Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (655)

salahadin 

všechny recenze uživatele

Clint Eastwood se musel za břicho popadat. Mám dojem, že autoři se vrátili spíš do minulosti, k 1. dílu, aby na něj navázali a neudělali mu ostudu příšerným pokračováním. Ne, neudělali mu ostudu. Naopak. Stále hravé, stále šílené, stále uřvané, stále s nejrůznějšími odkazy na 1. díl a stále zábavné. ()

vteco 

všechny recenze uživatele

Zakončení celé trilogie se bohužel nese v o něco menší nápaditosti kvůli absenci většího cestování časem, ale i tak nabídne několik nezapomenutelných scén či vtipných pasáží. Marty v roli Clinta Eastwooda často perlí jednu hlášku za druhou a občas i odkrývá původy běžných věcí jako je třeba frisbee. Kde to chtělo ještě trochu přepsat byla krapet nudná romantická část mezi doktorem a učitelkou. Každopádně si i třetí díl drží výbornou kvalitu. [80%] | Kino ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Měl jsem čtyři hvězdy původně, ale nakonec jsem to změnil, protože to do příběhu neodmyslitelně patří jako zbytek trilogie a zaslouží si to tudíž plný počet. Sice Divoký západ je trochu zruky, ale i tak je to důstojné zakončení celého příběhu a zábava stále dobrá. Kéžby takové filmy s tak dokonalým příběhem vznikali i dnes... --- A co jí řeknete? Že se máte vrátit do budoucnosti? Tomu nebude rozumět! Já v tom jedu s váma a taky tomu nerozumím! ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Na popud Foxe mají Zemeckis s Galem zařazenou westernovou trojku a túrují motor DeLoreanu, dokud je žhavý. Zachraňuje se pověst Clinta Eastwooda, Biffovo pokolení zase dostává naloženo a potomek raketového inženýra von Brauna se kvůli lásce i výjimečně učeše. Není se co divit, protože jeho lejtka by rozžhavily kotel lokomotivy víc než speciální antracitové palivo! Baví mě v tom lovit Silvestriho temné tony ala Predátor i nuance kauzality, byť to s nimi mám stejně jak Marty McFly.. „She's not gonna understand that, Doc. Hell, I'm in it with you and even I don't understand it..“ ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Takže máme za sebou jednu z nejúžasnějších jízd kinematografie...co vychválit dříve? Propracovaný způsob vyprávění? Výkon Christophera Lloyda? Prostě po zhlédnutí této trilogie jsem měl pocit, že vše je možné. Zapoj do toho svůj mozek a dokážeš všechno na světě. Je vidět, že lidé, podílející se na tomto snímku, zapojili i srdce. Hvězdičkové hodnocení je praktické a dobré, ale po emocionální stránce někdy nejde vyjádřit slovy. Snad se mi to podařilo. I proto je BTTF v mých pěti nejoblíbenějších filmech. ()

Galerie (162)

Zajímavosti (69)

  • První železniční samočinné spřáhlo bylo patentováno až v roce 1903, tudíž jeho použití na tehdejší lokomotivě je z historického hlediska čirý nesmysl. (Lasskoun)
  • Martyho (Michael J. Fox) hod kovovým obalem od koláče s nápisem Frisbie's Pies odkazuje na vznik sportu frisbee. Firma Frisbie Pie dodávala své koláče v kovových vaničkách na Yale, kde si s nimi pak studenti po snězení házeli. Nepřesností však je, že firma začala péct koláče až v roce 1887. (sluppka)
  • Lokomotíva, ktorá na konci filmu zniční DeLorean, patrila spoločnosti Ventura County Railway. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama