvojsečná zbraň. Použitie 1 kamery a žiadneho strihu pri prestrelkách a bitkách totiž spôsobilo, že si akciu divák nevychutná tak ako pri klasickom filme. Príbeh je okej, Adkins a aj ostatní herci tiež. Pochváliť sa dá aj snaha o realisitickosť- počítajú sa náboje, dočkáme sa i viacero tichých likvidácií miesto nelogických nájazdov do hordy protivníkov, vzájomnej komunikácii pri prestrelkách, krytiu a rôznym iným vychytávkam. Prestreliek je dosť, možno až príliš a ja osobne som sa ich práve vďaka štýlu ich točenia veľmi rýchlo prejedol (a tiež pri nich vidieť nižší rozpočet- hlavne pri efektoch streľby). Súboje prídu na rad hlavne v druhej polovici, je ich omnoho menej, ale chereografia nie je najhoršia. Posledná cca 20 minútovka s Adkinsom ktorý postupne pozabíja asi 10 ľudí v intenzívnom úseku je výborná a vrchol filmu. V rámci béčok zbuchanych za pár miliónov jasný nadpriemer, ako býva u Adkinsa poväčšine zvykom... 70% ()

• Názov filmu One Shot môže odkazovať aj na spôsob natočenia filmu, pretože nemá strih a tým pádom je nakrútený na jeden záber. (Arsenal83)
  • V úvode filmu sa dozvedáme, že sme na utajenej základni niekde v Poľsku. Preto nedáva zmysel, aby nákladiak, ktorým prídu teroristi, mal pravostranné riadenie. (Johnny.ARN)