Děj filmu se odehrává v létě roku 1957. V roce, kdy se bývalý automobilový závodník Ferrari (Adam Driver) ocitá ve velké krizi. Řeší problémy v manželství, smrt syna, ale také bankrot společnosti, jíž věřil. Příběh zachycuje nejen hlavního hrdinu, ale také další členy jeho rodiny, která definovala myšlenku výkonného italského sportovního vozu a prakticky stála u zrodu závodů formule 1 a také u legendární automobilové značky. (Vertical Entertainment)

filipvrbik

Já nevím, ale mě to vůbec nezaujalo.. Natočeno je to sice výborně, ale film spíš o ničem. Chybí tomu náboj - až na jednu celkem drastickou scénu, je to nuda. Hodně keců, hlavně o nemanželském dítěti, jinak se ve filmu prakticky nic neděje... Proč se tomu upsal Adma Driver, nechápu. Mezi filmy o formuli rozhodně nejhorší počin, jsem docela zklamán -  od filmu o Ferrarim jsem čekal mnohem víc...40% ()

mira007

Když jsou v tom filmu záběry na auta, tak se člověk může kochat, ale jakmile se tam řeší Mr. a Mrs. Ferrari, tak mi tahle psychologická sonda do nešťastných duší moc neseděla. Ambiciózní snímek, technicky, herecky první liga, ale jako filmový zážitek pro mne za slabé tři hvězdy, vlastně snad lepší o pár procent to bylo u lacinějšího televizněji působícího Legenda jménem Lamborghini (2022). ()

bobstock

Od zkušeného profíka Michaela Manna spíše zklamáním. Nějakým způsobem se zde moc věcí nepotkalo a režisér podle mého nebyl tak důrazný, jak by to asi bylo potřeba, protože osud Ferrariho rodiny je jisto jistě zajímavý, ale pokaždé, když mělo dojít na emočně vypjatou chvíli, která mě má poslat do kolen, tak to nedošlo. Herecky mi to přišlo celkově slabé i přes sežranou Cruz ztrátou syna. Možná i hudbou málo podpořené a když jsem zahlédl např. první automobilovou nehodu, to bylo vyloženě jako blbý vtip s hadrovým panákem. Nejlepším momentem jsou krásně nasnímané bouráky, jak se ženou horským průsmykem při závodu tisíc mil, jenže to nezachrání mdlý zbytek ani šeredná nehoda, ke které jsem taktéž neměl emoce. Možná i proto, že nebyla úplně dobře trikově zpracovaná. Když už se tam snaží ukázat všechno, mělo by to člověka naprosto realisticky šokovat. Tady bylo jen digitální auto jak se pod ním nejspíše zásluhou AI kroutí pár digitálních lidí.  Co naplat, zbytek byl marnotratný pocit z lajdáctví italských organizátorů závodů, kteří krom vyhlašování vítězů vůbec nefungovali. 60% ()

gumolit

Na prvý pohľad sa Ferrari javí ako dobre režírovaný, dobre zahraný a adrenalínom poháňaný vynikajúcimi pretekárskymi sekvenciami. A predsa som sa počas celého filmu nemohol ubrániť pocitu nezáujmu a nespokojnosti. Tento film má všetky prvky, aby zaujal no a i napriek tomu som sa nikdy necítil pripútaný k Enzovi Ferrarimu. Jeho postavu v podstate odflákli.Výkony sú ale celkovo slušné. Bohužiaľ, najviac ma sklamal Adam Driver ako titulná postava. Nikdy nepredvádza taký veľký rozsah, o ktorom viem, že je schopný. Jeho Enzo Ferrari je veľmi rezervovaný a trochu nevýrazný. Nepomohlo mu, že hovorí po anglicky, pričom sa pokúša o taliansky prízvuk. Určite by to umožnilo Driverovi dosiahnuť vyššiu úroveň herectva. Záchrancom tohto filmu je určite Penélope Cruz. Podáva vynikajúci výkon ako Laura a prial som si, aby mala viac času na obrazovke.Ale ak ste tu kvôli pretekom, film vám trochu pomôže. Je to síce málo, ale tretí akt je dlhý, intenzívny závod so skvelým zvukovým dizajnom a strihom. Škoda, že sa neinvestovalo do žiadneho z pretekárov, keďže film ani jedného z nich necharakterizuje. Znamená to, že vyvrcholenie filmu (tragédia pri Mille Miglia roku 1957) nezasiahne tak tvrdo, ako by pravdepodobne malo. Je to určite šokujúce a brutálne, ale je ťažké zostať ponorený, keď je násilie tak prehnané a CGI nie je úplne skvelé.Celkovo sa Ferrari cíti ako film, ktorý mohol byť lepší. Postavy mohli byť lepšie, príbeh mohol pokryť zaujímavejšiu časť života Enza Ferrariho a herecké výkony mohli byť viac..Po tomto filme som sa cítil, že Enza Ferrariho nepoznám. Ak sa chcete dozvedieť viac skúste taliansky televízny film z roku 2003. Tento jeho životný príbeh nezahŕňa.HODNOTENIE 6/10 ()

tomik99

Adam Driver se po „Klanu Gucci“, kde se skvěle naučil italský přízvuk, přeorientoval na další italský klenot jejich historie. Těch filmů se závodními auty je v poslední době opravdu mnoho, až nezdravě se s nimi roztrhl pytel. Naštěstí „Ferrari“ není pouze o závodění, ale spíše nabízí pohled do temného a komplikovaného života Enza Ferrariho a jeho trablí v osobním životě. To je asi to, co na filmu budu nejvíce cenit, i když si dokážu představit, že automobilové fanatiky to bude zase nejvíce štvát. Kvůli tomu přece do kina nezašli. Kromě standardního a precizního výkonu Drivera bych rád vyzdvihl Penélope Cruz, která jeho manželku ztvárnila bravurně a nedělala o deset let mladšímu Driverovi žádnou ostudu. Do budoucna bych už to ale s těmi závodními filmy nepřeháněl, určitou nasycenost trhu cítím i v komentářích ostatních. Je to dobrý film třeba jako „Le Mans“, ale tady jsou už diváci daleko zmlsanější. A tudíž o dost kritičtější. ()

TomasKotlant

Z toho nešlo vykřesat víc? Jako neurazí, ale ani nenadchne. Paradoxní je, že ve filmu Rivalové se režisérovi, který není automobilovy nadšenec to nějak povedlo udělat zajímavější ty auta, ale možná jen tohle nebyly formule na pořádným okruhu... Létající auta působí trochu jako pěst na oko a auto letící mezi šutry v sobě snad mělo figurínu z NCAP testů, což jsem si říkal "jako really neměli rozpočet na nic lepšího nebo to byl záměr?". Věkově nesedícího hlavně Adam Driver... odvážný, ale krom toho, že jsem v něm pořád viděl Kylo Rena to šlo. ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 7/10    Art: 8/10    Akce: 8/10    Vtip: 6/10    Napětí: 7/10    Láska: 8/10    Soundtrack: 6/10        01/2024 ()

Brejlil

Přečetl jsem si Douglasův rozbor, abych nevypadal jako úplný neznaboh, ale stejně. Mann asi věděl co dělá, film má silné okamžiky ale skoro stejně jako Nolanův Oppenheimer má tak divné ženské postavy, že to je k neuvěření. Zatímco Enza lze chápat (nebo zatratit) jeho Laura je absolutně nečitelná. Postava, která chvíli vypadá, že má nakročeno až k nějaké parodii stereotypních žárlivých Italek v komediích ze 60. let, se nakonec ukáže jako nebezpečně věcná a kupodivu pořád stojící za svým mužem. Proč? To se nedozvíme. Stejně tak úplně nechápu motivaci Liny. Je jasné, že závody jsou spíše v pozadí a vlastně se ani nikdo moc nesnaží "prodat" Mille Miglia jinak, než disparátně řazenými záběry, ze kterých jsem o průběhu nevyčetl vůbec nic. Což ale nevadilo, protože se stejně jen čeká na nevyhnutelnou tragedii. Takže, film je solidně provedený, některé scény (hádka Enza s Laurou např.) jsou vynikající, ale jako celek mi to přišlo nesourodé. ()

Rebeca

Ať chci, nebo nechci, nabízí se mi srovnání s filmem "Rivalové" -  i když emocionálně prázdnější, je ovšem lépe natočený, s přesvědčivějším účinkem na diváka. "Ferrari" na mne působil kvalitativně nevyrovnaně, s "hluchými" místy (i když zase se slušnou kamerou a výpravou). Víc než na životopisní události je snímek zaměřen na vnitřní pochody "Commendatore", - vyrovnávání se se ztrátou syna, vztah k manželce a milence a nemanž. synovi, úpadek byznysu,  co se ale ve výsledku až tak nepovedlo -  hlavnímu představiteli role nesedla; ač se snažil jak mohl aby interpretoval co nejvýstižněji povahově chladnokrevného Ferrariho, působil na mne spíš odtažitě a prkenně. Přesvědčila mě Penelope Cruz -  byla civilní, nestrojená, přirozeně živelní. ()

Flopik

Ak chcel Michael natočiť film o jednej etape Enzovho života, z pohľadu hlavne toho osobného tak to trafil. Na druhú stranu kto ako ja čakal viac o autách a závodení, tak tomu sa do struny úplne netrafil. Závod tu je, autá občas tiež ale inak je to skôr v rovine osobných problémov. Toto ma troška mrzí, nakoľko od filmu Ferrari očakávate asi niečo iné. Adam v hlavnej úlohe skvelý, tak isto aj obsadenie. Soundtrack krásny, veľká škoda, že sa teda viacej nepretekalo lebo tam sa hodil úžasne. Finále vynikajúce, v podstate žiadne výhra. Nemôžem si však pomôcť a prišlo mi to celé ako keby sme hodení do nejakej časti jeho života. Ani nie na začiatok a ani nie na koniec. Tým pádom to príde dosť neuzavreté. Celkovo za mňa 4*. ()

TheSpearCZ

Pro Michaela Manna mám velkou úctu za to, co nám za jeho režisérskou kariéru přinesl a kolik radosti vykouzlil, a ani tady to rozhodně není špatné, bohužel film vychází po několikaleté vlně strhujících závodnických filmů jako třeba Le Mans '66 a Ferrari je jednoznačně v jejich stínu a také tam zůstane. Člověk by paradoxně od téhle červené značky čekal, že se bude jednat o film, který bude typově něco jako Rivalové, ale opak je pravdou a jedná se o takové nedotáhlé životopisné drama s trochou závodění. Musím uznat herecký výkon Adama Drivera, ačkoliv se do role Enza vůbec nehodil, rozhodně mu není podobný, ale z herecké stránky bomba. To stejný Penélope, jí bych zbraň do ruky rozhodně nedával. Ve výsledku z toho jde cítit, že se jedná o Mannův vysněný film, a také proto se nebudu nijak nasírat a uznám fakt, že to není špatné, ale jen jiné než co mnozí očekávali, včetně mě. Čisté 3* ()

Azuko

Dlouho jsem se tak u filmu nenudila, abych co chvíli kontrolovala čas. Ta stopáž je naprosto šílená, vzhledem k tomu, že ve filmu není nic, co by diváka vyloženě zaujalo a příjemně ho to naladilo k tomu, aby si ten "zážitek" aspoň nějakým způsobem užil. Film, který nemá vůbec žádnou energii. ()

simon84

Ja jsem se dobre bavil, vizualne je to vyborny, mozna trochu prehnane nektere trikove sceny bouracek, ale jinak super, pribeh mi prisel zajimavej a to i v te casti rodinneho dramatu, kterou jsem navic neznal. Driver a Penelope Cruz fantasticti, ti me oba fakt bavili a hlavni zavod byl taky vyborne a dramaticky podany (pro me jakozto cloveka, co neznal historii)... Pokud historii daneho zavodu znate a nemate naladu na nejake rodinne drama ale jen vysokooktanovou zabavu, tak chapu, ze pak hodnotite o par hvezdicek niz, ale me tohle nevadilo ()

Pat_rick_fan

Keď neviem. Aj sa mi to páčilo, aj je to dobrý autorský film. Vôbec mi nevadila tá staromilskosť, práve na tú som sa najviac tešil, aj to remeslo je solídne. Ale akosi sa nedostavilo to, čo sa chcelo, zrejme z dôvodu, že Mann má už to najlepšie asi za sebou. Adam Driver je výborný herec, tú Ferrariho stoickosť a odolnosť voči všetkej nepriazni dal na pána, aj Penelópe samozrejme dodáva svoj vysoký štandard. Len to celé akoby nemá chuť. Je tu aj veľa vaty, čo s filmom ani somnou nič nerobí, strih je taký zvláštny a o CGI sa asi nebaviť. Knižnica mannoviek má teda nový kus a kto ju má rád sklamaný nebude. ()

Domis2809

Děj filmu Ferrari docela nápadně připomíná opravdový závod. Před startem sedíte jako přikovaní, napětí stoupá a vy nervózně čekáte, jak se bude situace vyvíjet po startu. Pak se ale průběh ustálí, sem tam přijdou nějaké menší zvraty, ale nic zásadního. Čas uteče, a vy máte před sebou posledních pár chvil do konce. Najednou všichni jakoby přidali o 100%. Obrovské drama a mráz běhající mi po zádech doprovází velkolepé finále s docela zásadním závěrem. A nic víc se říct nedá. Ve výsledku je to docela suchá podívaná, jenž v průběhu nenabídne nic dechberoucího. Přece jen život mistra Enza je mnohem rozmanitější, nám ukázaná část ale zrovna nepatřila mezi ty atraktivní. ()

barteca

Tajný život Enza. Dramatický život. Pro mě zajímavé, nové informace. Dle mého ve filmu exceluje Penélope Cruz. ()

HH

Kdyby se linka s nemanželským synem prostříhala a zkrátila na polovinu a o něco se natáhnul závod, tak aby film měl maximálně 100 minut, bylo by to OK. Takhle se to rozpadá do dvou nestejnorodých větví. Jako by scénárista ani režisér nevěděli, čemu chtějí dát přednost. Za auta bych dal 4, ale ten "příběh nemanželského syna" to zkrátka sráží o jednu hvězdu dolů. ()

Shizle

Ferrari je stejně jako Ford v Ferrari vysoce kvalitní a autorský film, které oba spojují závody a příběhy závodníků, nebo majitelů největších automobilek. Co se týče zpracování, Mann šel narozdíl od Mangolda úplně odlišnou cestou, a na příběh Enza Ferrariho kouká hodně osobní a pochmurnou rovinou, a než aby oslavoval výhry, do detailu rozebírá prohry, a k tomu zkoumá Enzovu psychiku z pohledu Enza samotného, jeho manželky, milenky, syna, závodníků Ferrari, novinářů i veřejnosti. Osobně mi Mannovo pojetí hrozně sedlo, jednotlivé záběry na závody, kdy červená auta Ferrari projíždí zelenou krajinou, nebo scéna s finální bouračkou, jsou výborné, a to i přes místy viditelnější CGI. Driver hraje po příšerné 65 více než obstojně a jeho italský přízvuk je stejně jako v House of Gucci výborný. Ženská dvojice, Penélope Cruz a Shailene Woodley, jsou taktéž super. Ferrari mě jako neautičkáře (ne)příjemně překvapilo a takhle intenzivní jízdu jsem vůbec nečekal. TWO OBJECTS CANNOT OCCUPY THE SAME POINT IN SPACE AT THE SAME MOMENT IN TIME. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu