Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (653)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Měl jsem čtyři hvězdy původně, ale nakonec jsem to změnil, protože to do příběhu neodmyslitelně patří jako zbytek trilogie a zaslouží si to tudíž plný počet. Sice Divoký západ je trochu zruky, ale i tak je to důstojné zakončení celého příběhu a zábava stále dobrá. Kéžby takové filmy s tak dokonalým příběhem vznikali i dnes... --- A co jí řeknete? Že se máte vrátit do budoucnosti? Tomu nebude rozumět! Já v tom jedu s váma a taky tomu nerozumím! ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ale čo, sú oveľa horšie doby, v ktorých som mohol uviaznuť, ako je Divoký západ. Napríklad stredovek. Áno, stredovek. Vtedy by ma určite upálili.“ Silná zostava Robert Zemeckis, Bob Gale, Frank Marshall, Steven Spielberg a Kathleen Kennedy sa vrátila aj tretí a posledný raz. Scenár našťastie nie je dojením polomŕtvej kravy, pretože sa ho tvorcovia zručne snažili koncipovať ako trilógiu (dvojka sa nakrúcala na jeden záťah s trojkou), nie ako filmovú sériu, ktorej ďalšie diely sa nakrútili len preto, že predchádzajúce dosiahli závratný komerčný úspech. To znamená, že tvorcovia sa snažia definitívne uzatvoriť všetky postavy/príbehy/vzťahy a logické diery. Patrične vysoký rozpočet, množstvo „súčasných“ vtipov (Clint Eastwood, voda s ľadom) a originálne ladenie deja do westernového kabátu s tomu odpovedajúcimi dialógmi („Marty, okamžite si daj dole tie tenisky, v roku 1885 nemajú čo robiť. A keď sme už pri tom, nemajú čo hľadať ani v roku 1955.“). Takže ak máte radi svižné time travel, rozhodne siahnite po tejto sub-žánrovej klasike. Zázrak, že pri celosvetovej tržbe 244 miliónov (pri rozpočte 40) nikdy nevznikla štvorka. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Teď, když vím, že strávím budoucnost v minulosti, začínám se pomalu těšit na důchod." Divoký Západ je krásné místo pro cestování v čase, tedy pokud Vás nechce nějaký debilní Biffův prapředek střelit do zad. A to se právě děje, takže 19. století má šanci poznat frisbee, hoverboard či raketové poleno. Mě tedy bavil bláznivě zamilovaný doktor, záměna přepadení za vědecký experiment a samozřejmě obludně optimistický konec. Ten k tomu patřil jako tenisky Clinta Eastwooda do westernu. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Nestáva sa mi často, aby som hodnotil filmovú trilógiu od začiatku až do konca plným počtom. Ale u Návratom do budúcnosti to jednoducho nejde inak. Od prvého až po tretí diel sú to všetko prvotriedne filmy. Najlepšie vo svojom žánri. Marty a Emmet nemajú chybu a predvádzajú v celej trilógií skvelé výkony. Neviem, či je pre mňa tretí diel najlepší. Aj keď je to už divoký západ, Robert Zemeckis to spracoval tak bravúrne, že ma to nemohlo inak ako nadchnúť. Chýbali mi však skvelé 50te roky. Tie sú v predchádzajúcich dieloch nezabudnuteľné. Hlavne v prvom to spoznávanie budúcnosti. Opäť teda za 5*. ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

V celé trilogii jsou samozřejmě určité nesrovnalosti, co se týká cestování časem, a tento poslední třetí díl tomu jen přidal, nemluvě o tom, že konec mi přišel trošku nesmyslný vzhledem k tomu, že Doc celou dobu trval na zničení stroje času, aby už nikdo nemohl přepisovat budoucnost.... no ale, ono o to vlastně vůbec nejde, že to není logicky úplně přesné. Je to zkrátka kultovní záležitost, na kterou je tak jako tak radost pohledět, a i když třetí díl už je svým způsobem o kousek slabší, stále hýří množstvím nápadů a skvělých scén, a hlavně završuje celý příběh. Po třech filmech musím navíc říct, že mladý Michael J. Fox si mě naprosto získal - obdivuju takhle pohybově nadané lidi. ~(4,2)~ ()

Galerie (160)

Zajímavosti (69)

  • Marty (Michael J. Fox) nacvičuje před zrcadlem tasení zbraně a říká: „To mluvíš se mnou?“ – jde o odkaz na kultovní scénu z filmu Taxikář (1976). (Aere)
  • Doktor Brown (Christopher Lloyd) ve svém dopise Martymu (Michael J. Fox) sdělí, že součástky potřebné pro opravu časových okruhů budou vynalezeny až v roce 1947. Touto součástkou je pravděpodobně tranzistor, základní stavební prvek integrovaných obvodů a počítačových procesorů. Nicméně pro opravu časových okruhů byly primárně využity elektronky (jsou vidět na kapotě DeLoreanu, vypadají jako žárovky), které plní podobný účel jako tranzistory, i když jsou mnohem větší a spotřebovávají více elektřiny. (vojtaruzek)

Reklama

Reklama