Škola hada

• Česko Had ve stínu orla (více)

Akční komedie plná strhujících bojových scén a choreograficky dokonalých čísel umění kug-fu s Jackie Chanem a od choreografa filmu Tygr a drak. (oficiální text distributora)

Campbell

Opět starý film s Jackie Chanem od kterého jsem nic nečekal a nakonec mě dostal do kolen, mě se staré filmy s Chanem potažmo prakticky všechny kung-fu filmy dařile v mládí vyhýbali nakonec jsem dostal ale na nějaký ten film chuť a tak jsem šel na jistotu. A i když jsem od toho moc nečekal dostal jsem fakt parádní akční komedii která mě naprosto bavila. Humor byl výborný, akce byla dobrá(a hlavně vtipná jako třeba smrt kněze). Parádní film který mi zvedl náladu. ()

corona

Vtipná komédia s mladým Jackiem, o tom ako sa z fackovacieho panáka stane bojovník /o ničom inom to ani nemohlo byť/ a o tom že najdôležitejšie v živote je aký štýl kung fu ovládate a do akej školy chodíte. Najviac sa mi páčil boj Jacieho o suchú a čistú podlahu, to bol asi choreograficky najlepší kúsok vo filme. ()

Webb

Jui kuen ze stejného roku mi k srdci moc nepřirostl a ještě v první půli She xing diao shou jsem si říkal to samý. Jenže v půli druhé se vše najednou otočilo, začalo to nabíralo neuvěřitelné obrátky, vyhnuli se tu trapným vtipům a jakoby se to celé posunulo do dalšího levelu s lepší choreografií. [6,5/10] ()

Compadre

osobně mám tyhle staré fláky s Jackie Chanem milionkrát radši než Hollywoodské frašky co točí teď. Škola hada je co do příběhu sice celkem slabá (ostatně který kung fu film se může pochlubit bůhvíjak vymakaným dějem..), ale to, o co jde především - tedy kung fu souboje - to je tady učiněná bomba. Choreografie veškerých soubojů je naprosto dokonalá. Radost pohledět! ()

mirec88

Vynikajúci Jackieho štandardne vtipno-akčný film. Nasmial som sa neúrekom. Kombinácia Hadieho zovretia a Mačacieho pazúra bola vynikajúca. Páčila sa mi scéna ako chcel šéf Jackieho Chana stúpiť zo zaprášenými topánkami na čistú podlahu a nijak raz sa mu to nepodarilo. Vynikajúca choreografia. Mám rád tieto klasické kung-fuovky, ktoré sú vlastne Chenovky. ()

• Film existuje v několika verzích sestřihu: hongkongská má 98 minut, britská 92 minut, německá a americká mají po 90 minutách. (Rominator)
  • Okrem originálnej hudby od Chou Fu-lianga zaznie vo filme "Oxygène (Part 2)" Jean-Michel Jarreho a tiež skladby skupiny Space z albumu "Magic Fly". (Peter-1307)